ארצית: שבוע רגוע

אחרי משחקי הצמרת שראינו במחזורים האחרונים, הפעם אנחנו מקבלים מחזור יחסית "רגוע", ללא מפגשים בתוך הרביעיה הראשונה, אבל זה לא אומר שהולך להיות משעמם. מכבי פ"ת השואפת לצמרת תארח את מעלה אדומים, בת ים נגד מכבים רעות לקרב תחתית. בצפון רמה"ש תנסה להתאושש מול קרית ביאליק, ודרבי שרוני בין כפר קאסם לעמק חפר.


| ענר חתואל

 
 
דרום:
מכבי עירוני רמת גן (3) – מכבי שדרות (5) (19:00, זיסמן, ר"ג)
מכבי פתח תקוה (7) – מכבי מעלה אדומים (2) (19:00, 'עולמות', פ"ת)
מכבי בת-ים (9) – מכבי מכבים/רעות (8) (19:30, אולם החשמונאים, בת-ים)
הפועל חבל מודיעין (1) – מכבי שוהם (12) (19:30, חט'ב נחשון, שוהם)
הפועל לוד (6) – אליצור גבעת שמואל (11) (20:00, תיכון מדעים, לוד)
אליצור פ"ת/גבעתיים (10) – הפועל חבל איילות (4) (יום ג', 17:30, אולם תלם, גבעתיים)
 
צפון:
א.ס. רמת השרון (5) – מכבי קרית ביאליק (4) (19:00, קרית יערים, רמה'ש)
הפועל עכו (1) – הפועל נצרת עילית (10) (19:00, משה שרת, עכו)
בית'ר כפר יונה (11)– הפועל צפת (3) (19:00, איש שלום, כפר יונה)
הפועל מעלות (9) – הפועל מגדל העמק (2) (20:00, הזית, מעלות)
הפועל כפר קאסם (7) – הפועל עמק חפר (6) (20:30, מקיף כפר קאסם)
הפועל חדרה (12) – מכבי כרמיאל (8) (יום ג', 20:00, תיכון חדרה)
 
 
בדרום נקבל את הדרבי של שוהם, שאמנם מדובר הפעם במפגש קצוות בין המוליכה לנועלת הטבלה אבל דרבי זה דרבי, והאווירה בהתאם, וצעירי מכבי ינסו לעשות את הבלתי יאמן ולהפתיע את הפועל. מכבי פ"ת ומעלה אדומים יפגשו למשחק מסקרן בין שתי קבוצות שהיו בפליאוף בעונה שעברה, כשהקבוצה המקומית תנסה להנחיל הפסד ראשון ליריבתה הלוהטת. עירוני רמת גן שהפסידה לראשונה במחזור הקודם תארח את שדרות שהפסידה במשחק הצמרת לחבלמו, ושתיהן ינסו להתאושש אחת על חשבון רעותה, ולהשיג מקדמה בקרב על הפלייאוף. בתחתית שגם היא מסתמנת כמרתקת וצפופה למדי נקבל ישיר בין בת-ים למכבים/רעות, לשתיהן מספר נקודות זהה וכל אחת רוצה לברוח מהתחתית הבוערת. 
 
בצפון, עכו הלוהטת כנראה תשמור לעוד שבוע על המקום הראשון כשתארח את נצרת עילית מהתחתית. למגדל העמק מהמקום השני ובעלת המאזן המושלם אף היא צפויה משוכה גבוה קצת יותר כשתצא למשחק חוץ לא פשוט במעלות. קרבות מעניינים וצמודים צפויים לנו בין הרביעית (ק.ביאליק) והחמישית (רמה'ש) וכן בין השישית (עמק חפר) לשביעית (כפר קאסם), במשחקים בהן כל תוצאה אפשרית. וחדרה? האחרונה במחוז שטרם השיגה ניצחון תנסה לעשות זאת הפעם, כשתארח את כרמיאל למשחק שינעל את המחזור. 
 
 
טריוויות
-נדב נאור ורז אלבז ממעלה אדומים חוזרים ל'עולמות' ויפגשו לראשונה את האקסית המיתולוגית. זה כנראה יתחיל בפרחים. איך זה יגמר? יהיה מעניין לראות.  

- בפעם האחרונה שבאליצור גבעת שמואל פגשו את לוד, אי שם ב-2016, שיחק בשורותיה דיוויד מוסינדי שגם עזר לה לנצח. הפעם מוסינדי ינסה לעשות אותו הדבר רק בצד השני. 

- ההתקפה הטובה ביותר בליגה של עכו תפגוש מולה את ההתקפה הכי חלשה של נצרת עילית. ההבדל ביניהן?  לא פחות מ-29.5 נקודות בממוצע למשחק. נצרת עילית יכולה לפחות להתהדר בהגנה שסופגת הכי פחות מכולן. האם זה מה שיעזור לה? לא בטוח.