הנה זה בא - ליגת העל לנשים

האחות הקטנה שלה כבר יצאה לדרך לפני שבועיים, והנה תורה של ליגת העל לנשים לפתוח עונה. ספסל מכין אתכם עם סקירה של כל הקבוצות, השינויים בחלון העברות והערכות לקראת העונה הקרובה. כבר במחזור הראשון מחכה לנו מפגש ענקיות בין מכבי "בן" בנות אשדוד לבין מכבי רמת חן.


| ליאור חי צדקה

 

The Sound Of Silence

עם רוקיות מבטיחות ובלי הרבה שמות נוצצים, תפתח ביום שני ליגת העל לנשים שצפויה להיות צעירה במיוחד, מותחת, מלאה בחילופי זרות ובלי סיקור תקשורתי מקיף ו/או קהל שזורם בהמוניו למגרשים.

עונת 2018/2019 נפתחת, כששוב שחקניות שיכולות לעטר חמישיות בליגת העל, פותחות עונה בלאומית ואת מקומן בקבוצות ליגת העל תופסות נערות צעירות שברובן יחממו ספסלים ומתאזרחות בינוניות מהליגות הנמוכות במכללות. אל בר סלע (גילינסקי), רבקה רוס, הדר גוטין ושאר השחקניות שמקומן בליגת העל, הצטרפה השנה עדן פורת שבעונה שעברה הייתה שחקנית חמישייה בהפועל ראשון לציון.

 

משחקי המחזור הראשון:

מכבי "בן" בנות אשדוד - מכבי רמת חן (18:00, אולם הקריה, אשדוד, שידור ישיר ערוץ הספורט)

מכבי רעננה - אליצור רמלה (19:00, אולם הפרחים, רעננה)

הפועל פ"ת רוני - בנות הרצליה (19:00, ביה"ס יצחק שמיר, פ"ת)

הפועל ראשל"צ - א.ס. רמה"ש (19:00, גן נחום, ראשל"צ)

בני יהודה - אליצור חולון (20:00, הדר יוסף, ת"א)

 

סקירת הקבוצות:

בעונה שבה כל קבוצות הצמרת נראות פגיעות, אליצור חולון וא.ס. רמה"ש שהגיעו בשנים האחרונות, לסירוגין, ליד הגמר, מרגישות שיכולות להפוך להפתעת העונה ולעשות צעד נוסף קדימה ולחזור לימים הגדולים.

זו שירדה לפני שנתיים וזו שירדה בעונה שעברה. בני יהודה והפועל פ"ת רוני ירצו להתרחק מהתחתית כמה שיותר. בני יהודה ירצו לשחזר את התוצאה של פ"ת מהשנה שעברה ולהיכנס לפלייאוף העליון ופ"ת תנסה להגן על מקומה.

מאמנים חדשים על הקווים, זרות חדשות על הפרקט אבל מטרות ישנות. בנות הרצליה ומכבי רמת חן עבדו על התחדשות ומתיחת פנים בקיץ הקרוב כשהמטרה של השתיים להיאבק, גם העונה, על כל התארים ולהוות קונטרה לאשדוד ורמלה.

המחוברות לקהילה. שתי המחלקות הגדולות בארץ בגילאים הצעירים, הפועל ראשל"צ ומכבי רעננה, יציגו לא מעט מקומיות בסגל. רעננה עם 4 נציגות שעלו לבוגרת ובראשלצ 7 כאלה.

פינליסטיות העונה שעברה, מכבי "בן" בנות אשדוד ואליצור רמלה, שעשו הקיץ לא מעט שינויים. את אשדוד עזבו 2 שחקניות נבחרת (אולי 3) ולרמלה הצטרפו 4 שלובשות את המדים הלאומיים. למרות הכל, הן ככל הנראה ייפגשו שוב, באותו המעמד.