נערים א': תוצאות השמינית

הפליאוף בליגת הנערים יצא לדרך. האלופה מכבי יהושע ת"א וסגניתה הפועל עמק יזרעאל לא התקשו בדרך לרבע הגמר, מטה אשר פז כמעט הפתיעה את הפועל ירושלים נבון וגם בדרבי של ראשל"צ היה צמוד. המפגש בין כפ"ס ועמק חפר יוכרע הערב, רבעי הגמר מתחילים כבר ביום רביעי הקרוב.


| safsal

רבע הגמר - שיטת בית חוץ (2.5, 6.5)

הפועל עמק יזרעאל - מכבי ראשל"צ יאיר (משחק ראשון 20:00 בנהלל)
עירוני רעננה - מכבי יהושע ת"א (משחק ראשון 18:00 במטרווסט)
הפועל ת"א - הפועל נבון ירושלים (משחק ראשון 20:30 בתיכונט)
הפועל כפ"ס תמר - הפועל גלבוע מעיינות

שמינית הגמר

הפועל עמק חפר - הפועל כפ"ס (4+ לכפ"ס בסיכום)
הפועל כפ"ס תמר, שהגיע בשנה שעברה עד לחצי הגמר, ניצחה במשחק הראשון בבית 69:79. במפגש השני היא הפסידה 97:103 והצליחה לשמור על היתרון הדו ספרתי מהמפגש הראשון בדרך לרבע הגמר.


מכבי יהושע ת"א - עירוני נס ציונה גיל (60+ לת"א בסיכום)
האלופה מאשתקד שסיימה במקום ה-2 במחוז מרכז לא התקשתה מול נס ציונה שסיימה שלישית במחוז דרום. הצהובים כחולים ניצחו במשחק הראשון בחוץ 78:45, ו-44:71 בגומלין בבית.


הפועל עמק יזרעאל - מכבי אסף חיפה (32+ לעמק בסיכום)
גם סגנית האלופה רשמה ניצחון כפול על היריבה. במפגש הראשון העמק ניצחון 86:60, ולאחר מכן בבית המשחק היה יותר צמוד אבל גם הסתיימה בניצחון העמק, 64:70.


מכבי ראשל"צ נרקיס - מכבי יאיר ראשל"צ (5+ ליאיר בסיכום)
הנה משהו שלא רואים בכל יום - דרבי מאותה הקבוצה במהלך משחקי הפליאוף. השתיים אגב לא היו רחוקות מלהיפגש בגמר הגביע, אותו למי ששכח לקחה בסוף יאיר ראשל"צ. במפגש הראשון יאיר ניצחה 79:67. המפגש השני גם הוא היה צמוד, והפעם נרקיס ניצחה, אבל "רק" 75:68 שלא הספיק לה למחיקת הפער מהמפגש הראשון.


הפועל מטה אשר פז - הפועל ירושלים נבון (+4 בסיכום לירושלים)
המועצה האזורית מטה אשר היא לא שם מוכר בקרב מחלקות הנוער בארץ, אבל היא הצליחה לסיים עונה מוצלחת במחוז צפון במקום החמישי ולתת פייט בשמינית הגמר. במשחק הראשון ירושלים ניצחה 78:72, בגומלין מטה אשר הצליחה לנצח בירושלים אבל בתוצאה שלא הספיקה לה לרבע הגמר - 73:71.


הפועל ת"א - הפועל ברנר (32+ לת"א בסיכום)
הפועל ת"א שאשתקד הגיעה עד חצי הגמר וחלק משחקני זכו בדאבל בגיל נערים ב', לא התקשתה מול הפועל ברנר שממשיכה מידי שנה לשלוח נציגות לרמות הגבוהות בגילאי הנוער. ת"א ניצחה במפגש הראשון 45:86, שדי הבטיח לה את העליה, ובמפגש השני ברנר ניצחה 51:60.


הפועל אבי חולון - הפועל גלבוע מעיינות (59+ לגלבוע בסיכום)
האלופה מלפני שנתיים חולמת להחזיר לעצמה את התואר. אחרי שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון עם הפסד בודד, היא רשמה ניצחון כפול על חולון בדרך חזרה לרבע הגמר.

סיקור משחק הגומלין מאתר סל הגלבוע:
גלבוע מעיינות הגיעה לגומלין כשהיא ביתרון 33 נקודות מהמשחק הראשון, אבל מניסיון רב (ע"ע חצי גמר הגביע), היא לא הקלה ראש במשחק כבר מפתיחתו. הפתיחה הייתה כולה של המקומיים שסיימו את הרבע הראשון בתוצאה 4:22 כשאוחנה, נדב לוי ותורג'מן מספקים את מירב הנקודות. ברבע השני הסקור ירד כשגלעד לוי וכוכבי השתלטו על המשחק והאורחים התחילו להכנס לעניינים. במחצית 15:37.

האנרגיות שגם ככה לא היו בשמיים משני הצדדים וירדו לרמה נמוכה ברבע השלישי והמשחק התנהל על מי מנוחות ומאוזן. שניר נגלר עם רבע מצויין של 10 נקודות השאיר את ההפרש על כנו ובסיום הרבע השלישי 32:56 גלבוע/מעיינות. ברבע האחרון שתי הקבוצות רצו שהמשחק ייגמר ושני הצדדים פשוט לא מצאו את הטבעת עם רבע חלש. בסיום 44:70 לגלובע עם הכרטיס לרבע הגמר.


אליצור יבנה - עירוני רעננה (16+ לרעננה בסיכום)
סגנית מחזיקת הגביע חוזרת לרבע גמר הפליאוף ממנו נעדרה בשנה שעברה. השרונים השיגו ניצחו בפער דו ספרתי במפגש הראשון, 82:69. יבנה נלחמה במשחק השני אבל לא הצליחה למחוק את הפער והפסידה גם שם 62:65.

סיקור משחק הגומלין:
אחרי ה-13 הפרש במפגש הראשון, האורחים לא התכוונו להרים ידיים. יד חמה של יואב שכטר ובעיקר של אופק לוי סיימו את הרבע הראשון עם יתרון של 17:16, בעוד רום גולד ויונתן מושקוביץ מוליכים את השרונים. קבוצתו של דור ברנר ניסתה להעביר הילוך עם דחיפה של נדב סיבוני ומושקוביץ, אך הקבוצה מהשפלה הלכה לשכטר וללוי ואנחנו ב-34:37 בהפסקה.

שתי הקבוצות נראו לחוצות ברבע השלישי. גולד רשם נקודות חשובות עבור הביתיים, אולם לוי דאג לשמור על סטטוס קוו ועל הלוח 46:49. שחקניו של שלומי כהן חלמו על מהפך וסנסציה, הלבנים ניסו להימנע מהפסד ביתי ראשון העונה בכל המסגרות והמתח עלה. המקומיים הסתבכו בבעיית עבירותף כשלוי ויהונתן דלאל מגרדים נקודות מקו-העונשין, אבל מושקוביץ וחואקין גוטמן שמרו את קבוצתן עם ראש מעל למים. שתי דקות לסיום הראה הלוח 58:59 בלבד, ובזמן שנותר דאגו גולד ומושקוביץ שהניצחון יישאר ב"לב-הפארק". 62:65 בדרך למפגש כפול מול מכבי יהושע תל אביב ברבע הגמר, שייפתח כבר ברביעי הקרוב.