השני של ראשל"צ - גביע גם לנערים

אחרי ההפסד בגמר אשתקד, השנה מכבי יאיר ראשל"צ זוכה בגביע אחרי ניצחון 86:66 על עירוני רעננה. המחצית הראשונה הייתה צמודה יחסית, אבל במחצית השניה הכתומים ברחו ולא הסתכלו לאחור. נועם דברת נבחרת לשחקן המצטיין עם 21 נקודות.


| לילך וייס

קבוצת נערים א' של מכבי ראשל"צ סוגרת ערב מוצלח עבור מחלקת הנוער מעיר היין. אחרי הזכיה של קבוצת הילדים בגביע, הגיעה תורה של קבוצת נערים א'. הכתומים היו ביתרון כמעט כל המשחק, שלטו בקצב והקשו מאוד על ההתקפה הרעננית להתקרב לסל. אחרי מחצית ראשונה יחסית צמודה, ברבע השלישי זה כבר נהפך חד צדדי כשהכתומים רצים בכל הזדמנות. יש לציין לטובה את קהל מחלקת הנוער הרענני שלא הפסיק לעודד כל המשחק.

סיקור המשחק
המשחק נפתח בקצב גבוה כששתי הקבוצות רצות והיתרון זז מצד לצד. ראשל"צ היו טובים יותר בריבאונד וקיבלו הרבה הזדמנויות שניות לנקודות בצבע, והצליחו לפתוח פער 16:7 באמצע הרבע הראשון. 2 דקות בצורת של רעננה נקטעו עם אסיסט יפה של נדב סיבוני ליונתן מושקוביץ', אבל המשך הרבע לא היה גדול מבחינה התקפית. שלשת באזר של רום גולד הכניסה הקפיצה את הקהל הרענני וחתמה את הרבע הראשון על 19:15 כתום.

נועם דברת ורועי ויגודמן המשיכו להוביל את ההתקפה של ראשל"צ ברבע השני, ושמרו על יתרון קל. רעננה המשיכה להיתקע פרקי זמן ארוכים ללא נקודות, ושלשה של טל פלד הקפיצה את הפער ל-28:19. עבירה ב"ס של פלד איפשרה לרעננה לרשום מהלך של 5 נקודות והפער שוב התקזז. המגמה נמשכה כבכל פעם שראל"צ עשתה קולות של בריחה, הגיע מושקוביץ ושמר את רעננה צמודה. במחצית 43:36.

שלשה של עידו רוימי העלתה את הפער של הכתומים לראשונה מעבר לדו ספרתי, ועוד אחת של ליאור ברקוביץ קבעה 52:41. סיבוני הראה שגם הוא צולף מבחוף, ורוימי החזיר לו באחת נוספת. ראשל"צ המשיכו במומנטום עם הגנה לוחצת, חטיפה של רוימי שסיים עם הנקודות הקפיצה את הפער ל-49:44, אמצע שלישי. רעננה הניעה כדור יפה בהתקפה, אבל פשוט לא מצאה את הטבעת והפער המשיך לגדול. 68:47 אחרי 3/4 משחק. הרבע האחרון היה גארבג' טיים ארוך, כשבשני הצדדים נותנים דקות לספסל. הפער בשיאו עמד על 27 הפרש, כשבסיום רעננה הצליחה למזער קלות נזקים. 86:66 בסיום.

קלעים
לראשל"צ: נועם דברת 21 (16 רב'), עידו רוימי 18 (10 רב', 6 אס', 6 חט'), טל פל 14 (8 רב'), רועי ויגודמן 10, ליאור ברקוביץ 9 (9 רב'), עומר פסטרנק 5, איתן בורג בטלר 3, אור סומוביץ 2, ליאם רוזיליו 2, אמרי לוי 2. כן שיחקו: דניאל ארטיונוב, גיל עד לוי, גיא בכר.

לרעננה: יונתן מושקוביץ 23, נדב סיבוני 11 (7 רב', 7 חט'), איתמר רוט 11, רום גולד 8, יהונתן עוז 7 (6 אס'), רותם ענבר 6. כן שיחקו: אבינועם קבנור, גל זיו, חואקין גוטמן.