הפועל ת"א זכתה בטורניר ת"א

האדומים ניצחו בגמר את היריבה העירונית 89:64 במשחק מצויין של ים מדר (29 נקודות) ושחר לזר (27) שנתנו משחק התקפי מצויין. המשחק היה חד צדדי ברובו, כשיתרון השיא של הפועל ת"א עומד על 30 הפרש. יונתן אטיאס הוביל את הצהובים עם 20 נקודות, 13 לנדב ינקביץ'.


| לילך וייס

 

כ-500 צופים, רובם ממחלקות הנוער המקומיות, באו לצפות בגמר טורניר ת"א הבין לאומי בין מכבי והפועל ת"א. מההתחלה האדומים הם אלו ששלטו במשחק כשים מדר ושחר לזר מובילים את ההתקפה. הצהובים נראו לא טוב בהתקפה, קלעו באחוזים נמוכים וחטפו רק 4 כדורים כל המשחק. בהפסקה בין הרבע הראשון לשני נערך גמר תחרות השלשות כשאיתי בינמן מהפועל ת"א סיים במקום השני.

סיקור המשחק

המומנטום בפתיחה היה של האדומים שעם חדירות יפות של שחר לזר ואמיתי רותם בתוספת שלשה של ים מדר עלו ליתרון 7:2. שלשה של בן מאירי הכניסה את הצהובים למשחק, אבל הם הרבו להחטיא כשרותם את לזר ממשיכים להוביל את ההתקפה האדומה. פסק זמן של אהורני העיר את ההתקפה של מכבי, סל ועבירה של יונתן אטיאס ואסיסט חכם של רזיאל חיון לעידן צוקר הורידו ל-13:11. האדומים לא נבהלו, המשיכו עם ההתקפות המסודרות ועלו ליתרון דו ספרתי אחרי שלשה של עומר בן דוד וחטיפה וסל של לזר. 24:14 הפועל בסוף הרבע הראשון.

מכבי ת"א המשיכה לרדוף אחרי האדומים גם ברבע השני, כשהיא מציגה אחוזים טובים מקו העונשין לצד החטאות בצבע. שי מוריאדי חטף כדור וסיים ב-2 קלות והוריד זמנית לחד ספרתי, מדר עם חדירה בסיבוב ושלשה הגדיל חזרה. גם לזר היה מצויין בהתקפה של הפועל, שעלתה ליתרון 36:20 באמצע הרבע. מוריאדי החליף שלשות עם בן דוד ולזר, האחרון הוסיף עוד סל והפער המשיך לגדול. מדר המשיך ללהוט בהתקפה האדומה, בצד השני אטיאס ונדב ינקביץ' ניסו לשמור את הצהובים במשחק. דקה של מומנטום בצהוב הסתיימה בסל ועבירה של חיון ששלחה את הקבוצות להפסקה ב-49:35 אדום.

הרבע השלישי נפתח בעצלתיים עם ריבוי החטאות משני הצדדים, כשהגדילו לעשות השחקנים בצהוב שלא קלעו 4 דקות. שלשה נוספת של מדר העלתה את הפער ל-56:35. מהלך נוסף של סל ועבירה של אטיאס נתנה קצת תקווה לצהובים לחזור, אבל מדר ולזר המשיכו ללהוט ושמרו את היתרון האדום סביב ה-20 נקודות. בכניסה הרבע האחרון 69:45. הפער של האדומים כבר עמד בדיאו על 29, כשערן גמזו מחלק הרבה דקות גם לשחקני הספסל שלו. אחרי גראבג' טיים ארוך, 89:64.

קלעו למכבי ת"א: יונתן אטיאס 20 (10 רב'), נדב ינקוביץ' 13 (6 רב'), רזיאל חיון 10, בן מאירי 9, שיר מוראידי 6, יונתן אביטל 4, עידן צוקר 2. כן שיחקו: יונתן מאור, נדב קושמארק.

קלעו להפועל ת"א: ים מדר 29, שחר לזר 27 (8 רב'), אמיתי רותם 8 (6 רב'), איתי בינמן 7, יובל אדוסי 6 (6 רב'), עומר בן דוד 6 (5 רב', 6 אס', 3 חט'), אופק גול 2, עידו ברגמן 2, דניאל הילל 1, עומרי יאסו 1. כן שיחקו: אריאל לחוביץ', עומרי קלר.