לאומית: מצטייני דצמבר

קשה היה להתעלם מהחודש המושלם שהציגה קרית מוצקין, והיא מככבת אצלנו בסיכום החודש עם 3 נציגים. יש נציג בחמישיה גם לעירוני רעננה שממשיכה לשלוט על הליגה, למכבי חיפה שנתנה חודש מצויין שהחזיר אותה למקום טוב בצמרת, ולקרית אתא שרשמה הפסד בודד.


| אדי מינץ, יניב סהראי, צוד בדיחי

 

ווילי וורקמן (מכבי חיפה)

אחת הסיבות המרכזיות לנצחונותיה האחרונים של מכבי חיפה היא הפריחה של ווילי וורקמן. השחקן שידוע כבר מזמן שהוא הלב והנשמה של הקבוצה, שנותן הרבה גם מעבר לסטטיסטיקה, נתן חודש מצויין גם מבחינת מספרים. מלך הריבאונדים של הקבוצה קלע בדצמבר 3 משחקים ברצף 18 נקודות, והיכולת האישית לצד השיפור הכללי בקבוצה, מוסיפים אופטימיות לירוקים מהכרמל לקראת פתיחת הסיבוב השני. אם מכבי חיפה רוצה לחזור לליגת העל כבר השנה, היא צריכה את ווילי וורקמן בכושר נהדר, בדיוק כמו זה שהוא מציג במשחקים האחרונים.

סטטיסטיקה דצמבר: 15.2 נק', 8 רב'

 

קלארק רוזנברג (עירוני קרית אתא)

אם תסתכלו על המספרים של קלארק עד כה העונה, לא תמצאו משהו מעניין במיוחד ביחס ל- 3 העונות הקודמות שלו בליגה. אם קצת תתעמקו בהם, תבינו למה הם בכל זאת קצת אחרת. אחרי 3 עונות בקבוצות מרכז טבלה מינוס, רוזנברג הצטרף בקיץ לקבוצה עם יומרות בו יועד לו תפקיד משמעותי אך לא מרכזי, ועד כה השיחוק של אברהמי עבד היטב. הממוצעים ביחס לעונות שעברו אמנם מעט ירדו, אבל בקבוצה גדולה, עם יומרות לעליה, הם בהחלט משמעותיים. במיוחד אלה שהשיג בחודש האחרון (15.4 נק' וכמעט 5 רב') שסייעו לאתא להשיג ארבעה נצחונות.

סטטיסטיקה דצמבר: 15.4 נק', 4.6 רב', 1.8 חט'

 

גל טסלר (מכבי קרית מוצקין)

זה היה חודש מצוין עבור מוצקין, שסיימה אותה במאזן מדהים של 6-0. זה גם היה חודש מצוין לזיו בן-צבי שלא רחק ממוצעי דאבל-דאבל, אבל אנחנו בחרנו דווקא בגל טסלר, שהיה כוח האש המשמעותי של מוצקין מהספסל. טסלר, שהתקשה קצת יותר בשנה שעברה ברעננה לעשות את מה שהוא יודע כל כך טוב (לקלוע מבחוץ) חזר בקיץ לשתף פעולה עם רועי פרל והחיבור עבד היטב. בדצמבר סיים טסלר עם ממוצע נקודות דו-ספרתי והמשיך לבסס את מקומו בצמרת טבלת המדייקים מחוץ לקשת עם 45%.

סטטיסטיקה דצמבר: 11.1 נק', 5 אס'

 

 

חביאר קרטר (מכבי קרית מוצקין)

אי שם בתחילת העונה, בחודש ספטמבר, החליפה מוצקין את דשון פרידמן בסנטר נבחרת פנמה, חביאר קרטר. היו כאלה שהרימו גבה על חילוף בשלב כל כך מוקדם של העונה, אבל מסתבר שהחבר'ה במוצקין ידעו מה הם עושים. שלושה וחצי חודשים אחר כך, מוצקין במקום השלישי בטבלה, כאשר קרטר מוביל אותה עם ממוצעים נהדרים בנקודות (19) וכ''ח (8.4), כשבמחזור האחרון של דצמבר הוא התפוצץ מול ר''גבעתיים עם 29 נקודות ו-11 ריבאונדים.

סטטיסטיקה דצמבר: 20.1 נק', 6 רב'

 

ווין לנגסטון (עירוני רעננה)

ווין לנגסטון הוא תופעה של ממש. אין לנו מספיק סופרלטיבים כדי לתאר את האיכויות שמביא ווין לנגסטון לליגה שלנו ובשפת העם - אין דברים כאלו. עוגן של יציבות הגנתית והתקפית סייעו לרעננה להמשיך את שני הרצפים המדהימים האלו. 18.4 נקודות, 6.2 ריב' וקצת יותר משני אסיסטים למשחק ניפק לנגסטון, כשכל אלו גם ממקמים אותו במקום השני בליגה במדד הפלוס מינוס. כותב שורות אלו גם ינצל את העובדה שמצטייני דצמבר מוכרזים רק באמצע ינואר ויזכיר שלנגסטון היה אחד הגורמים המשמעותיים בניצחון של פנינת השרון בנתניה בשבוע שעבר, עם 21 נק', 8 ריב' ו-8 אס'. ולמי ששכח - הזר האיכותי של רעננה לא הפסיד משחק בליגה הסדירה יותר משנה, והוא מחזיק ברצף של 24 ניצחונות ליגה רצופים. האם הפעם זה יסתיים בעליית ליגה?

סטטיסטיקה דצמבר: 18.4 נק', 6.2 רב'

 

מאמן החודש: רועי פרל

היכולת המרשימה של מוצקין בחודש האחרון הפתיעה, סביר להניח, לא רק את קבוצות הליגה אלא גם את מוצקין עצמה: שישה נצחונות, אפס הפסדים, ומאזן בית נקי מאז פתיחת העונה. רועי פרל, שלא "ביקר פה" כבר תקופה ארוכה, בנה קבוצה בצלמו - כמו שהוא אוהב - עם שני זרים בצבע וגארדים ישראלים שיכולים לשחק ביותר מעמדה אחת, שעם כולם כבר שיתף פעולה בעבר. הוא לא חשש להחליף זר (טוב) באחד אחר (טוב עוד יותר) כי הוא ידע מה יש לו ביד, והתוצאה לא איחרה לבוא. מאז העונה הגדולה ההיא בעפולה, פרל לא עשה פלייאוף. לא נראה שיהיה מי שימנע ממנו את זה השנה.