לאומית: מתחילים להתכוון לפלייאוף

אליצור אשקלון מארחת את אליצור יבנה כשהשתיים ראש בראש על מקום בפלייאוף, גם גלילי עליון וחיפה רוצה להישאר בתמונת השמיניה הראשונה. מכבי חיפה תפגוש את קרית אתא לקרב צמרת, מוצקין ועפולה בקרב הלוהטות של הליגה, ורעננה תארח את כפ"ס למפגש קצוות. בתחתית נתניה מארחת את רחובות והוד"ש את ר"גבעתיים.


| אדי מינץ

 

משחקי הערב:

מכבי חיפה (4) - עירוני קריית אתא (5) (19:00, רוממה, חיפה)
אליצור עירוני נתניה (12) - מכבי רחובות (11) (19:00, ישורון, נתניה)
עירוני רעננה (1) - הפועל כפ"ס (14) (19:30, מטרווסט, רעננה)
אליצור אשקלון (9) - אליצור יבנה (7) (19:30, בן גוריון, אשקלון)
מכבי הוד"ש (13) - הפועל ר"ג \ גבעתיים (10) (19:30, עתידים, הוד"ש)
הפועל גליל עליון (6) - הפועל חיפה (8) (19:30, כפר בלום)
מכבי קריית מוצקין (2) - הפועל עפולה (3) (20:30, גושן, קרית מוצקין)

במוקד המחזור יש לנו שתי קבוצות שנמצאות בתנופה גדולה ובצמרת בזכות בין קרית מוצקין לעפולה. מצפה לנו מאצ'אפ מעניין שי סייריט וקרטר, שניים מהשחקנים היעילים בליגה. שתי הקבוצות זורקות הרבה מחוץ לקשת, ואם יעמדו באחוזים הרגילים שלהם צפוי לנו משחק עם סקור גבוה.

גליל עליון חוזרת צפונה אחרי ניצחון סופר מרשים במטרווסט כשמלך האסיסטים של הליגה גוני יזרעאלי (10.2) מחפה בגדול על סיום חוזהו של פולר. גם היום תתייצב גליל רק עם זר אחד, כשתארח את הפועל חיפה. זהו משחק ממש קריטי לשתי הקבוצות שיכול לקדם אותן לקראת השתלבות בפלייאוף במקרה של ניצחון ולזרוק את המפסידה למאבקי תחתית במקרה שלא. לפני שבועיים וחצי זה נגמר ב-85:100 לחיפה. נאור שרון חוזר לפרקט אחרי שבוע היעדרות וג'אמר יאנג חוזר (אחרי שנתיים) לאולם בו יש לו זיכרונות נעימים עד מאוד. גליל מספקת את ההגנה הטובה וההתקפה הגרועה בליגה ומסתבר שחיפה היא תמונת ראי: ההתקפה הטובה וההגנה הגרועה בליגה.

גם מכבי חיפה וקרית אתא נפגשות ראש בראש בקרב על מיקומי פלייאוף וכרגע מצבה של מכבי חיפה נראה טוב יותר משמעותית. אתא בתקופה פחות טובה וסובלת ממכת פציעות. מור כשיר חלקית, הול סיים את העונה ולמעט הניצחון לפני שבוע על האחרונה בטבלה אתא הפסידה 3 משחקים ברצף. אמנם רודני אלכסנד מגיע בטיסת לילה אבל לא ישחק ועם זר אחד מול קבוצה עמוקה כמו חיפה, ועוד ברוממה, זה יהיה קשה. חיפה ניצחה לפני שבועיים וחצי באתא (85:82) כשהאחרונה הייתה בתנופה גדולה ובהרכב מלא כך שנראה שבנסיבות הנוכחיות הנק' יישארו בבית.

ומהצמרת לתחתית הבוערת, כשנתניה תארח את רחובות. אמנם לנתניה מאזן החוץ הגרוע בליגה אבל בבית מדובר בקבוצה אחרת לחלוטין. ג'פרסון עוזב? ג'פרסון נשאר! וזה חשוב כי הוא מספק את הסחורה בגדול. רחובות מצידה דווקא כן שחררה את סטורם וורן וגם פורת יעדר (פציעה). התוספות החדשות (דניאל איידן ותומר בר אבן) עדיין לא בעניינים וכל השינויים בטח שלא מוסיפים רוגע ויציבות. לעומת נתניה רחובות דווקא בחוץ טובה יותר מאשר בבית. כל תוצאה אפשרית. משחק קריטי להמשך הדרך לשתי הקבוצות. בסיבוב הקודם (לפני שבועיים וחצי...) רחובות ניצחה 73:83.

בשרון רעננה תארח את כפ"ס, כשיותר קצוות מזה אין. כפ"ס כבר לא חסרה זר ורעננה כבר לא בלתי מנוצחת. בסיבוב הקודם (זה שהיה רק לפני שבועיים וחצי) רעננה התקשתה (105:100) ולא ממש שמרה אבל את מכסת השאננות שלה היא כבר מילאה לפני שבוע במטרווסט והיא תבוא לציין את תחילתו של רצף חדש. כפ"ס עם הגב לקיר ועם הביטחון ברצפה. אז מה יציל לה את העונה? כנראה התקווה שיש 3 יריבות קרובות במרחק נגיעה בפער של שני ניצחונות בלבד.

בדרום מחכה לנו דרבי האליצוריות הגדול ומשחק ראש בראש בין שתי קבוצות ששואפות להידחק לפלייאוף כששתיהן נמצאות בתקופה טובה למדי - יבנה ואשקלון. אשקלון תחסר את מאמנה אבי סוכר שהורחק וביבנה הרכז גל גילינסקי עדיין לא כשיר ב-100% (קרסול). גם פה כל תוצאה אפשרית. בסיבוב הקודם ניצחה אשקלון בחוץ 74:61.

עוד מפגש ראש בראש בין שתי קבוצות תחתית קרובות וכל מה שנכתב על נתניה-רחובות יכול להיכתב גם על הוד"ש - רגבעתיים. צפוף, קשה וקריטי. אך יציב. בהוד"ש רוטנברג סוף סוף יחזור מהפציעה (יש מצב שגם אריאלי) ואחרי ההפסד בשבוע שעבר ליבנה המתקמבקת המארחת מקווה לשוב לדרך המלך. ר"ג גם היא במצב לא אידיאלי. חילופי זרים (מקסוול במקום אדוארדס), פציעה מתמשכת של הרכז (מריוס מטלון) וכנראה העדרות של איל שולמן מסיבות אישיות. לא חסרות פה צרות. בסיבוב הקודם 78:70 להוד"ש. גם פה כל תוצאה אפשרית.