נערים: נקבעו העולות לחצי גמר הגביע

מחזיקת הגביע מכבי ת"א וסגנית מכבי יאיר ראשל"צ בפנים אחרי ניצחונות על עמק חפר והפועל ת"א, גלבוע מעיינות עם ניצחון דרמטי על הפועל כפ"ס, ורעננה שלא התקשתה מול יבנה.


| miriam

משחקי חצי הגמר (משחק ראשון ב17.1, גומלין ב28.2):
מכבי יהושע ת"א - מכבי יאיר ראשל"צ
הפועל גלבוע מעיינות - עירוני רעננה

הפועל ת"א - מכבי יאיר ראשל"צ 89:80 (לאחר הארכה)

מכבי יהושע ת"א - הפועל עמק חפר 66:78

הפועל כפ"ס תמר - הפועל גלבוע מעיינות 80:77
-- סל הגלבוע --

איזה משחק משוגע היה לנו בכפר סבא. כפר סבא הגיעה פצועה וחסרה 2 שחקנים, גלבוע/מעיינות הגיעה אחרי שבוע וחצי וקצת יותר ללא אימונים עם סגל מלא עקב ליגת התיכוניים ואימוני הקדטים. בן ממן ותמיר לוין חזרו לסגל אחרי פציעות.

המשחק נפתח במעמד צד אחד שכפר סבא עושה מה שהיא רוצה על המגרש ופותחת פער של 4:19 אחרי מספר דקות. איתי סדרס האורח הסתבך בבעיית עבירות מוקדמת ועומר שדה המקומי היה בלתי ניתן לעצירה. כניסה של נדב לוי למשחק הצליחה לאזן מעט את יחסי הכוחות וגלבוע הצליחו מעט לעצור את המקומיים. בסיום הרבע הראשון 9:23 לכפר סבא.

ברבע השני האורחת התחילה להראות מעט ממה שהיא הראתה עד היום והחלה לכרסם את ההפרש. תמיר לוין ב-4 רצופות, ממן הנהדר עם סל חשוב אחרי אסיסט גדול של נדב לוי וגלעד לוי שנכנס לעניינים אחרי רבע ראשון פושר הורידו לחד ספרתי. המקומיים המשיכו את המטווח אבל צמד הלוי (נדב/גלעד) המשיכו בשלהם וגלבוע התקרבו עוד יותר. השרונים המשיכו את מזלם במשחק הריצה שלא זכה למענה טוב מהצד שהשני, אבל כוכבי ונדב לוי נעלו את המחצית במינוס 9 אחרי שכבר היה מינוס 3. בסיום המחצית הראשונה 29:38 כפר סבא.

ברבע השלישי סדרס עלה עם 3 עבירות ואחרי חצי דקה קיבל את הרביעית. המקומיים שוב עלו לדו ספרתי, אבל גלעד לוי לא ויתר והחזיר לחד ספרתי. המקומיים לא סיימו את המטווח מבחוץ ובעיקר שדה המצויין וזה 13 הפרש שוב. סלמן שנקלע באופן חריג ליום לא טוב שלו צימק מהקו + סדרס מחוץ לקשת וגלבוע עדיין בתמונה. עד סיום הרבע השלישי תורג'מן/סדרס/גלעד לוי/סלמן סיפקו נקודות חשובות ובסיום הרבע השלישי רק 53:60 כפר סבא.

הרבע האחרון נפתח שוב במגמה ירוקה של המקומיים כשפריצקי המוכשר וגורשקין מחוץ לקשת החזירו את הדו ספרתי לכפר סבא. גלעד לוי בדקות טובות הוריד לחד ספרתי. מאותו רגע המקומיים נעצרו והגיע זמן הכוכבי שעם רגעי קלאץ משלו החזיר את הצפונים למשחק. 5 דקות לסיום מהפך - 67:65 לטגלבוע מעיינות. שדה המקומי לא נרגע ועם שלשה משלו הפך שוב, כוכבי ענה לו עם 2 מהקו. שדה שוב נשאר פנוי ותפר את השלשה התשיעית שלו במשחק (!), סדרס צימק מהקו אבל רום המקומי העלה את המקומיים ל70:73 ופסק זמן אוסטרייך 3 דקות לסיום.

