לאומית: כל העיניים לעפולה

עפולה הלוהטת תנסה להיות הראשונה שתנצח העונה את עירוני רעננה. לא רחוק משם קרית מוצקין שגם היא במומנטום חיובי תפגוש את יבנה, ורחובות שמתחילה להיכנס לעניינים תארח את קרית אתא. הפועל חיפה המאכזבת תארח את אשקלון, מכבי חיפה יוצאת לכפ"ס המפתיעה. גליל עליון נגד האחרונה מהוד"ש ונתניה נגד ר"גבעתיים.


| אדי מינץ

 

משחקי המחזור:

הפועל עפולה - עירוני רעננה (19:30, היכל הספורט העירוני, עפולה)
מכבי רחובות - עירוני ק. אתא (19:30, קציר, רחובות)
מכבי ק. מוצקין - אליצור יבנה (19:00, גושן, קרית מוצקין)
הפועל כפ"ס - מכבי חיפה (19:00, תיכון היובל, כפ"ס)
הפועל גליל עליון - מכבי הוד"ש (19:30, כפר בלום)
עירוני נתניה - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:30, ישורון, נתניה)
הפועל חיפה - אליצור אשקלון (19:00, רוממה, חיפה)

 

שני משחקים יעמדו במוקד המחזור. האחד, כרגיל, יהיה בין פנינת השרון לבין הקבוצה התורנית שתנסה להנחיל לה הפסד ליגה ראשון כשהפעם כל העיניים יהיו נשואות לעפולה, שכנתה בצמרת. רעננה לא הפסידה 21 משחקי ליגה רצופים, מסע שהתחיל לפני כשנה ב...עפולה. האם המעגל ייסגר? השני הינו משחק בין שתי מועמדות נוספות לעליה כשקרית אתא המוכשרת תארח את רחובות המתקמבקת.

משחק מרתק נוסף יהיה במוצקין שתארח את יבנה. מוצקין מגיעה אחרי 5 ניצחונות והתמקמה שניה רק לרעננה, יבנה מגיעה אחרי 4 ניצחונות מ-5 משחקים. מפגש מעניין נוסף הינו בין כפ"ס המפתיעה (תשאלו את אתא) ובין מכבי חיפה שמגיעה אחרי 4 ניצחונות מ-5 משחקים ושיפור הגנתי גדול.

וממאבקי צמרת וקבוצות במומנטום לחלק היותר תחתון של הטבלה. גליל עליון אחרי 3 הפסדים רצופים והדרדרות למקום השמיני תארח את הוד"ש האחרונה. נתניה, שהפסידה עד כה את כל משחקי החוץ, תנסה שוב לשמור על הבית (דניס עובר? לא עובר? תחליטו), הפעם מול ר"גבעתיים הלא יציבה. אחרונים חביבים אלו שתי קבוצות שמנסות לצאת ממשבר. הפועל חיפה, אחרי 5 הפסדים ברצף תארח ברוממה את אשקלון שהפסידה 5 מששת משחקיה האחרונים. 

 

דברים שכדאי לדעת:

- הנאחס של ספסל ממשיך לעבוד (נשבעים שאנחנו לא עושים את זה בכוונה). מאני אטקינס, חמישיית נוב' בשבילכם, עם 20 נק' ו 7 כ"ח שתורגמו למאזן עפולאי נהדר של 1-4 בחודש זה נחתך ובמקומו הוחתם מלך הסלים של הליגה סמי יאגר שנדד אליה מהוד"ש, לא לפני שסומן ע"י נתניה שלא הצליחה בסופו של דבר למצוא קבוצה לסטפן דניס.

- גם באשקלון נפרדו השבוע משחקן בסגל - ג'פרי פריד.

- המחזור השבוע מביא לנו שני משחקים בין קבוצות שלובשות אותו הדבר - מכבי חיפה וכפ"ס בקרב ירוקות, מוצקין ויבנה בקרב צהובות.  מקווים שתלבושות הגיבוי מוכנות, כי רק זה מה שחסר למגרש הקווים, שתי קבוצות באותה תלבושת.  

- מה יקרה הערב ברוממה כשקבוצת ההגנה הגרועה בליגה (הפועל חיפה, 94) תפגוש את קבוצת ההתקפה (השנייה) הגרועה בליגה (אשקלון, 77.5)? האם הגנת האימים המקומית תעשה זאת ותספוג  סוף סוף פחות מהממוצע שלה?

 

טריוויות:

- הלכנו לארכיון ובדקנו במיוחד בשבילכם - סדרת ניצחונות הליגה של רעננה החלה ב-23.1.18, במגרש בעפולה. האם שם היא גם תסתיים?

- אייל שולמן חוזר לאולם ישורון בנתניה, שם שיחק שנתיים במדי ברק נתניה, לראשונה מאז עזב.

- הוד השרון קולעת בממוצע הרבה יותר מהגליל. למעשה, יש לה את ההתקפה החמישית בטיבה בליגה עם 83 נק'. אז למה היא מדורגת במקום ה12, אתם שואלים? הגנה.