לאומית: סופ"ש של כדורסל

אל תיתנו לקצת גשם וכמה ברקים להשאיר אתכם בבית. אחלה משחקים מחכים בסופ"ש בלאומית. מתחילים כבר הערב עם משחק צמרת כשהפועל חיפה תארח את קרית אתא, ממשיכים מחר עם מפגש אמצע טבלה בין קרית מוצקין למכבי חיפה, ונקנח במוצ"ש כשעפולה הלוהטת מארחת את ר"גבעתיים.


| אדי מינץ

 

הפועל חיפה - עירוני ק.אתא (חמישי, 19:00, רוממה, חיפה)

חתיכת משחק מחכה לנו הערב ברוממה, קרב צמרת אמיתי בין השנייה לרביעית (בניקוי הקבוצות עם המשחק יותר) כשכ"א מנסה לשמור קשר עין עם המטוס מרעננה. שתי הקבוצות מגיעות להתמודדות אחרי הפסדים מתסכלים. חיפה מקבלת לשורותיה את טוני יאנגר הבלתי נגמר בהופעת בכורה ואת נועם לייש שחוזר לשחק לראשונה אחרי חודש ובאתא אברהמי חוזר לרוממה שנה אחרי שעבר את המפרץ צפונה בצעד מעורר מחלוקת.

חיפה הינה הקבוצה הכי התקפית בליגה וחולקת את המקום הראשון עם רעננה במדדי היעילות. חיפה ראשונה בסחיטת עבירות (25), חמישית באחוזים משלוש (33%) ומקום 11 באיבודים (13 בלבד). גם אתא קבוצה יעילה למדי (מקום רביעי) אבל טווח השלוש די בעייתי אצלה והיא עומדת במקום ה-12 עם 29% בלבד. מי שבולט לטובה באתא שהוא גם הישראלי הבולט העונה בליגה הוא יונתן מור שקולע 20 נק' למשחק ומדייק ב-41% מהשלוש.

פציעתו של לייש הקשתה בחודש האחרון על הקו האחורי החיפאי כששרון ויאנג נאלצו לשחק 38 דקות למשחק (חולקים את שני המקומות הראשונים בדקות משחק מבין כל שחקני הליגה) כך שהפגרה (12 יום) עד למשחק היום בטח הועילה. שרון מוביל את הליגה באס' (9) כשדווקא אתא חולקת את אומנות הבישולים בין 5 שחקנים שונים (הול, רוזנברג, דותן, לוינגסטון ודנינו) כשכולם בין 3-3.5 אס' למשחק.

קרב מעניין נוסף (ומתבקש) יהיה בין ג'ימי הול (ראשון בליגה בכ"ח-15) ובין ג'ף אלן (שלישי-11.5) כשהרבה יהיה תלוי באפורים כי אלן הינו גם השחקן שצובר הכי הרבה עבירות למשחק-4.3 , קיצר יהיה אש, גם ביציעים וגם בפרקט. אסור להחמיץ.  

 

מכבי קרית מוצקין - מכבי חיפה (שישי, 12:00, גושן, קרית מוצקין)

חג החנוכה זימן לנו את דרבי המכבים בין מוצקין (מקום 13, משחק חסר) לחיפה (מקום 8). אמנם המיקום הנוכחי מרמז אמצע טבלה בלחץ אבל שתי הקבוצות מגיעות להתמודדות בתנופה אחרי שני ניצחונות רצופים כל אחת כשמוצקין טרם נוצחה העונה בביתה וחיפה טרם הפסידה העונה מחוץ לרוממה.

שתי הקבוצות חולקות את מקומות 3-5 בטבלת היעילות, חיפה ראשונה בליגה בכ"ח ומוצקין שניה בליגה באחוז לשלוש עם 34%. מצ' אפ מעניין יהיה בצבע בין וורקמן וגיבנס בירוק עם 20 כ"ח משותפים ובין סמואלס וקרטר בצהוב עם 18 משותפים כאלה. מוצקין גם מציגה שני מנהלי משחק נהדרים בדמותם של זיו בן צבי ועומר טל שחולקים 11.5 אס' למשחק. בצעד מעורר מחלוקת הנהלת קרית מוצקין הודיעה שהיא תחל לגבות ממשחק זה דמי כניסה כשתושבי הקריה, בהצגת תעודת תושב, יוכלו להיכנס בחינם. אוהדי חיפה לא ממש אהבו זאת אבל זאת הזדמנות בשבילם לפשפש בבוידם, אולי הם ימצאו שם תעודות תושב של מוצקין, מי יודע.

 

הפועל עפולה - הפועל ר"ג \ גבעתיים (שבת, 20:30, היכל הספורט העירוני עפולה)

עפולה חוזרת לביתה חמה מאי פעם אחרי 3 ניצחונות רצופים כשהיא חולקת את מקומות 2-3-4 במאזן 2-4 עם אתא והפועל חיפה. ר"גבעתיים, הממוקמת במקום טוב באמצע (מאזן סולידי של 3-3), מצפינה לבירת העמק אחרי לא פחות משבועיים של מנוחה. שחקנה המצטיין מיגל סוארז שנסע לשחק עבור נבחרתו נסע ולא חזר, את הנעלים הגדולות שהוא השאיר (19 נק', 9 כ"ח ו 4 אס', מספרים מרשימים ביותר, בכל קנה מידה) ינסה למלא אלכס האריס. קל זה לא יהיה.

שתי הקבוצות מציגות אחוזים גרועים ממש מהצבע, כשעפולה במקום אחרון בליגה בקטגוריה עם 42% ור"ג מקום 11 עם 48%. דווקא בטווח ה-3 שתי הקבוצות נהדרות - האורדונים מקום ראשון עם 36.5% ועפולה שלישית עם 34%. גם מהקו שתיהן מציגות נתונים מרשימים, עפולה ראשונה עם 79% ור"ג שניה עם 78.5%. לא נראה שכדאי לשמור מולן אזורית או לעשות עבירות מיותרות. על הנייר עפולה עדיפה כי נראה שהמנוחה הארוכה שנכפתה על ר"ג והחילוף בעמדת הזר יפגעו לה בשטף.