טורניר ת"א: עמק יזרעאל שישית

הצפונים הפסידו במשחקי הדירוג לאלבה ברלין 58:80, וסיימו את הטורניר במקום השישי. הקבוצה של מאורו ספארק לא פתחה טוב את המשחק והציגה אחוזים לא טובים בהתקפה, ונאלצה לרדוף אחרי הגרמנים כל המשחק. משחק טוב לירדן אשכנזי, ליאל מלה ושליו לוגשי קלעו 12 כ"א.


| לילך וייס

 

הפועל עמק יזרעאל סיימה את טורניר ת"א הבין לאומי לנוער במקום ה-6, אחרי הפסד במשחקי הדירוג לאלבה ברלין הגרמנית. למרות מיני קאמבק של הצפונים בתחילת הרבע האחרון, המשחק היה בשליטה גרמנית כשהשחקנים מנצלים את יתרון הגובה הבולט שלהם בריבאונד ובצבע. העמק קלעו באחוזים לא טובים מכל הטווחים, כשגם הגרמנים לא הרשימו יותר מידי.

סיקור המשחק

שתי הקבוצות הלכו חזק פנימה, אבל העמק רשמו סדרת החטאות שהשאירו אותם על 2 נקודות כמעט 5 דקות. הגרמנים ניסו לשחק על יתרון הגובה בצבע ועם שני מהלכים של סל ועבירה הצליחו לברוח ליתרון 2:10. ירדן אשכנזי קטע את הבצורת של העמק, אבל הצפונים המשיכו לאבד כדורים עליהם הגרמנים הענישו בצד השני. מאורו ספארק לקח פסק זמן כשקבוצות בפיגור 4:14, אבל גם זה לא עזר כשהגרמנים המשיכו לחדור בקלילות והגדילו עד ל-4:22. שליו לוגשי במהלך של סל ועבירה ו-2 נוספות של אשכנזי צימקו ל-13:24 בתום הרבע הראשון.

הרבע השני התחיל מבולגן כששתי הקבוצות לא פוגעות. אלבה המשיכה לשלוט בריבאונד, אבל התקשתה יותר לנצל את ההזדמנות השניה כשהעמק סגרו את הצבע. אחרי שלא קלעו כמעט 4 דקות, הגרמנים תוך דקה במהלך של שלשה, שתי חטיפות וסל ועבירה הקפיצו שוב את ההפרש, ומזל של העמק שהאחוזים שלהם היו נמוכים או שההפרש היה גדל אפילו יותר. 15:31 באמצע הרבע. המשך הרבע לא הביא איתו שינוי מיוחד כשהעמק ממשיכה להתקשות להגיע למצבי זריקה מול ההגנה הגרמנית והיתרון של ברלין נשאר בסביבות ה-15. שלשת באזר של אלבה ברלין שלחה אותם להפסקה ביתרון 25:41.

בדומה לרבעים הקודמים, גם את הרבע השלישי העמק פתחה בסדרת החטאות וסקור מאוד נמוך. אשכנזי סיפק אסיסט יפה מאחורי הגב לרותם גורן, והמשחק המשיך בקצב נמוך כשהעמק לא מאיימת על היתרון של הגרמנים. נקודות מהקו העלו את ההפרש כבר ל-26, שלשה של יואב רזניק ודקות טובות של אופק סער עם חטיפה, אסיסט וסל הורידו קצת. 45:67 אחרי 3/4 משחק.

יזרעאל פתחה מצויין את הרבע האחרון והראתה שהיא עוד לא ויתרה על המשחק. זה התחיל עם שלשה של לוגשי, המשיך בהגנה טובה וחטיפות ועם נקודות של תום סיטגי ההפרש ירד ל-53:67 תוך 3 דקות. אבל כאן ההתקפה של העמק נתקעה, ולמרות שהגרמנים גם לא פגעו יותר מידי, הם הגדילו את ההפרש. בסיום 58:80 לאלבה ברלין.

קלעו לעמק יזרעאל: ליאל מלה 12 (6 אס', 3 חט'), שליו לוגשי 12 (2 חט', 2 חס'), ירדן אשכנזי 10 (12 רב', 6 חט'), רותם גורן 6, אופק סער 5, איתמר שוורץ 4, תום סיגטי 4, יואב רזניק 3, אראל מלינארסקי 2. כן שיחקו: ניר שטרית, ענבר חובב.