לאומית: קרבות צמרת או תחתית?

הוד השרון תקווה להמשיך במומנטום החיובי נגד יבנה, שצרפה את בנרדון אדוארדס. רחובות תארח את איתו אשקלון, עפולה תקווה להמשיך במומנטום נגד נתניה, מכבי חיפה תגיע לזיסמן, הפועל חיפה תארח את מוצקין, ואולי ההפתעה תגיע בכלל מהצפון הרחוק שם גליל עליון תארח את רעננה?


| אדי מינץ

 

משחקי המחזור:

עירוני רעננה (1) - הפועל גליל עליון (7)
הפועל ר"ג \ גבעתיים (8) - מכבי חיפה (4)
הפועל עפולה (3) - אליצור עירוני נתניה (12)
עירוני קריית אתא (5) - הפועל כפ"ס (14)
מכבי רחובות (9) - אליצור 'איתו' אשקלון (11)
אליצור יבנה (13) - מכבי הוד"ש (10)
הפועל חיפה (6) - מכבי קריית מוצקין (2)

 

הפועל חיפה שסובלת מחוסר יציבות בתקופה האחרונה תארח את קרית מוצקין שחזרה ביום שבת למקום השני בטבלה אחרי ניצחון על קרית אתא. יש לנו מפגש בין שתי הקבוצות היעילות בליגה (לרעננה, מסתבר, יש ליגה משלה) ושתיהן, הפעם יחד עם האחרונה, קולעות שלשות ב-37% כך שלא מומלץ לשמור פה אזורית. למרות עדיפות הקו האחורי של האורחת כל תוצאה אפשרית. חיפה כבר הוכיחה שהיא יכולה לנצח ברוממה כל קבוצה, גם את הטובות ביותר. בסיבוב הקודם (שעקב השביתה היה בדיוק לפני חודש) המשחק היה במעמד צד אחד עם 85:98 למוצקין אבל התוצאה מרמה כי זה היה גמור כבר ברבע הראשון.

אז מי תעצור את רעננה שכבר מסמנת 0-26 וסוגרת שנה שלמה ללא הפסד ליגה? התקווה התורנית של הליגה מונחת הפעם על כתפי גליל עליון. גליל מספקת את ההגנה הטובה בליגה אבל מול ההתקפה השנייה בטיבה זה עלול לא להספיק. הבייתיות הרעננית, כמו גם החיסרון בזר והחלודה של גוני בגליל מושכים לכיוון ה-0-27 אבל לא בקלות.

מכבי חיפה תנסה לחזור לנצח כשתתארח בר"ג. הפערים בסגלים משמעותיים אבל ר"ג התחזקה בדבון מקסוול (במקום ברנדון אדווארדס) אם כי לא בטוח שזה יספיק. המומנטום של חיפה טוב יותר אבל שתי הקבוצות רחוקות מלהיות יציבות כשהן מפסידות משחקים קלים מצד אחד ומנצחות משחקים קשים מאידך. בעפולה מחכה לנו משחק קצוות בין השלישית שנמצאת בכושר נהדר ובין אחת מחמשת הקבוצות במקומות 9-13 שלהן 5 ניצחונות, נתניה. התחתית אכן בוערת. כל דבר שאינו ניצחון בייתי יהיה הפתעה עצומה.

עוד מפגש קצוות יהיה גם בקרית אתא כשהמארחת מהצמרת (אבל אחרי 3 הפסדים רצופים) פוגשת את הקבוצה שכל הליגה יושבת לה על הכתפיים. לפני חודש זה הסתיים בהפתעה רבתי כשכפ"ס ניצחה בסל באזר אבל היא עדיין חסרה זר וביירון ווסלי לבדו זו בעיה. הפסד רביעי ברצף לסגל האיכותי של אתא (עם מור או בלי מור) יהיה הפתעה מרעישה. כפ"ס צריכה להתארגן במהירות על זר נוסף, רצוי איכותי, אחרת העונה הזאת תסתיים בהרבה עוגמת נפש.

רחובות ואשקלון יפגשו למשחק ראש בראש בין שתי קבוצות בעלות מאזן זהה כש-שתיהן מעוניינות לברוח מהתחתית ושתיהן מגיעות לאחר הפסדים כואבים בבית. ביכולת הנוכחית שתיהן לא שוות פלייאוף אבל ניצחון יכול לתת פה פוש רציני כי הכל בטבלת הליגה צפוף עד מאוד. כל תוצאה אפשרית, הרבה יהיה תלוי במאצ' אפ שבין רלפורד ומקשפרד. לא רחוק משם יבנה תארח את הוד"ש. עוד מפגש ראש בראש בין שתי קבוצות בעלות אותו מספר ניצחונות וכל מה שנכתב על רחובות-אשקלון יכול להיכתב גם כאן. צפוף, קשה וקריטי. אך יציב. יבנה שחררה את דאליס ג'וניור (6 כ"ח) והחתימה במקומו את ברנדון אדוארדס (12 כאלה) ששוחרר מר"ג מה שאמור לתת לה הרבה כוח בצבע. בהוד"ש מתגברים על הפציעות של אריאלי ורוטנברג בזכות הרוח החדשה שמפיחים בה פול דלייני ואוהד כהן (מאזן 1-3 בשבועות האחרונים). למרות שהוד"ש מגיעה במומנטום טוב יותר גם פה כל תוצאה אפשרית.       

 

טריוויה:

- מאז שעלתה לליגה הלאומית קרית מוצקין ניצחה בכל 6 המפגשים שלה עם הפועל חיפה (בכל המסגרות)

- לנתניה מאזן החוץ הגרוע בליגה 6-0

- הראשון של גורקה בדיוק לפני חודש היה מול אותה אשקלון אבל מה שהתחיל כתקווה מחודשת הסתיים באותו חוסר יציבות כפי שהיה לפני הגעתו. 

 

דברים שכדאי לדעת:

- אתא תקבל חזרה את הול (שהורחק בגליל) אבל כנראה תמשיך להחסיר את מור הפצוע בשריר הירך האחורי. 

- בעפולה קרטר עשוי לקבל דקות ראשונות אחרי פציעה ארוכה, בנתניה ג'פרסון עומד לסיים חוזה ולעזוב אבל בינתיים הוא פה ומספק את הסחורה בגדול. 

- גליל עליון מגיעה ללא ארון פולר שסיים חוזה וכבר חצה את האוקיינוס אבל מקבלת חזרה את גוני יזרעאלי (להזכירכם, מלך האסיסטים המכהן עם 10.4 כאלה).