לאומית: קרב על המקום השני בקריות

אחרי מספר מחזורים שפוצלו על פני כמה ימים, מחר נקבל סוף סוף מחזור שלם שייערך באותו יום. מה בתפריט? קרית אתא מארחת את עפולה בקרב על המקום ה-2, רחובות מתארחת בזיסמן, גוני יזרעאלי וגליל מגיעים לרוממה והפועל חיפה תנסה לעצור את הרצף של רעננה. יבנה מול נתניה בדרבי הצהובות וקרב תחתית בין איתו אשקלון להפועל כפ"ס.


| יניב סהראי

 

משחקי המחזור:

אליצור יבנה – אליצור נתניה (19:00, היכל ע"ש רלף קליין, יבנה)
הפועל ר"ג/גבעתיים – מכבי רחובות (19:00, זיסמן, ר"ג)
אליצור קרית אתא – הפועל עפולה (19:00, רמז, קרית אתא)
מכבי חיפה – הפועל גליל עליון (19:00, רוממה, חיפה)
מכבי הוד השרון – מכבי קרית מוצקין  (19:30, עתידים, הוד"ש)
עירוני רעננה – הפועל חיפה (19:30, מטרווסט, רעננה)
אליצור "איתו" אשקלון – הפועל כפ"ס (19:30, היכל עירוני, אשקלון)המחזור ה-9 יספק לנו לא מעט משחקים מעניינים, כאשר במוקד העניינים יעמוד המשחק ברמז, שם תארח קרית אתא החזקה את הפועל עפולה הלוהטת לקרב על המקום ה-2 בטבלה. מכבי רחובות שממשיכה לאכזב תצא לזיסמן שם תפגוש את הפועל ר"ג/גבעתיים למשחק שסומן בתחילת העונה כמשחק צמרת, אך בפועל נקבל משחק בין שתי קבוצות שטרם התחברו ומקוות להתרחק מהתחתית הלוהטת. גוני יזרעאלי, במידה ויהיה כשיר למשחק, יפגוש יחד עם גליל עליון את האקסית, מכבי חיפה, אותה עזב בעונה שעברה בטונים צורמים.

הפועל חיפה, שקצת איבדה גובה במחזורים האחרונים, תנסה להיות זאת שתצליח לעצור את רצף הניצחונות הבלתי נגמר של רעננה. יבנה, שרשמה ניצחון גדול בעיר המדע, תפגוש את נתניה שמגיעה גם היא אחרי ניצחון נאה. במשחק בין שתי קבוצות שינסו לברוח מהתחתית ולהתקרב לאיזור הפלייאוף, תארח אליצור "איתו" אשקלון,שהתחזקה בטיילר סמית' אקס הפועל חולון, את החבורה הצעירה של הוד בן הרצל. ובעתידים, הוד"ש, שהפתיעה עם שחרורו של סמי איגר, תנסה הפעם להפתיע על המגרש את קרית מוצקין.

 

דברים שכדאי שתדעו:

- ינעם אירם, שהעביר 3 עונות נהדרות במכבי רחובות והיה חתום על סל הניצחון שהעלה את הקבוצה לליגה הלאומית, יפגוש את האקסית.

- גוני יזרעאלי, שאת סיפור העזיבה שלו ממכבי חיפה כולם זוכרים, ינסה, במידה ויהיה כשיר, להשיג נקמה ועל הדרך להציב את גליל מרחק 2 ניצחונות מהירוקים מהכרמל.

- מעבר לניצחון של עפולה על הפועל חיפה בסיום העונה שעברה, הניצחון שהשאיר את הוד"ש בליגה היה באותו מחזור נגד קרית מוצקין. בהוד"ש יודעים שכדי לא להקלע למצב דומה לזה של העונה שעברה, על הקבוצה לאסוף ניצחונות ומהר.

- שחרורו של סמי איגר מהוד"ש, סידר לנו מפגש בין 2 הסקוררים הטובים בליגה – ג'אמר יאנג (הפועל חיפה) שקולע 25.14 נק' בממוצע למשחק וג'אמר גאלי (עירוני רעננה) שקולע 23.57 נק' לערב.

 

טריוויה:

- הפעם האחרונה שרעננה הפסידה משחק חוץ (5.12.2017) הייתה מול הפועל חיפה ברוממה. האם בתום הערב הפועל חיפה תצליח להיות זאת שגם תצליח לעצור את רצף הניצחונות הביתיים של רעננה?

- אחרי 7 מחזורים, ג'ימי הול עומד על ממוצע מפלצתי של 14.57 ריב' למשחק. זה עדיין מוקדם, אך אם הול ימשיך בקצב שאיבת הריבואנדים הזה, הוא יוכל להיות הראשון מאז רמון קלמנטה בעונת 11/12 שמסיים עונה עם ממוצע של מעל 14.5 ריב' למשחק. האם גם יצליח?

-יבנה טרם ניצחה בבית, נתניה מאידך טרם ניצחה בחוץ. אחת מהן תשבור את הסטטיסטיקה - מי זאת תהיה?