א.ס. רמה"ש ואליצור חולון

בעונה שבה כל קבוצות הצמרת נראות פגיעות, חולון ורמה"ש שהגיעו בשנים האחרונות, לסירוגין, ליד הגמר, מרגישות שיכולות להפוך להפתעת העונה ולעשות צעד נוסף קדימה ולחזור לימים הגדולים. שתי הקבוצות השאירו את הישראליות הבכירות שלהן, ברמה"ש שוב החליפו מאמן.


| ליאור חי צדקה

 

אליצור חולון

סגל שחקניות: לורין גודווין, שיי קלי, ג'ורדן הופר, נופר שלום, אמילי ספקטור, לימור פלג, קורטני דאגלאס, יובל ניצן, שני לוין.

מאמן: רועי אייזנברג

אחרי עונה רגילה נהדרת, במהלכה נשמה אוויר פסגות לראשונה אחרי כמעט שני עשרים, הגיע פלייאוף קצת פחות נהדר בסיומו הודחה הקבוצה בחצי הגמר עם 3-0 מאכזב מול אשדוד. בחולון מקווים לשחזר העונה לפחות את הישג העפלה ל-4 הגדולות בליגה ולנסות להפתיע בגביע. לשם כך הובאו שיי קלי הקשוחה מרמת השרון, ג'ורדן הופר הרב גונית מהליגה האוסטרלית ולורין גודווין הכישרונית מאוקלהומה. את החמישייה צפויות להשלים נופר שלום ולימור פלג שלא עשו מספרים גדולים בעונה שעברה, אבל שימשו סלע איתן ויציב בקבוצה עם זרות שחוסן רגשי הוא לא סימן ההיכר שלהן. אמילי ספקטור וקורטני דאגלאס (כבר שנתיים מחכה לאישור משחק כמתאזרחת, לא ברור אם ומתי תקבל אותו) אמורות להשלים את הסגל הבכיר של הקבוצה, כשלשתיהן יש הרבה מה לתרום.

 

סימני שאלה

סגל קצר. אם קורטני דאגלאס אכן לא תקבל אישור לשחק, לחולון יהיה סגל קצר של 6 שחקניות בכירות. בלי גארדית שתעלה מהספסל ועם לימור פלג שלא הולכת ונעשית צעירה יותר, קשה לראות את חולון בליגה שצפויה להיות צמודה במיוחד, משחזרת את הישגי העונה שעברה.

לורין גודווין. הגארדית הכישרונית של אוקלהומה סטייט היא סקוררית מוכשרת, אבל היא לא הוגדרה מעולם כקלעית ויציבות בקליעה מעולם לא הייתה הצד החזק שלה. היותה רוקי, יחד עם העובדה שחולון איבדה את נועה זליבנסקי לבני יהודה, בלי למצוא לה מחליפה ראויה, צפויים להקשות מאוד על חולון במהלך העונה. קו החוץ האנמי יחסית של חולון, יצטרך את גודווין מרוכזת ומדויקת בכל המשחק, משל הייתה בת 30 עם ניסיון מקצועי עשיר.

 

המפתח:

עונותיה של ג'ורדן הופר בטורקיה, לא הזכירו את השחקנית ה"נושכת" שהיא הייתה במכללות. תרומה סולידית של 14 נקודות ו-8 כ"ח לא יספיקו לחולון בשביל להיות במעמד 4 הגדולות של הליגה. הופר שמשחקת בדרך כלל בעמדות 4 ו-3, תצטרך להיות דומיננטית בצבע, לקחת אחריות ולהנהיג את הקבוצה מול קבוצות חזקות, עמוקות ועשירות יותר.

פלג. סלע יציב בחולון

 

רמת השרון

סגל השחקניות: סידני וויז, אסיה בויד, טיאנה מולדרו, יעל אהרונוב, נוף קדם, רוני גולדין, ולדה אברמוב, עדן רוטברג, אלואיזה כץ, דרו אדלמן.

מאמן: גלעד כץ.

אחרי עוד עונה מתסכלת, רמת השרון החליטה שוב לערוך שינויים בעמדת המאמן והחתימה את גלעד כץ שאימן את בנות הרצליה בעונות האחרונות. כץ, יחד עם הצוות המקצועי, דאג להשאיר את יעל אהרונוב, עדן רוטברג ואלואיסה כץ, להחזיר את נוף קדם אחרי עונה מאכזבת ברמת חן ולהנחית בארץ את הסנטרית היהודיה הנהדרת, דרו אדלמן. בהמשך התפנו בקבוצה להחתים 3 זרות צעירות עבורן זו תהיה עונה ראשונה באירופה- סידני וויז, טיאנה מולדרו וטאשה בראון. בראון נחתכה עוד בתקופת האימונים ובמקומה הוחתמה אסיה בונד, סמול פורוורד מגוונת שלא בטוח שמתאימה לקבוצה בעלת יומרות בליגה הישראלית. הסגל הישראלי של רמת השרון הוא מהכישרוניים ומהעמוקים בליגה, אך סגל הזרות עדיין מוטל בספק ונראה שעלייה לפיינל 4 בקאדר הנוכחי תהיה הישג לא מבוטל.

 

סימני שאלה:

שאלת המרכזת. סידני וויז היא שחקנית גבוהה, חכמה, בעלת יד קטלנית וכישרון לא מבוטל. עם זאת, לא בטוח שבליגה הישראלית היא תצטיין כרכזת ולא תתאים יותר לתפקיד הקלעית שתפוס ע"י נוף קדם ועדן רוטברג. במידה וויז לא תספק את הסחורה בעמדה מס' 1, כץ יאלץ לעלות בהרכב עם יעל אהרונוב, מה שייצור פקק בעמדה מס' 2 שלא יועיל לקבוצה.

הזרות. למרות הכישרון של וויז ושל מולדרו, נראה כי בכל מה שקשור לשחקנית שיכולה "לקחת קבוצה על הגב" ולהוביל אותה להישגים, רמת השרון נופלת מכל קבוצות הצמרת. אם ברמת השרון אחת מהזרות הצעירות תוכל להפוך לשחקנית קשוחה ומובילה או לחילופין, הקבוצה תשכיל להביא שחקנית כזו בהמשך העונה, רמת השרון תגיע למעמד 4 הגדולות אחרי שנתיים מאכזבות.

 

שחקנית המפתח:

דרו אדלמן הרשימה מאוד במכללות. אם היא תצליח להשתלב במהירות בליגה ולהפוך לסנטרית מובילה, רמת השרון תיהנה מסגל ישראלי משובח.

 

רוטברג. ממשיכה לעוד עונה באדום