כוכבי החליט שזה הזמן שלו לקחת עוד אחריות ובשלשת ענק כופה שיויון 73:73. המקומיים יצאו להתקפה וזכו לשתי קליעות מהקו שפגשו רשת וזה 73:75. סדרס כמו סדרס שאוהב את הרגעים האלה עם סל נהדר כופה שיויון 75:75, יאשין המקומי העלה שוב את היתרון לירוק ונדב לוי החזיר מהקו ואנחנו 77:77. הכפר סבאים יצאו להתקפה שלא צלחה וסדרס שוב קבר סל הכרעה ענק, 79:77 גלבוע/מעיינות. המקומיים איבדו את הראש ולקחו זריקה קשה מאוד ונדב לוי נשלח אל הקו והוא מדייק רק באחת ופסק זמן מקומי 80:77 כאשר נותרו 8 שניות לסיום. כפר סבא הגיע למצב זריקה קשה שלא צלח והכדור שוב ברשותם מהצד שנותרה שנייה אחת בלבד. גם את השנייה הזאת היא לא צלחה וחגיגות באדום יצאו לדרך.

קלעו לגלבוע/מעיינות: גלעד לוי 20, יובל כוכבי 17 (11 ברבע האחרון), איתי סדרס 15 (8 ברבע האחרון, 6 נקודות ב-3 דקות האחרונות), נדב לוי 15, ירין תורגמן ותמיר לוין 4 כ"א, עמית סלמן 3, בן ממן 2.

הרבה לקלוע לכפר סבא: עומר שדה 35 (9 שלשות!).

אליצור יבנה - עירוני רעננה 67:35
עירוני רעננה חיפשה להמשיך את פתיחת העונה המוצלחת שלה עם כרטיס לחצי-גמר גביע-המדינה, כשהתארחה אצל אליצור יבנה. השנתון האחרון של פנינת השרון שרשם ההעפלה ל-4 הגדולות בגביע היה 93', כלומר 9 עונות עברו מאז ההופעה האחרונה של רעננה במעמד הזה.

עם ההיסטוריה הזו על הכתפיים פתחו שחקניו של דור ברנר נהדר עם יתרון 8:0 מהיר לרעננה בראשות יוני עוז. רביד סהר-סרוסי ניסה להחזיר את יבנה לעניינים, אולם רום גולד ואיתמר רוט שמרו על יתרון 17:8. המשחקים של יבנה במחוז הדרומי מתאפיינים בסקור נמוך ורעננה הרגישה זו לקראת ההפסקה, כשרוט ועוז משיגים נקודות בעיקר מקו-העונשין. מנגד היה זה בעיקר יואב שכטר שהצליח למזער נזקים עד 27:20 בהפסקה.

המומנטום היבנאי נמשך לתוך הרבע השלישי, כשהצהובים נגסו אט-אט בפער עד 29:27 בלבד בהנהגת סער-סרוסי. קללת הגביע של רעננה בנערים עמדה להרים את ראשה שוב, אבל שתי שלשות מהירות של נדב סיבוני, כשבתווך מוסיף עוז סל משלו, הקפיצו את הפער ל-39:29. הכחולים לא עצרו, כשסיבוני, גולד ונדב כהן השלימו ריצה נהדרת של 20-2 ועל הלוח 49:29 מהמם. המקומיים נשברו, בעוד עוז וסיבוני מגדילים את הפער בהדרגה ושלושה סלים רצופים של יונתן מושוקביץ סגרו את הסיפור על 67:35 והעניקו לקבוצתו את הכרטיס לחצי-הגמר אחרי תקופה ארוכה מאוד.

קלעו ליבנה: רבי סהר סרוסי 13, יואב שכטר 7, יונתן דואל 5, נועם פלוס ואור אוחנה 4 כ"א, יוסי אסתנגלוב 2.

קלעו לרעננה: יונתן עוז 20, נדב סיבוני 18, יונתן מושקוביץ 8, רום גולד ואיתמר רוט 7, נדב כהן 3, חואקין גוטמן ורותם ענבר 2.