הפועל פ"ת רוני ובני יהודה

זו שירדה לפני שנתיים וזו שירדה בעונה שעברה (ושתיהן נשארו איתנו בליגת העל) ירצו להתרחק מהתחתית כמה שיותר. בני יהודה ירצו לשחזר את התוצאה של פ"ת מהשנה שעברה ולהיכנס לפלייאוף העליון ופ"ת תנסה להגן על מקומה.


| ליאור חי צדקה

 

בני יהודה

סגל שחקניות: ליניי הארפר, ג'ני סימס, מקנזי אינגרם, נועה גנור, נועה זליבנסקי, נועה שרביט, מאי מלכין, שובל אור שלום, אלי סילפן.

מאמן: אוהד גל

אחרי שהצטרפה ברגע האחרון לליגה הראשונה, החתימה זרות בינוניות, נאלצה להסתפק בישראליות שנשארו אחרונות בשוק וסיימה את העונה במקום האחרון בליגה, בני יהודה בוחרת להיערך טוב יותר לעונה הנוכחית, לתקוע יתד בליגה ואולי אפילו להגיע לפלייאוף העליון. לשם כך, החתימה הקבוצה את ג'ני סימס שהצטיינה בהפועל פתח תקווה, את ליניי הארפר שנבחרה לשחקנית השישית של השנה בליגת המכללות ושימשה כרכזת מחליפה ב"שיקאגו סקיי" ואת מקנזי אינגרם שנבחרה במקום ה-27 בדראפט הWNBA האחרון. נועה זליבנסקי שנתנה עונותיים טובות בחולון תנסה לעשות את הפריצה הגדולה ולהיות מהישראליות הטובות בליגה ונועה גנור תבוא לתרום מניסיונה ומיכולותיה כדי לסגור חמישייה שיכולה להתברר כאחת מהחמישיות המהנות בכדורסל הנשים הישראלי. על הספסל יחכו להזדמנות שובל אור שלום המקומית שלא קיבלה הזדמנות מחולון, מאי מלכין שעולה מקבוצת הלאומית של יונתן אורן בגלבוע ונועה שרביט שעד לא מזמן הייתה שחקנית בנבחרת הנערות של אלי רבי.

 

סימני השאלה:

שאלת הספסל של בני יהודה היא אחת מהחידות היותר גדולות שאופפות את הקבוצה. אם החמישייה צעירה ברובה, אך מוכחת ברמות הגבוהות, הרי שאין אף שחקנית ספסל בבני יהודה שקיבלה הזדמנות להראות את יכולותיה בליגה הראשונה. מאי מלכין, נועה שרביט ושובל אור שלום, יהיו חייבות להוכיח שהן מתאימות לליגת העל בשביל שבני יהודה לא תמצא את עצמה כקבוצת תחתית.

נחיתות בגובה ובפיזיות: ג'ני סימס לא 4, מקנזי אינגרם לא 5 ושחקניות הקו האחורי בקושי מגרדות 170 סנטימטרים. לבני יהודה צפוי להיות לא קל בריבאונד ועם משחק הפנים של קבוצות גדולות פיזית. בני יהודה תהיה חייבת לחטוף, לרוץ ולקלוע נהדר מבחוץ בשביל לא להפסיד הרבה משחקים.

 

המפתח:

ליניי הארפר המצוינת צפויה להיות אחת מהשחקניות המלהיבות ביותר בליגה. מלבד זה שהיא שחקנית אחת על אחת מופלאה, קולעת מכל טווח ומוסרת מעולה, היא ריבאונדרית אדירה ועל אף 173 הסנטימטרים שלה עם נעליים, לקחה במדי אוהיו סטייט כמעט 9 כ"ח למשחק. ליניי הארפר היא השחקנית הכישרונית, הקשוחה והמדד העיקרי להצלחת הקבוצה.

זליבנסקי. עונת הפריצה שלה?

 

הפועל פתח תקוה רוני

סגל השחקניות: מוניק ריד, אלכסיס פטרסון, קאדיג'ה קייב, זוהר לופטין, ארון צימרמן, צליל וטורי, שהד עבוד, תמר אנגל, מיכל אסף.

מאמן: גיל סלע

אחרי שהצליחו להנחית את הצמד הנהדר סייקס & פטרסון ולהיכנס לפלייאוף העליון של הליגה, פתח תקווה התרכזה בקיץ האחרון בלהשאיר חלק מהסגל שלה ולצרף את מיכל אסף ואת תמר אנגל. מוניק ריד וקאדיג'ה קייב ינסו להיכנס לנעליים של קודמותיהן בתפקיד, אך לא בטוח שבהצלחה רבה.

 

סימני שאלה:

מוניק ריד. הסגל הישראלי של פתח תקווה לא צפוי לייצר יותר מדי נקודות וסנטרית הקבוצה, בדומה לשנים הקודמות, לא אמורה להיות אפקטיבית במיוחד בכל מה שקשור למשחק ההתקפה. על הכתפיים של ריד שהייתה לא רעה בליגה הגרמנית בעונה שעברה, מונח כמעט כל משקל יצירת המצבים והנקודות מבחוץ וב-1 על 1. ריד, שחקנית התקפה מוכשרת ושחקנית הגנה פחות מוכשרת, תתקשה לספק את היכולות שסיפקו בריטני סייקס בחלק הראשון של העונה וג'ני סימס בחלקה השני. אם פתח תקווה רוצה להישאר בליגה ולא להיקלע למאבקי התחתית, היא חייבת את ריד ב-150 אחוז יכולת.

עמדת הקלעית. שהד עבוד עשתה עונת רוקי לא רעה בישראל, אך 6 נקודות באחוזים נמוכים מכל הטווחים זה לא מספיק טוב לעונה שנייה בארץ. מיכל אסף שפתחה את העונה שעברה נפלא בראשון לציון ונפצעה, תצטרך לשחזר את אותה היכולת בשביל שפתח תקווה לא תקלע 60 נקודות במשחק.

 

שחקנית המפתח:

אלכסיס פטרסון עשתה קריירת מכללות נפלאה ועל אף חיסרון הגובה שלה, נבחרה במקום ה-15 בדראפט של הליגה האמריקאית והעבירה עונה על הספסל של סיאטל. העונה הראשונה שלה בישראל לא שיקפה את יכולותיה המקצועיות, בין השאר כי כל הכדורים הופנו לכוכבת בעמדה מספר 3. השנה פיטרסון תצטרך לקחת יותר ולתת יותר לפתח תקווה, בשביל למצוא לעצמה מקום בקבוצה גדולה יותר בעונה הבאה.

פיטרסון. תצטרך לקחת עליה יותר העונה