ארצית: קרבות תחתית וצמרת

בדרום: קרב בין השנייה (מכבי שדרות) לחמישית (הפועל לוד), קרב בין נועלת הטבלה (מכבי בת-ים) לזו שמעליה (אליצור פ"ת גבעתיים). בצפון: דו-קרב ברביעייה הראשונה (מ.ס. צפת - הפועל כפר קאסם) ועוד אחת לוהט בתחתית (מכבי קרית ביאליק - בית"ר כפר יונה). בשישי: הפסד ראשון לחבל מודיעין.


| ענר חתואל

 

דרום

הפועל חבל איילות- הפועל חבל מודיעין 84:98

מכבי בת-ים (12) – אליצור פ"ת/גבעתיים (11) (19:30, אולם החשמונאים, בת-ים. בסיבוב הקודם:  89:76 לבת-ים)

מכבי שוהם (8) – מכבי מעלה אדומים (7) (20:00, אולם ניצנים, שוהם. בסיבוב הקודם: 100:78 למעלה אדומים)

מכבי מכבים/רעות (10) – מכבי עירוני רמת גן (6) (20:30, תיכון מור, רעות. בסיבוב הקודם: 91:85 לר"ג)

מכבי שדרות (2) – הפועל לוד (5) (20:30, אולם גיטיס, שדרות. בסיבוב הקודם: 80:79 לשדרות)

אליצור גבעת שמואל (9) – מכבי פתח תקוה (4) (20:30, בי"ס נריה, גבעת שמואל. בסיבוב הקודם: 68:63 לפ"ת)

צפון

הפועל עכו (1) - הפועל מעלות (8) (19:00, משה שרת, עכו. בסיבוב הקודם: 99:64 לעכו)

הפועל נצרת עלית (9) - א.ס. רמה"ש (5) (19:30, אלון, נצרת עלית. בסיבוב הקודם: 56:77 לרמה"ש)

מכבי כרמיאל (12) - הפועל עמק חפר (6) (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל. בסיבוב הקודם: 78:82 לעמק חפר)

מכבי קרית ביאליק (10) - בית"ר כפר יונה (11) (20:00,הרקפות, קרית ביאליק. בסיבוב הקודם: 72:64 לקרית ביאליק)

הפועל מגדל העמק (3) - מכבי חדרה (7) (20:00, יערת העמק, מגדל העמק. בסיבוב הקודם: 85:82 למגדל העמק)

מ.ס. צפת (4) - הפועל כפר קאסם (2) (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת. בסיבוב הקודם: 70:95 לכפר קאסם)

 

המחזור ה-15 יעמוד בצל הפרשייה החמורה שהתפוצצה השבוע, מעצרו של דזי בארמור ג'וניור, שחקנה של מעלה אדומים ואחד השחקנים הבולטים והמשפיעים ביותר העונה בליגה, על ייבוא מריחואנה. מעצרו עורר הלם בקבוצתו וברחבי הליגה וטרם ברור מה תהיה השפעתו. מה שבטוח כרגע שקבוצתו תאלץ להסתדר בלעדיו, אם לא עוד תום העונה, אז לפחות בזמן הקרוב.

ובמעבר חד- במשחק המוקדם שהתקיים ביום שישי מוליכת הטבלה מחבל מודיעין נפלה, כמו מרבית קבוצות הליגה, במבצר הדרומי ביטבתה ונחלה את הפסדה הראשון העונה. לא שזה משנה משהו לגבי אחיזתה המוחלטת במקום הראשון, אבל לפחות מראה לשאר הליגה שגם המוליכה פגיעה.  

בשאר המחזור נראה משחק תחתית לוהט שיתקיים בבת-ים שם שתי האחרונות, מכבי בת-ים ואליצור גבעתיים יפגשו לקרב קריטי מאוד עבור ההישרדות של שתיהן. זו שנמצא מקום אחד בלבד מעליהן, מכבים/רעות, רוצה גם היא לברוח מהתחתית ותנסה להכניע בביתה את עירוני רמת גן, בעוד שתי השכנות, גבעת שמואל ומכבי פ"ת יפגשו לעוד קרב מסקרן. בצמרת נקבל משחק חשוב מאוד בין לוד ושדרות הנאבקות על הכרטיס לפלייאוף. בפעם הקודמת זה נגמר בנקודה הפרש, נקבל בשמחה משחק צמוד כזה גם הערב.   

ובמחוז הצפוני. במוקד המחזור מחכה לנו משחק אש בין כפר קאסם וצפת, שתי קבוצות במומנטום מצויין שנמצאות בתוך הרביעיה הראשונה. בקצה השני של הטבלה קרית ביאליק מארחת את כפר יונה כשהשתיים נואשות לניצחון שיעזור להם במאבקי התחתית. לא רחוק משם עכו תנסה להמשיך לטייל בליגה כשתארח את הפועל מעלות שלא מצליחה לעצור את רצף ההפסדים שלה, וכנראה שלא תצליח גם השבוע. כרמיאל האחרונה תנסה לנצל את הביתיות מול עמק חפר, חדרה ונצרת עלית ינסו להפתיע את מגדל העמק ורמה"ש.

 

דברים שכדאי לדעת:

* גם צפת וגם כפר קאסם מגיעות למפגש הצמרת ביניהן במומנטום חיובי עם רצף ניצחונות. לזכות צפת תעמוד העובדה שהן הפסידו רק פעם אחת העונה בבית, והעובדה ש-2 מתוך 3 ההפסדים של כפר קאסם היו בחוץ. לזכות כפר קאסם תעמוד הסטטיסטיקה שהיא סופגת 5 נקודות פחות מצפת למשחק, כשהשתיים קולעות מספר זהה של נקודות.

* מעלות ועכו נמצאות במומנטומים הכי מנוגדים שאפשר, אבל את כל ה-4 הניצחונות שלה העונה מעלות הצליחה להשיג דווקא בחוץ.