גם נתניה חוזרת ללאומית!

אחרי שאשקלון השלימה קאמבק מרגש ביום ראשון, הערב הגיע תורה של נתניה, שניצלה את חסרון הביתיות בסדרת הגמר נגד רמה"ש, גברה עליה ב"אורנים" (87:77) וחזרה לליגה הלאומית אחרי 3 עונות. חגיגות גם באליצור פ"ת / גבעתיים ובכפר קאסם - שעלו לליגה הארצית. הדיווח המלא והתגובות - בהמשך.


| safsal

זהו. תמה לה עונת 2017/18 בליגה הארצית.

הפעם לא היו שתי הארכות, וגם לא שלשת ניצחון, אבל הייתה לנו יופי של סדרת גמר, בין שתי קבוצות גדולות באמת שרצו בכל מאודם לחזור לליגה הלאומית. אבל לליגה השנייה, גם השנה, היה רק כרטיס אחד.

כבר בקיץ לא היה קשה להמר על נתניה ורמת השרון כשתי הקבוצות שיגיעו לישורת האחרונה, וזה אכן מה שקרה. נתניה הדיחה בחצי הגמר את עכו החזקה, רמה"ש עברה את מעלות המפתיעה, ושתי הקבוצות נפגשו לסדרת גמר צמודה, שהסתיימה רק לאחר שלושה משחקים, שכולם היו בשליטה של הקבוצה האורחת.

סיקור המשחק מחכה לכם בלינק למטה, גם התגובות והקלעים, אבל מילה אחת לחברים באיגוד לפני שנסגור את העונה הזו (לא שכחנו גם את בחירות מצטייני העונה, תרגעו): תראו כמה כיף זה. נראה לנו שהגיע הזמן לעבור לסדרות של הטוב מ- 5 גם בליגה הארצית.


נתניה מצטרפת לרשימה מכובדת של 4 קבוצות: מכבי רחובות, אליצור יבנה, אליצור אשקלון ומכבי קריית מוצקין שזכו באליפות הליגה הארצית למרות שלא סיימו את העונה הסדירה במקום הראשון בטבלה. יוצאת הדופן היחידה היא הפועל חיפה, שסיימה את העונה במקום הראשון וגם זכתה באליפות.

ערב שמח במיוחד היה גם בתיכון תלם לאליצור גבעתיים / פתח תקווה של מאיר טפירו, תומר אטלס והאחרים, וכן באולם הכדורסל בכפר קאסם, שם שתי המקומיות, סגנית אלופת ליגה א' מרכז וסגנית אלופת ליגה א' שרון חגגו עליה ליגה הארצית על חשבונן של אליצור רמלה ומכבי קריית אונו שנשרו לליגה הרביעית. גבעתיים גברה בביתה על עצמה מודיעין (70:57), כפר קאסם ניצחה בחוץ את קריית טבעון (83:77).

אליצור פ"ת / גבעתיים 70 - עצמה מודיעין 57

--- דיווחו של שייקה גונן מ"תלם" ---

ברכות לעולה החדשה לליגת ארצית דרום - אליצור גבעתיים/פתח תקווה. במשחק לעיני קהל ביתי רועש עשתה הקבוצה את מלאכתה וניצחה בסיום 70:57. 32 דקות מתחה עוצמה מודיעין את הקבוצה עד אשר גבעתיים הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי.

המשחק צולם על ידי מערכת "חמישיות" של ערוץ הספורט. בשיחה עם מאמן הקבוצה תומר רובין לפני המשחק הוא נראה נרגש על ההזדמנות שניתנה לו לאמן שחקנים כמאיר טפירו, תומר אטלס, אנדריי זלינבבואה, ליאור לוי ועוד. בסיום חגגו כ 80 מאוהדי הקבוצה עם השחקנים שהוכנו להם חולצות על העלייה לליגה הארצית.

הרבו לגבעתיים: טפירו 14, גיל בש 15, ליאור לוי, תומר אטלס ודני סירקיס 10 נק' כ"א.

הרבו למודיעין: רע סלטר 12, יוסי סביה וארטיום קפול 10 נק' כ"א.