נערות א': רמה"ש הפתיעה את רעננה

ואולי זו כבר לא הפתעה, כשבפעם השניה העונה ניצחה את רעננה. במפגש הקודם ביניהן הניצחון קבע שרעננה תסיים שניה ותפגוש בחצי הגמר את...רמה"ש. האם הניצחון הזה, שווה העפלה לגמר על חשבון האלופה? ביום ראשון (19:30, במשחק הגומלין ב"שרון") התשובות. בהמשך היום (שישי, 16:00) תתארח הפועל ראשל"צ בכאוכב בחצי הגמר השני.


| שי ברק

א.ס רמת השרון 73 – מכבי רעננה 69

ה"סוס השחור" של מכבי רעננה שוב הדהימה את האלופה ומחזיקת הגביע הטרייה. רעננה שהגיעה לפני חודש וחצי לרמה"ש למשחק שהיה יכול להעלות אותן למקום הראשון בליגה הופתעה אז ונכנעה למארחת 75:74. בעקבות אותו משחק נקבע שסדרת חצי הגמר תהיה בין השתיים. כך ששוב יצאה רעננה למשחק חוץ ברמת השרון ו....שוב נכנעה לה.

נדיר לראות את מכבי רעננה מפסידה משחקים בליגת הנערות בשנים האחרונות, נדיר עוד יותר לראות אותן מפסידות פעמיים באותה עונה לאותה היריבה. אבל רמת השרון, שאיבדה בתחילת השנה את אופיר קסטן-רז לליגת העל, התחזקה בכמה העברות משמעותיות כולל אופיר אליהו הגבוהה וענבר רוטנברג ואופק אפרגן ועם קפיצת המדרגה שעשו העונה נועה שמשי ושירה מאור לצד הצעירות עתליה כהן ומור שבתאי – פתאום רמה"ש יכולה אולי לאיים גם על הגמר.

מכבי רעננה יכולה לצאת מההפסד ולהעפיל לגמר, בכל זאת כמי שסיימה במקום השני, ההכרעה עוברת לאולמה הבייתי והן כבר הוכיחו שמסוגלות להפוך פיגור 4 נקודות לניצחון. פלאשבק לשנה שעברה, בחצי הגמר התארחה רעננה בגלבוע ונכנעה לה 69:65, באותו הפרש בדיוק. אז התקשתה רעננה עם הגבוהה טויטו והקלעית מלכין שקלעו יחד 34 נקודות והערב מול הגבוהה אליהו והגארדית שמשי שיחד סיימו עם 32 נקודות. בגומלין שהתקיים כמה ימים מאוחר יותר רעננה אמנם התקשתה וניצחה רק אחרי הארכה, אבל השלימה את המשימה והעפילה לגמר. סירקיס, זהות, כהן ועתיר שהיו שם זוכרות בוודאי את אותה סיטואציה וינסו לשחזר את המלאכה.

המשחק נפתח בשליטה של המקומיות שעלו ליתרון מוקדם מיכולת טובה של עתליה כהן הצעירה עם 4 נקודות ואיתה שמשי ומאור יצרו הפרש שסמוך לסיומו של הרבע הגיע עד 19:13. ירדן גרזון החזיקה בדקות האלה את רעננה בתמונה עם 7 נקודות ברבע הראשון ואת התוצאה קבעה איילה רוט בשלשה, 19:16 אחרי 10 דקות משחק. השלשה של רוט יצרה מומנטום ברעננה שנמשך לרבע השני, עוד נקודות של גרזון ושלשה של עתיר קבעו מהפך כשרוני זהות ושלי סירקיס עזרו להגדיל את ההפרש שבשיאו כבר הגיע ל-8 נקודות. שחקניות רמה"ש הראו בגרות ולא נשברו למרות הריצה ובמעמד המכריע ארבע נקודות חשובות של רוני קלינגר ועם ענבר רוטנברג ושירה מאור חזרו המקומיות ופיגרו רק ב-3 הפרש בהפסקה 34:31 לרעננה.

ברבע השלישי שוב היתה הצגה של רמת השרון עליה ניצחו אופיר אליהו במשחק נהדר (8 נקודות ברבע) ונועה שמשי עם שתי שלשות. רמה"ש כבר עלתה ליתרון 8 הפרש (45:37) אבל רעננה עם יכולת גבוהה של שירה עתיר ואיילה רוט שחלקו ביניהן שלשות ונקודות מהשדה, קלעו יחד 10 נקודות רצופות ואת הרבע סגרו שוב ביתרון 3, 54:51.

ברבע המכריע המשחק היה שקול, קלינגר צלפה מבחוץ, גרזון ענתה לה. מצד אחד קלינגר ושמשי ומהצד השני רוט וגל כהן כך עד לשניות הסיום כשרמה"ש שומרת על הפרש קטן של 2-4 נקודות. 23 שניות לסיום נותרה לרמת השרון התקפה אחת, הן הורידו את השעון ועם פחות משניה לסיום נשלחה אופיר אליהו לקו, דייקה פעמיים וקבעה את תוצאת המשחק, שרמה"ש יקוו שתספיק לגומלין ביום ראשון.

קלעו לא.ס רמת השרון:
נועה שמשי 17
אופיר אליהו 15
רוני קלינגר 14
שירה מאור 11
ענבר רוטנברג 8
עתליה כהן 5
נגה בדיאן 2
עמנואל שניצר 1

קלעו למכבי רעננה:
ירדן גרזון 24
איילה רוט 18
שירה עתיר 12
שלי סירקיס 8
גל כהן 5
רוני זהות 2