נערות ב': ראשלצ בדרך לגמר

הפתיחה היתה צמודה, אבל אז הגיעה ראשל"צ למחצית השניה עם הגנה חזקה ובמשחק מצוין של מאי רווח יחד עם מאיה צימרינג ברחו ראשל"צ ברבע השלישי ליתרון 52:36 ויגיעו לגומלין עם יתרון 26 הפרש שאמור להספיק. במשחק השני של חצי הגמר - שרקו השופטים לסיום עקב תקלה בתאורה. הגומלין ביום שלישי 1.5 .


| שי ברק

מכבי חיפה 47 - הפועל ראשון לציון 73

המפגשים בין השתיים הפכו השנה לשם נרדף לאירועים גדולים. השתיים נפגשו בשלב חצי גמר גביע המדינה לנערות ב' וגם בגמר גביע המדינה לילדות - אך עכשיו בשבוע וחצי האחרונים של העונה הן נפגשות על הכרטיס לגמר.

חיפה הגיעה נחושה וללא רגשי נחיתות והרבע הראשון היה צמוד כשאף אחת מהקבוצות לא הצליחה לברוח ואחרי שוויון 11 מנקודות של תמר זינגר (7 נק' ברבע) קלעה עדן ציפל שלשה חשובה שהורידה את ראשל"צ ביתרון 14:11 בסוף הרבע הראשון. הרבע השני נפתח עם הרבה החטאות וחוסר ריכוז כך שאחרי שלוש דקות רק 2-2 (שוויון 16). חיפה הצליחה לחזור ליתרון מנוקדה מהקו אבל משם עם חמש נקודות רצופות הפכה ראשל"צ את היתרון ועלתה להוביל 21:17, בשלשה של צימרינג אחרי נקודות של ליאור בוזגלו בחיפה לא ויתרו ועד דקה להפסקה נותרו קרובות ועוד השוו את התוצאה, 27:27 . משלשה של רוני צביאלי הצליחה חיפה עוד להוביל ביתרון שלוש נקודות, אבל טעות הגנתית קשה הובילה לסל גדול של האורחות אותו קלעה תמר ברגל וושוויון 30 בהפסקה.

ההתמודדות הוכרעה בפתיחת הרבע השלישי כששחקניות ראשל"צ רצו 7-0 (עם 7 נקודות של מאי רווח) ומשם המשיכו עד 16-2 (46:32), חיפה לא הצליחו לענות, הכדורים לא נכנסו, הסגל הסתבך בבעיית עבירות ובסוף הרבע השלישי 52:36 אחרי שריקה לטכנית.

המחצית השניה השכיחה את הדקות הצמודות מהמחצית הראשונה כש-6 דקות לסיום עלו האדמות ליתרון 63:38 הבינו כולן שהמשחק הוכרע ונותר לשחק על ההפרש. גם במשחק על ההפרש היתה ידה של ראשל"צ על העליונה כשעוד הצליחה לעלות ליתרון 30 נקודות הפרש (73:47) לפני שרוני זינגר ואופיר אליהו קלעו עד הסיום.

כעת נותר להמתין למשחק הגומלין שיתקיים ב-7 בנערות אב'

קלעו למכבי חיפה:
תמר זינגר 20, רוני צביאלי 16, נטע ליכטנטריט 9 , מאיה באונקר.

קלעו להפועל מעגן מיכאל:
מאיה צימרינג 17, עדן ציפל 13, ליאור בוזגלו ומאי רווח 12 כ"א, שיר דובנבוים 11, תמר ברגל 4, הדר גלאובך ואלין גולן 2 לכ"א.
מכבי רמת חן - מכבי רעננה

רמת חן קיוותה לחולל הפתעה והיתה קרובה במהלך הרבע הראשון, רק שאז הכריע כמעט ובוודאות את הקרנף. אחרי 18:14 בסוף הרבע הראשון ואחריו ברחה רעננה. אמנם חיפה עוד נשארה קרובה בפיגור 5 הפרש . רק רעננה התאפסה , רצה 16-0 והכריעה את המשחק למעשה עם רוס שצריכה לקחת ריב'.

הבעיה החלה בפתיחת הרבע השלישי. דקה וחצי בתוך המשחק כבו האורות ואת התקלה לא הצליחו לפתור במשך 20 דקות עד שהשופטים החליטו שלא לחדש את המשחק והמשמעות היא כי יתקים משחק חוזר באולם הבייתי של רמת חן, בכפר המכבייה.