ליעם הרסון מצטרף לגראן קנריה

הרסון, תלמיד כיתה יב', שיחק בעונה האחרונה בנוער על של מכבי הוד השרון תחת חי דוידי ולירן ברמן. השחקן התקבל לאקדמיה לכדורסל בטנריף (CBA) בה שיחקו בעבר גם תום מעיין וסול לשם, שם ישחק בקבוצת ה Junior לשחקנים עד גיל 18. (צילום: פרטי)


| בועז נוריאלי

 

ליעם הרסון בן ה-17, 2.03 ס"מ, עולה לכיתה יב', חתם בקיץ על העברתו לאקדמיה לכדורסל של טנריף (CBA). השחקן שגדל במחלקת הנוער של מכבי הוד"ש נמנה בעונה שעברה על סגל קבוצת הנוער של המועדון ששיחקה בליגת העל, ועזר לקבוצה לשרוד בליגה בסדרת ההישרדות נגד מכבי אהרן ר"ג. השחקן הצעיר עבר להתגורר בספרד וישחק השנה הקרובה בתפקידי 3 ו - Stretch 4.

"אני מודה לרוב אורלנה נשיא האקדמיה והמאמן שלי על ההזדמנות ומתכוון לנצל את התקופה שלי כאן למקסם את היכולת שלי כשחקן. הכדורסל הספרדי , האינטסיביות באימונים, הדגש על שלמות בכל מהלך מחייבת אותי להגיע לרמות הגבוהות ביותר. אני גם מודה למועדון שלי בהוד השרון, לחי דוידי וספי צוק על עזרתם"

האקדמיה בספרד, שנחשבת לאחת המובילות באירופה, ידועה בתוכנית האימון המיוחדת שלה לבניית שחקנים. מאז הקמתה ב-2007  התקבלו 69 משחקניה לקבוצות המובילות באוניברסיטאות  Division 1 בארה"ב. קבוצת ה Junior בה משחק ליעם מגיעה כל שנה לאחד המקומות הראשונים בליגה הספרדית הידועה כאחת התחרותיות באירופה. בנוסף משתתפת הקבוצה בטורנירים שונים באירופה.