גביע נערים: יתרון לגלבוע וראשל"צ

המפגש הראשון במסגרת חצאי הגמר נערך היום. בשיחזור של הגמר משנה שעברה גברה מכבי יאיר ראשל"צ על מכבי יהושע ת"א 70:60. גלבוע מעיינות עם רגל וחצי בגמר אחרי ניצחון 61:91 על עירוני רעננה. הגומלין ב-28.2.


| safsal

חצי גמר נערים א' - מפגש ראשון

מכבי יהושע ת"א - מכבי יאיר ראשל"צ 70:60
כ-400 צופים מילאו את אולם הדר יוסף למפגש בין מחזיקת הגביע לבין סגניתה, הפעם שלב אחד קודם. הכתומים נראו יותר טוב בהגנה, הקשו על הצהובים להגיע למצבי זריקה והובילו כמעט כל המשחק. הפער כבר הגיע לאזור ה-20, אבל מחצית שניה יותר מפוקסת של הצהובים עזרה להם להוריד ל-10 בלבד.

הכתומים פתחו טוב עם הגנה חזקה שהקשתה של ת"א לייצר זריקות, אבל לא ידעה להעניש בצד השני והמשחק נשאר צמוד. שני סלים יפים בצבע של נועם דוברת וליאור ברקוביץ בכתום למול החטאות מחוץ לקשת בצהוב חתמו את הרבע הראשון על 16:13 לאורחים.

ראשל"צ המשיכה במומנטום עם שליטה בריבאונד ושלשה העלתה אותם ל-22:15. המארחים המשיכו לקחת זריקות קשות שהובילו להחטאות, מנד המארחים בהתקפות מסודרות והנעת כדור כבר עלו ליתרון דו ספרתי, 28:17. גם פסק זמן מקומי לא עזר, והפער המשיך לטפס ל21:36 בהפסקה.

הצהובים עלו חדים יותר בהתקפה לרבע השלישי, סל ועבירה של אהרוני הורידו ל28:41. אבל ראשל"צ עם חטיפות והתקפות מתפרצות שמרה הגדילה חזרה לפער שהתקרב ל-20. ראשל"צ פשוט טיילה בצבע למול האין הגנה של ת"א. אחרי 3 רבעים 55:43 לראשל"צ.

הצהובים לא ויתרו על המשחק, והתחילו לנגוס בהפרש. מהלך יפה של הצהובים שהחל בחטיפה ונגמר באסיסט יפה של רינסקי לסל ועבירה של בן מאירי, שלשה של טל זהביאן הוריד לחד ספרתי, 58:50 בלבד. חדירה יפה של הראל רינסקי הורידה ל-5 בלבד, שלשה של גיא בכר החזירה ל-10 וחתמה את תוצאת המשחק על 70:60.


הפועל גלבוע מעיינות - עירוני רעננה 61:91
-- סל הגילבוע --

ביום חורפי וקריר האולם בעין חרוד לבש חג והתמלא ב-300 צופים (40 מהם מרעננה) שבאו לחזות בחצי גמר גביע המדינה לנערים במשחק מספר 1. אוחנה/נדב לוי/לוין/ממן/סדרס פתחו באדום את המשחק מול החמישייה של האורחים שעלתה סיבוני/ענבר/גולד/רוט/עוז.

הפתיחה הייתה מקומית כשסדרס העלה את גלבוע ליתרון ואחריו הגיע נדב לוי שעם 10 רצופות אישיות הבריח את הצפונים ל-5:12. האורחים התעשתו לקראת סיום הרבע הראשון, סיבוני ומושקוביץ דאגו להוריד את החניכים של ברנר במינוס 4 בלבד (19:15 גלבוע/מעיינות).

ברבע השני האדומים לבנים התחילו לשלוט במשחק. סלמן המצויין היה בכל מקום כשכוכבי לקח אחריות וניהל את המשחק ביד רמה, והוסיף נקודות מחוץ לקשת. פסק זמן של האורחים לא עזר וגלעד לוי שנכנס לעניינים אחרי דקות פתיחה לא טובות עזר להפרש להמשיך לצמוח. ביום המחצית הראשונה יתרון מבטיח של 27:47 לגלבוע/מעיינות.

ברבע השלישי רעננה ניסו לחזור למשחק אבל ההגנה המקומית עבדה שעות נוספות. אוחנה עם שלשה חשובה בתוספת נקודות חשובות של צמד הלוי נדב/גלעד העלו להפרש השיא במשחק (61:39) סמוך לסיום הרבע השלישי. סיבוני ומושקוביץ המשיכו להיות האור של האורחים, אבל תורג'מן וכוכבי ב-2 שלשות נהדרות סגרו את הרבע עם ההפרש של המחצית, רבע מאוזן הסתיים עם 47:67 גלבוע/מעיינות.

ברבע האחרון האורחים נכנסים לבעיית עבירות גשסיבוני וגולד חטפו את הרביעית והגלבוע המשיכו ביכולת היציבה. סדרס פתח את הרבע נהדר עם 6 נקודות, כוכבי וסלמן היו בכל מקום וגלעד לוי עבד שעות נוספות לעשות סדר בהגנה ובהתקפה. ההפרש כבר מגיע ל+26 (53:79) אך האורחים לא וויתרו והורידו שוב ב-2 שלשות של מושקוביץ ל+20 בלבד. סיבוני וגולד סופגים את העבירה החמישית בזה אחר זה, גלבוע רצה 0-10 להפרש השיא במשחק שנקבע 10 שניות לסיום. הסל של המשחק עם הטבעת המשך מריבואנד התקפה של גלעד לוי הרימה את כל האולם באוויר והתוצאה בסיום 61:91 מבטיח מאוד לגלבוע לקראת הגומלין.

קלעו לגלבוע/מעיינות: גלעד לוי 29, נדב לוי 17, איתי סדרס 15, יובל כוכבי ועמית סלמן 11 כ"א, דביר אוחנה וירין תורגמן 3 כ"א, אלון לוי 2.

הרבו לרעננה: יונתן מושקוביץ 20, נדב סיבוני 18.