לאומית: קרב אחרונות בשרון

שתי נועלות הטבלה הוד"ש וכפ"ס ראש בראש על קצת אוויר לנשימה. הפועל חיפה מארחת את עפולה למשחק שמזכיר טראומת עבר, מוצקין תנסה להמשיך לדרוס את הליגה כשתצא לר"גבעתיים. יבנה וגליל עליון ינסו להיאשר קרובות לצמרת, קרית אתא מארחת את נתניה. מחר בשידור ישיר רעננה נגד רחובות, וביום חמישי חיפה באשקלון.


| אדי מינץ

 

משחקי המחזור:

הפועל ר"ג \ גבעתיים - מכבי ק. מוצקין (19:00, זיסמן, ר"ג)
עירוני ק. אתא - עירוני נתניה (19:00, רמז, קרית אתא)
הפועל חיפה - הפועל עפולה (19:00, רוממה, חיפה)
אליצור יבנה - הפועל גליל עליון (19:00, רלף קליין, יבנה)
מכבי הוד"ש - הפועל כפ"ס (19:30, עתידים, הוד"ש)
עירוני 'יובלים' רעננה - מכבי רחובות (רביעי, 19:00, מטרווסט, רעננה)
אליצור איתו אשקלון - מכבי חיפה (חמישי, 19:30, אולם בגין, אשקלון)

 

מחזורי חג המולד יש לא רק באנגליה אלה גם אצלנו, בלאומית, ואתם מוזמנים להגיע למגרשים ולחגוג. יהיה כיף. אז מה צופן לנו מחזור מספר 11? קודם כל פיצול. אחרי שרק בשבת התיישרנו... היום יתקיימו 5 משחקים, עוד אחד מחר כשהמובילה הגאה מרעננה מול זו שכולם ניבאו לה עליה בהליכה רחובות, ועוד אחד מחרתיים כאשקלון תארח את מכבי חיפה.

המשחק המרכזי היום הינו דווקא בתחתית הלוהטת בו שתי האחרונות, מהוד"ש וכפ"ס, ינסו לא לשקוע עוד קצת בבוץ ולאבד קשר עין מהמקום שמציל מירידת ליגה. המארחת נמצאת במומנטום רע (6 הפסדים רצופים) והיא מקווה שאוהד כהן, שהגיע אליה השבוע מב"ש, יושיע.

משחק מעניין נוסף יהיה ברוממה, בין השביעית מחיפה לרביעית מעפולה. לפני 8 חודשים העפולאים הורידו את חיפה ליגה באולם זה. האם זמן הנקמה הגיע? מצ'אפ מעניין יהיה בין ג'ף אלן לקאהים סירוט (שכ"א מהם מוריד 11.5 כ"ח) ובין תותחני הקבוצות, נועפ לייש (56% לשלוש) וגיא פרבר (49% לשלוש). עפולה תגיע טיפה עייפה (השלמה במוצ"ש) והיא גם תחסר את קיקוס הפצוע. חיפה מצידה מקווה שהשחרור של זיס והררי יהיה אלמנט שיוריד מהלחץ.

בזיסמן ר"געתיים (מקום 9) תארח את הקבוצה הכי לוהטת בליגה שלא קוראים לה רעננה. מוצקין (הסגנית) מגיעה עם 7 ניצחונות רצופים ומקווה שהיום לא יבוא הבום. עומר טל ינסה להוכיח שר"ג טעתה כששחררה אותו והיום גם נדע סוף סוף איזה מטלון שולט, מריו או נועם. מפגש צמרת/אמצע טבלה נוסף יהיה בין ק.אתא (מקום שלישי) ובין נתניה (מקום עשירי). לאתא מאזן בית של 1-4 ולנתניה מאזן חוץ של 4-0. אתא הינה קבוצת העונשין הטובה בליגה (81%) ונתניה אחת הפחות טובות (70% בלבד).

יבנה תארח את גליל בקרב בין השמינית לשישית, שתיהן ללא מומנטום מיוחד, כשהגליל חסרה את הרכז הפותח שלה גוני יזרעאלי מה שמקשה מול יריבות ברמה שלה. ויבנה בדיוק עונה להגדרה. המטרות של שתיהן זהות - להימצא בתום העונה בין 8 הראשונות והמשחק, כמו גם ההפרש, חשובים. לגליל ההגנה הכי טובה בליגה (75 נק') ויבנה לפני אחרונה בהתקפה (79.5 נק') כך שמי שמצפה לסקור גבוה צפוי להתאכזב. 

 

דברים שכדאי לדעת:

- עפולה מחזיקה בסגנות ההגנה הכי טובה בליגה (77.5 נק') והפועל חיפה הינה בעלת ההתקפה הכי פורייה (94 נק'). אז מי מהן תצליח לכפות את הקצב שישלוט במשחק ?

- גליל עליון מחזיקה בשיאים של שתי קטגוריות מנוגדות. מצד אחת היא בעלת ההגנה הכי טובה בליגה (75 נק') ומצד שני היא בין שלושת ההתקפות הגרועות בליגה עם 76 נק'. גליל בולטת לרעה בקטגוריות נוספות, לפני אחרונה באחוזי עונשין (65%) ואחרונה בזריקות לשלוש (20.5).  

- שנים משלושת תותחני הליגה נפגשים ראש בראש, שוב. יאנג מחיפה (מקום 1, 25 נק' למשחק) ויאגר מעפולה (מקום 3, 23 נק' למשחק). בפעם הקודמת זה נגמר בניצחון חיפאי (כשיאגר עוד ליהטט בהוד"ש), האם גם הפעם?

- מה משותף לשתי האחרונות שנפגשות היום ראש בראש? שתיהן ניצחו העונה את קרית אתא. קבוצה שמקפידה לפשל מול קבוצות התחתית של ליגה בלבד (וגם מול רעננה, אבל זה לא באמת נחשב, כולן מפסידות לה).