מכבי ראשל"צ VS מכבי חיפה

אחרי שפיספסה אותו בשנה שעברה, הפעם ראשל"צ חוזרת לפלייאוף בגאון מהמקום הראשון בדרום מול מכבי חיפה שתפסה את המקום הרביעי בצפון, והשתיים ישחזרו את גמר הגביע בינהן מ-14/15. ראשל"צ נמצאת על רצף ניצחונות מרשים, חיפה למרות ההפסד במחזור האחרון נמצאת גם היא בכושר טוב ותנסה להפתיע.


| safsal

 

מכבי ראשון לציון איציק

מיקום בסוף עונה הסדירה: 1

מאזן: 2-16

מאמן: רועי קארש

הניצחון המפתיע: על מכבי ת"א בפתיחת הסיבוב השני, 81:82.

מכבי ראשון לציון היא אולי הקבוצה הכי חמה היום בליגה לנוער. ראשון לציון מגיעה בפורמה נהדרת לרבע הגמר, אחרי שניצחה במהלך החודשים האחרונים את שתי הקבוצות המצוינות מתל-אביב. ראשון נהנית השנה מסגל רחב ומגוון, בראשו עומדים מספר שחקנים שאף היו שותפים לזכייה של קבוצת הנערים בגביע המדינה ובאליפות בשנה שעברה. הראשון הוא כמובן נועם דוברת, "שחקן של פעם בכמה שנים". דברת, שכבר הספיק לקבל כמה דקות במדי הקבוצה הבוגרת, הוא מה שנקרא בשפה המקצועית – אול-אראונד-פלייר, שחקן שיכול לעשות הכול ולשחקן בכל העמדות. דברת הוא כיום אחד מהשחקנים המובילים בליגה לנוער ואין ספק שהוא אחד הברגים המרכזיים במערכת הכתומה.

לידו, שחקן נוסף שמשתייך לקבוצת השחקנים הטובים ביותר היום בליגה לנוער הוא גיא נצר, שמשחק גם הוא בקבוצת הבוגרת ויכול לייצר נקודות כמעט מכל מצב. מי שמנווט את המשחק של ראשון מעמדת הרכז הוא אפק שפיר, שניחן גם הוא ביכולת קליעה נהדרת – מה שיוצר שלישיית גארדים שמאוד קשה לשמור עליה. ואם זה לא מספיק, אז בסגל של ראשון נמצא עוד קלע מצוין – טל פלד, שגם אותו אי אפשר להשאיר חופשי.

לעומק הכתום מוסיפים עוד מספר שחקנים טובים מאוד וביניהם גם עומר חממה, שחקן מוכשר מאוד בכיתה י'.

ראשון קבוצה אתלטית מאוד, שמקשה מאוד על הקבוצה שמולה לשחק את סגנון המשחק הרגיל שלה. היא עושה את זה בעזרת קצב גבוה מאוד בהגנה, משחק ריצה והרבה חטיפות. האולם שלה, אולם "העמית" הוא אחד האולמות הביתיים בליגה, מה שמוסיף לכך שראשון אחת הקבוצות הפייבוריטיות ללכת עד הסוף.

 

מכבי חיפה אסי

מיקום בסוף עונה הסדירה: 4

מאזן: 8-10

מאמן: בני כץ

הניצחון המפתיע: ברופין על הפועל עמק חפר, אחרי שכבר הייתה בפיגור 18, 84:79. בדיעבד, הניצחון הזה נתן לירוקים את המקום ברבע הגמר.

מכבי חיפה מעפילה לשלב רבע הגמר זו השנה השנייה ברציפות וזאת למרות עונה מוזרה. ניצחונות יפים במהלך הדרך לצד הפסדים מוזרים, חוסר יציבות ובעיקר עונה מלאת תהפוכות – כל אלו לא מנעו מהחניכים של בני כץ לעלות לרבע הגמר. חיפה, בדומה ליבנה, לא ניצחה אף קבוצה שמוקמה מעליה, למעט את רמת השרון.

מכבי חיפה מגיעה לשלב רבע הגמר כשהיא כמובן אנדרדוג, אבל עם זאת יש לה את אחד האולמות הביתיים בליגה. הקבוצה מציגה סגל רחב עם הרבה יכולת וכישרון, שיצטרך לעבוד כיחידה אחת, אם הם רוצים לעבור את המשוכה הגבוהה מעיר היין.

את הקבוצה מוביל הגארד נועם פרץ שהוא גם חריג הגיל של הקבוצה. פרץ, שנמצא גם בסגל הקבוצה הבוגרת, שיפר מאוד את משחק ההתקפה שלו השנה והוסיף ליכולת הקליעה הנהדרת שלו גם חדירה טובה מאוד שמאלה. ליד פרץ אפשר למצוא גארדים טובים נוספים כדוגמת דניאל נג'ר, גארד מגוון מאוד, שמשדרג מאוד את היכולות ההתקפיות של חיפה. לידם, גארד נוסף שנהנה מעונה מצוינת הוא יונתן לבנברג, גארד בעל קליעה נהדרת מחוץ לקשת.

מתחת לסל הירוק אפשר למצוא שני שחקנים מובילים – מקסים פוקסמן. פוקסמן, גבוה עם יכולות מגוונות מאוד, היה פצוע בחלקים לא מועטים של העונה ואולי הוא ההסבר לחוסר היציבות הירוק, שכן בהיעדרו, הקבוצה מהכרמל סבלה מכושר לא טוב. לידו אפשר למצוא את עמית רבקין, שאוהב מאוד לייצר נקודות ממגע בתוך הצבע. את סגל הקבוצה משלימים עמית ביניש, טל אבני וטל אריאלי.

 

טריוויה: מכבי ראשון לציון מגיעה לסדרת רבע הגמר עם 15 ניצחונות ליגה ברציפות (!), שזה יותר מכל הניצחונות של מכבי חיפה בכל העונה.