ארצית: רמה"ש מארחת את עכו

השרונים ינסו לנצל את הביתיות של קרית יערים להנחיל למוליכת הצפון את הפסדה הראשון, כפר יונה תנסה להפתיע את מגדל העמק ויש לנו גם שני קרבות ישירים בתחתית בין חדרה לנצרת עלית ובין עמק חפר לקרית ביאליק. בדרום לוד ואיילות במפגש על המקום הרביעי, מעלה אדומים במשחק מעניין מול שדרות וגם חצי דרבי מחכה לנו בפ"ת. (צילום: פרטי)


| ענר חתואל

 

צפון

א.ס. רמה"ש (1) - הפועל עכו (5) (19:00, קרית יערים, רמה"ש. בסיבוב הקודם: 76:81 לעכו)

בית"ר כפר יונה (11) - הפועל מגדל העמק (3)  (19:00, איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם: 71:96 למגדל העמק)

מכבי חדרה (9) - הפועל נצרת עלית (8) (20:00, תיכון חדרה. בסיבוב הקודם: 67:79 לנצרת עלית)

מ.ס. צפת (4) - מכבי כרמיאל (12) (20:00, אולם פיס ז'בוטיסנקי, צפת. בסיבוב הקודם: 95:88 לצפת)

הפועל עמק חפר (6) - מכבי קרית ביאליק (10) (20:00, רופין. בסיבוב הקודם: 73:82 לקרית ביאליק)

הפועל כפר קאסם (2) - הפועל מעלות (7) (20:30, ביה"ס מקיף כפר קאסם. בסיבוב הקודם: 89:70 לכפר קאסם)

 

דרום

הפועל לוד (4) – הפועל חבל איילות (5) (17:30, תיכון מדעים, לוד. בסיבוב הקודם: 85:71 לאיילות)

מכבי פ"ת (3) – אליצור פ"ת/גבעתיים (11) (19:00, עולמות, פ"ת. בסיבוב הקודם: 81:78 לאליצור)

מכבי עירוני רמת גן (7) – מכבי בת-ים (12) (19:00, זיסמן, ר"ג. בסיבוב הקודם: 90:80 לר"ג)

מכבי מעלה אדומים (6) – מכבי שדרות (2) (19:00, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם: 90:89 למעלה)

הפועל חבל מודיעין (1) – מכבי מכבים/רעות (9) (19:30, חט'ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם: 104:78)

אליצור גבעת שמואל (8) – מכבי שוהם (10) (20:30, בי'ס נריה, גבעת שמואל. בסיבוב הקודם: 91:81 לגבע'ש)

 

הניצחונות המפתיעים של מכבים/רעות ואליצור פ"ת/גבעתיים במחזור האחרון הבעירו מחדש את כל התחתית הדרומית, ולמעשה את הליגה כולה, והראו לנו שוב שהכל פתוח בליגה הזו. מהעבר השני גם הקרב על הפלייאוף פתוח לחלוטין, והערב נקבל קרב ישיר בין שתי קבוצות ששואפות להגיע לשם, כשחבל איילות תגיע להתארח בלוד.

עוד קרב מעניין יתקיים במעלה אדומים שאיבדה הרבה גובה לאחרונה, והמשחק מול שדרות יהיה אולי קריאה אחרונה בשבילה לרכבת לפלייאוף. בשאר המחזור יהיה לנו דרבי בפ"ת וקרב תחתית מעניין בין גבעת שמואל לשוהם. וחבלמו אתם שואלים? מוליכת הטבלה תשייט כנראה לעוד ניצחון בדרך הבטוחה להבטחת המקום הראשון.  

בצפון רמה"ש תנסה לנקום בעכו על ההפסד בסיבוב הקודם, ועל הדרך להנחיל לה הפסד ראשון העונה. רמה"ש תנסה לנצל את קרית יערים בו הפסידה רק פעם אחת העונה. מעלות על רצף הפסדיה תצא למשחק קשה מול כפר קאסם על רצף נצחונותיה, כפר יונה תנסה  להפתיע את מגדל העמק מהצמרת.

בתחתית יש לנו שני מפגשים ישירים בין עמק חפר וקרית ביאליק כשרק נקודה מפרידה בין השתיים, ובין חדרה לנצרת עלית שנמצאות עם אותו המאזן קצת מעל המקום שמוביל למבחנים. שתיים מהארבע האלו יוכלו להתרחק קצת מהקו האדום. צפת תנסה לשמור על מקומה בצמרת מול הקבוצה מולה כמעט מעדה בסיבוב הקודם, כשכרמיאל הפעם מגיעה נואשת לניצחונות אחרי שירדה למקום האחרון.

 

דברים שחשוב לדעת:

- בעונה שעברה הספיקו למכבי פ"ת 14 ניצחונות כדי להגיע לפלייאוף. ניצחון הערב, ולהפועל חבל מודיעין תהיה אותה כמות. ואנחנו רק בתחילת פברואר, כן?

- חבל איילות ניצחה העונה רק פעם אחת בחוץ (את מכבים/רעות מהתחתית), וגם אצלם יודעים שכדי להגיע לפלייאוף הם חייבים להתחיל לנצח מחוץ ליטבתה. הפעם הם מגיעים לאולם הביתי בלוד שם הפועל המקומית הפסידה בבית רק לשתי המוליכות ולא תוותר לה בשום אופן. 

- וחוצמזה יש לנו גם סוג של דרבי בפ"ת. אליצור אולי נולדה ומשחקת בגבעתיים, אבל נניח לזה וננסה להנות ממפגש עירוני נדיר לליגה שלנו. במפגש הקודם אליצור גם ניצחה במפתיע, הפעם במכבי ינסו לנקום. יהיה מעניין.   

- בסיבוב הקודם הניצחון של ביאליק על עמק חפר נתן לה בוסט ורצף של 3 ניצחונות, משהו שהיא בהחלט תוכל להיעזר בו במאבק הנוכחי שלה בתחתית.