לאומית: השלמות אחרונות

לראשונה מזה זמן רב לכל קבוצות הליגה הלאומית יהיה מספר משחקים זהה והטבלה תתיישר. זה יקרה לאחר עוד שני משחקי השלמה, בהם נתניה תארח את עפולה במשחק השלמה של המחזור השני ואשקלון תארח את מוצקין במשחק בין שתי קבוצות שנמצאות בכושר שונה.


| יניב סהראי

 

אליצור עירוני נתניה – הפועל עפולה (שבת, 20:30, ביה"ס ישורון, נתניה)

במשחק שינעל את המחזור השני תארח אליצור נתניה את הפועל עפולה.  המקומיים מגיעים אחרי עוד ניצחון ביתי שממשיך להבליט את ההבדלים הגדולים בין משחקי הבית של הקבוצה (מאזן 1-4) לבין משחקי החוץ  (4-0). בנתניה יודעים כי מדובר במשחק מול קבוצה שאמורה להתמודד איתם על מקום בפלייאוף העליון וירצו להשיג ניצחון חשוב שעל הדרך יקפיץ את נתניה מעל עפולה בטבלה. מן הצד השני מגיעים חניכיו של ניר קפלן אחרי שאיבדו קצת גובה בשבועות האחרונים עם שני הפסדים מאכזבים, שעם קצת ריכוז יכלו להסתיים בניצחון עפולאי. גם בעפולה יודעים שלפני הכל המטרה של הקבוצה היא להגיע לפלייאוף העליון ואם חניכיו של ניר קפלן ירצו להיות שם, המשחק בנתניה הוא מסוג המשחקים אותם הקבוצה צריכה לקחת. מי שיצטרך להראות יכולת משופרת הוא סמי איגר, שהוזכר כמועמד לנתניה, אך בסופו של דבר חתם בעפולה ורשם הופעת בכורה מאכזבת.

טריוויה: דולב דראפיץ' יפגוש את הקבוצה בה גדל. ד"א, כאן לא נגמר הסיפור של דראפיץ' עם נתניה, אביו, סלובודאן, הוא מאמן קבוצת הכדורגל של נתניה.


אליצור "איתו" אשקלון – מכבי קרית מוצקין (שבת, 20:30, היכל ספורט עירוני, אשקלון)

אחרי שהמשחק במועד המקורי נדחה בשל ההסלמה בדרום, חניכיו של רועי פרל ינסו להמשיך ביכולת המרשימה ולרשום ניצחון שביעי ברציפות על אשקלון הלא יציבה. למרות כל השינויים, שנמשכו השבוע עם שחרורו של ג'פרי פריד והחתמתו של עידן רג'ואן מהפועל ירושלים, אשקלון לא מצליחה לשחזר את היכולת מפתיחת העונה והיא כבר רושמת 6 הפסדים מ -7 המשחקים האחרונים. הלו"ז של אשקלון מוסיף להיות קשה ולאחר המשחק מצפים לה עוד 3 משחקים לא פשוטים מול מכבי חיפה, יבנה ועפולה. להוציא את רעננה, עליה כבר נגמרו המילים, מוצקין היא הקבוצה הכי לוהטת בליגה. חניכיו של רועי פרל רושמים כבר 6 ניצחונות רצופים ולא נראה כי הרצף הזה עומד להעצר באשקלון. הדבר המרשים ביותר במוצקין הוא שבכל משחק משהו אחר בולט ולא מעט שחקנים קולעים בספרות כפולות. לאחר המשחק מצפים לקבוצה עוד 2 משחקי חוץ נגד הפועל ר"ג ועפולה ומשחקי ביתי נגד רעננה, לה הפסידה בפעם האחרונה.

טריוויה: הפעם האחרונה שרועי פרל רשם 7 ניצחונות רצופים הייתה בפתיחת עונת 15/16. גם אז היו לצידו נועם מטלון, גל טסלר וזיו בן צבי.