הפועל ראשל"צ ומכבי רעננה

מחוברות לקהילה. שתי המחלקות הגדולות בארץ בגילאים הצעירים יציגו לא מעט מקומיות בסגל. רעננה עם 4 נציגות שעלו לקבוצה בוגרת ובראשלצ 7 כאלו, רובן לקחו לפני כמה חודשים את אליפות הליגה הלאומית ואפשר להגיד שהן עלו על המגרש לליגה הבכירה. רעננה שהחליפה מאמן בקיץ האחרון החליפה גם כמעט את כל הסגל.


| ליאור חי צדקה

 

מכבי רעננה

סגל שחקניות: שאקיילה תומאס, אמבר אורנג', קייטלין רמירז, מאי דיין, ליאור גרזון, מורן ספיר, שלי סירקיס, איילה רוט, אופיר קסטן-רז, שירה בן דוד, גבריאלה רובין.

מאמן: עדני דגן

לירון שרף עזב לרמת חן ולקח איתו את קריזמה פן, יערה יצחקי עברה לרמלה ושיר תירוש תלתה את הנעליים, לפחות לעת עתה. רעננה הייתה צריכה לבנות סגל בכיר מחדש ולשם כך החתימה את עדני דגן הוותיק שירד עם בני יהודה ליגה. דגi צירף אליו את מאי דיין מהמגרש בבית דני והחתים את שלוש שחקניות נבחרת הנערות- אופיר קסטן, יאור גרזון ואיילה רוט. אלה הצטרפו לשלוש הזרות החדשות של הקבוצה ולעולה החדשה מארצות הברית- גבריאלה רובין. יחד, הן ינסו להמשיך את המסע של רעננה בליגת העל, תוך תקווה לא להסתבך בתחתית הליגה.

סימני שאלה:

אמבר אורנג'. אורנג' עשתה עד כה קריירה אירופאית לא רעה, אך קלעית היא לא. השילוב של רכזת בינונית לצד מאי דיין בניצוחו של עדני דגן, כבר הוכיח את עצמו כלא מוצלח בעונה הקודמת. בקבוצה שהישראליות שלה חסרות ניסיון ו-2 הזרות הנוספות שלה צפויות לשחק בעיקר בצבע, לרעננה עלולה להיות בעיה קשה מאוד ביצירת סלים מבחוץ.

גבריאלה רובין. השחקנית שסיימה אשתקד את קריירת המכללות שלה ב"דיוויז'ן 2" היא שאלה עצומה. מצד אחד מספרים יפים ו-וידיאו היילייט מרשים, מצד אחר את הדברים האלו היא עשתה בליגה חלשה. אם רעננה רוצה להפתיע, היא צריכה את גבריאלה רובין כשחקנית מובילה.

שחקנית המפתח:

שאקיילה תומאס הייתה אחת מהפורוורדיות המרגשות בליגת המכללות בעונה שעברה, כשקלעה 18 נקודות למשחק באחוזים טובים. גובהה הנמוך ביחס לעמדתה (עמדה 4, 1.80 סנטימטרים) ובעיית קליעה מחוץ לקשת, זיכו אותה בבחירה ה23 בלבד בדראפט ובכך שלא הצליחה להיכנס לסגל של הלוס אנג'לס ספארקס, אך היא צפויה להיות אחת מהסקורריות היותר יעילות ומגוונות בליגה.

עדני דגן. בנה את רעננה מחדש

 

הפועל ראשון לציון

סגל שחקניות: ניקול מיכאליץ', גילי אייזנר, בריאנדה ריצ'רדסון, דניאל קארש, מיקה יקיר, עדי לוקס, אנה שפולוב, עמית בן אליעזר, אשלי פונטנט, ג'יליאן אליין, גאיה סלס.

מאמן: רועי לזר

למרות סגל מוכשר ורכזת נהדרת, ראשון לציון הבטיחה את מקומה בליגה רק במשחק האחרון של העונה. השנה החליטו להצעיר את הסגל ומלבד עדי לוקס, שאר הישראליות הן שחקניות מהנבחרות הצעירות של ישראל. בגזרת הזרות, השמות השתנו אבל השיטה נשארה - רכזת טובה, גבוהה כישרונית ופורוורדית שתנסה לחבר את הכל יחד.

סימני השאלה:

חזרה על אותה שיטה. ראשון הייתה פסע מירידת ליגה בעונה שעברה, לא כי השחקניות שהיו לה לא היו טובות, אלא כי היא נפלה בשיטת המשחק שלה. עדי לוקס היא אמנם קלעית נהדרת, אבל אין לה מהירות וכדרור של גארדית. אשלי פונטנט היא קומבו טובה וחכמה, אבל נסיונה ומספריה מהעבר, מראים שכדאי שתשחק ליד שחקנית שמייצרת. בריאנה ריצ'ארדסון שהייתה לא רעה בעונה המזעזעת של הרצליה אשתקד, תצטרך להרים את הרמה ולהיות יותר אפקטיבית בקליעה מבחוץ ובסידור המשחק.

הסגל הצעיר. נבחרת הנערות סיימה על הפודיום באליפות אירופה דרג ב' והבטיחה לעצמה עלייה לדרג א'. קבוצת הבת של הפועל ראשל"צ טיילה כל הדרך לאליפות הליגה הלאומית כששחקניות הקבוצה עושות עבודה מופלאה בדרך ומציגות כדורסל משובח. אם הן ימשיכו להתקדם גם בליגה הראשונה, האדומות יעשו עונה לא רעה, אך אם הן יתקשו לבוא לידי ביטוי, ראשון לציון תבלה עונה נוספת בתחתית הליגה.

 

שחקנית המפתח:

ג'יליאן אלין צפויה להיות הסנטרית הדומיננטית ביותר בישראל. האתלטיות, הכישרון והעדר סנטריות זרות ברוב קבוצות הליגה, אמורים להפוך אותה למפלצת של הפועל ראשון לציון. היא רק צריכה לשמור על הבריאות ולהמשיך להשתפר ממשחק למשחק.

ניקול מיכאליץ' וגילי אייזנר. ה"ילדות" של ראשל"צ יסתדרו בליגת העל?