גביע נערים: קאמבק מטורף של רעננה

כזה דבר לא ראינו מעולם. רעננה הגיע לגומלין חצי הגמר מול גלבוע מעיינות כשהיא בפיגור 30 מהמשחק הראשון. אבל השרונים לא נשברו, הציגו רבע אחרון קטלני וניצחו בסיום 61:99 בדרך לגמר הגביע. בשבת משחק הגומלין בין מכבי יהושע ת"א למכבי יאיר ראשל"צ.


| safsal

עירוני רעננה חזרה למקום שבו היא מרגישה הכי בנוח, אולם "לב הפארק", בכדי לארח את הפועל גלבוע מעיינות במשחק הגומלין במסגרת חצי גמר גביע המדינה. על הנייר המשימה למחוק את הפער מהמשחק הראשון (61:91 לצפוניים) נראתה היה בלתי אפשרית, אבל אולי בהשראת נס פורים דאגו שחקני פנינת השרון לחולל את אחד הניסים והמהפכים הגדולים ביותר בתולדות כדורסל הנוער בארץ.

הפתיחה של הלבנים הייתה סוערת, כשאיתמר רוט ונדב סיבוני מדייקים פעמיים כל-אחד מעבר לקשת בדרך ל-2:16 מסחרר, כשהאורחים לא מוצאים פתרון להתלהבות ההגנתית של יריבתם. התעוררות של גלעד לוי איפשרה לקבוצתו לנגוס בפער ואחרי עשר דקות הראה הלוח 12:18 בלבד לרעננה.

שחקניו של דור ברנר החלו לבנות את הפער מחדש, כשיונתן מושקוביץ, רום גולד, יוני עוז וגל זיו שוטפים את הפרקט. יחד עם הגנה מצויינת של רותם ענבל על גלעד לוי הם עלו ליתרון מבטיח של 21:41 בהפסקה, בעוד נדב לוי ובן ממן מגרדים נקודות עבור גלבוע.

פתיחת המחצית השנייה הייתה שייכת לקבוצת של עידן אוסטרייך, כשגלעד לוי ויובל כוכבי מצמקים עד 35:46 בלבד וחלום המהפך השרוני נראה רחוק. סיבוני לקח אחריות וביחד עם גולד העלו את הביתיים ל-42:59, אולם גלעד לוי כמעט לבדו דאג לעצור את הריצה הרעננית. עבירה חמישית של האחרון שלחה אותו לספסל בשלב מוקדם וסיומת טובה של רוט סגרה את הרבע על 48:65.

ללא הגבוה שלהם האדומים נראו אבודים ברבע האחרון והקרב על ההפרש החל. המארחים קיבלו ביטחון, ושלשות של סיבוני ורוט העלו ל-53:73. המומנטום היה כולו מקומי וזה כבר 54:84 ואנחנו בשיוויון בסיכום שני המשחקים עם ארבע דקות על השעון. ממן הגיב בסל בצד השני, רק כדי לראות את רוט הלוהט קובר את השלשה החמישית שלו ברבע הזה ומעביר את ההובלה לקבוצתו.

גלבוע פשוט איבדה את העשתונות ונקודות של מושקוביץ, עוז וגולד העלו כבר ל-58:93, 1:11 דק' לסיום. שלשה של איתי סדרס עוד נתנה תקווה לאורחים, אבל הערב הזה היה שייך לרוט, שסגר סיפור מקו-העונשין - 61:99 מ-ט-ו-ר-ף לשרונים, שחוזרים למעמד הגמר בנערים לראשונה מאז 1992 ויחפשו להניף גביע ראשון ולהשלים טריפל למועדון אחרי זכיות של הילדים (2012) והנוער (2014) בשנים האחרונות.