חיפה וירושלים בגמר האיגוד לנוער

הפועל חיפה צביקה הפסידה 55:64 למכבי גני תקווה אבל עלתה בזכות ניצחון ב-19 הפרש מהמפגש הראשון, וחוזרת לגמר בו הפסידה לפני 8 שנים. אחרי שפיספסה אותו על סל בודד בעונה שעברה, השנה הפועל הרי ירושלים עלתה לגמר אחרי ניצחון כפול על מכבי ת"א. הגמר בסוף מאי (צילום: גדי חן)


| לילך וייס

 

הפועל הרי ירושלים - מכבי ת"א 73:92

אחרי שניצחו במפגש הראשון בת"א ב-7 הפרש, הרי ירושלים חזקה הביתה והביסה את מכבי ת"א בדרך לגמר. אשתקד ירושלים הגיעה כל כך קרוב והפסידה בהפרש של סל בודד מול הפועל ת"א, והשנה היא עושה את זה. הירושלמים ממשיכים בעונה המצויינת שלהם כשהם עדיין לא הפסידו העונה בכל המסגרות (17 ניצחונות בנוער ארצית דרום).

הרבו לירושלים: נועם שטוקהיים 15, איתי בן זאב 14, יקיר ראובן 14, לובובסקי 11, ליפצין שחר 8 

 

מכבי גני תקווה - הפועל חיפה צביקה 55:64 (10+ לחיפה בסיכום)

אחרי הניצחון ב-19 הפרש במשחק שנערך בחיפה לפני חודש, לגני תקווה הייתה עבודה קשה מאוד לעשות כדי להגיע לגמר. וכבר מהפתיחה הם הראו שהם לא מוותרים. שגיא נדלר עם נקודות בצבע ושלשות של טל דויף הטיסו את המארחים קדימה וכבר ברבע הראשון הם פתחו יתרון דו ספרתי, 12:24 סוף הרבע. חיפה העלתה הילוך בהגנה ברבע השני, והחלה בקיזוז ההפרש. נדלר המשיך להוביל את ההתקפה של גני תקווה, כשאיתמר אמיר ויובל וינברגר מחזירים לו בצד השני. בהפסקה 26:34 מקומי.

גני תקווה פתחו בטירוף את המחצית השניה כשהם מעיפים שלשות בקצב גבוה ושוב מגדילים את הפער, עד ל-35:53 בסוף הרבע השלישי, רק נקודה פחות מההפרש בו הם הפסידו. אבל האדומים התעוררו בזמן, ועם נקודות של אמיר ו-וינברגר הצליחו להקטין את ההפרש חזרה ל-12-14 נקודות. דקה לסיום גני תקווה עלתה ליתרון 50:64, אבל שם נתקעה ולא קלעה עד הסיום, וחיפה בריצת 5-0 סגרה את הסיפור ויצאה לחגוג גמר גביע ראשון למחלקת הנוער מאז 10/11 אז הפסידה את הגביע בהפרשים. באותה עונה מי שהוביל את חיפה לגמר הוא צביקה הורוביץ ז"ל, על שמו קרויה הקבוצה.

קלעו לגני תקווה: שגיא נדלר 15, טל דויף ואופק זוהר 13, גל כהן 11, דניאל ליבר 6, סתיו ארליך 4, טום פלקוביץ 2.

קלעו לחיפה: יובל וינברגר 14, אור אלמגור 11, אייל פלום 11, תומר שטרן 8, איתמר אמיר 8, תמיר חן 3.