סוגרים סיבוב (הפעם באמת)

אלופת סיבוב כבר יש לנו ממזמן, וזה אפילו מבלי שהיא תשחק השבוע. אבל 5 משחקים נוספים יערכו הערב. מפגשים ישירים בתחתית כשרחובות תארח את נתניה ואיגור מאיור יחזור עם אשקלון ליבנה מצד אחד, וקרב לוהט בצמרת כשקרית אתא תארח את מכבי חיפה. בנוסף ר"גבעתיים מול הוד"ש והפועל חיפה מול גליל עליון.


| אדי מינץ

 

משחקי הסופ"ש:

הפועל עפולה - מכבי קרית מוצקין 94:99
הפועל ר"ג \ גבעתיים - מכבי הוד"ש (19:30, זיסמן, ר"ג)
עירוני קרית אתא - מכבי חיפה (19:30, רמז, קרית אתא)
אליצור יבנה - אליצור איתו אשקלון (20:30, רלף קליין, יבנה)
הפועל חיפה - הפועל גליל עליון (20:30, רוממה, חיפה)
מכבי רחובות - אליצור עירוני נתניה (20:30, קציר, רחובות)

 

אז סוף סוף הגענו לרגע בו אנו משלימים את מחזור מס' 3 (השביתה, זוכרים ?) ובכך חותמים על סיום הסיבוב הראשון, והמרתק יש לומר, של הליגה הלאומית, עונת 2018/19. המחזור התחיל כבר אתמול בצהרים במשחק אדיר בין הרביעית (עפולה) לשנייה (מוצקין), בו עפולה הטקעה למוצקין את רצף 8 הניצחונות הרצופים שלה, ועל הדרך גם ניצחה את מאמן לשעבר רועי פרל. אחרי מחצית ראשונה צמודה, המארחים הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי. מוצקין הצליחה לחזור לפיגור 2 בלבד דקה וקצת לסיום, ושלחה את עפולה לקו במטרה לעצור את השעון. אבל למרות החטאות מקומיות, שלשה של דולב דראפיץ סגרה את הסיפור עם 94:99.

מוצ"ש צופן לנו 5 משחקים נוספים. המרכזי שבהן הינו בין קריית אתא למכבי חיפה, מקום שלישי מול מקום חמישי, שתים מתוך 4 הקבוצות הכי מוכשרות בליגה, הכי עמוקות ובעלות התקציב הכי גבוה. אתא במאזן 3-8 (משחק חסר, עקב נסיעתו של אברהמי לטורניר של נבחרת העתודה) וחיפה במאזן 5-7 אבל במגמת שיפור (פתחה עם 3-1 אבל מציינת 1-4 בחמשת המחזורים האחרונים). אתא הינה קבוצת בית מצוינת (1-5) וחיפה לא ממש יציבה בחוץ (3-3) אבל די קשה לקרוא לנסיעה של רבע שעה "משחק חוץ" כך שיש צפי לנוכחות יפה של קהל בשני הצדדים. מצ' אפ מעניין בין לא מעט שחקנים. לא להחמיץ.

משחק מעניין נוסף יערך ברוממה בין השביעית (הפועל חיפה) לבין השישית (גליל עליון), שתיהן במאזן 6-6 ושתיהן נאחזות במקומות שמובילים לפלייאוף בו הן לא זכו להיות בשנים הקודמות. ובכלל יש פה מפגש מעניין של סגנונות. חיפה היא קבוצת ההתקפה הטובה בליגה (96 נק') וגליל הינה קבוצת ההגנה הטובה בליגה (76 נק') ומסקרן לראות מי יכפה את סגנונו על מי. חיפה את הריצה או גליל את הקצב המבוקר והאיטי. האם חיפה תטרח לשמור ? אם כן - היא תוכל תנצח.

משחקים נוספים יהיו בין ר"ג המתקמבקת (יופי של ניצחון בגליל, אחרי הארכה, וזאת אחרי 3 הפסדים רצופים) לבין הוד"ש השקועה עמוקות במקום האחרון ובין יבנה ואשקלון, שכנות בטבלה (מאזן זהה של 4 ניצחונות, ליבנה משחק חסר) ושכנות גיאוגרפיות. אחרון אחרון חביב זהו המפגש בין רחובות ונתניה, שוב, שכנות בטבלה (מאזן זהה של 8-4) אבל לא באמת שכנות גאוגרפיות. כל המקבץ של שלושת המשחקים האחרונים הינו מאבקים ישירים נגד ירידה/בעד ניסיונות השתלבות בפליי אוף, הכל צפוף צפוף ומרתק. יופי של מחזור. רוצו למגרשים.   

 

טריוויה

- זה היה אמור להיות מפגש בין מלך הסלים של הליגה (ג'אמר יאנר) לבין מלך האסיסטים של הליגה (גוני יזרעאלי), אבל האחרון פצוע ויחמיץ את המשחק.

- במשחק אימון במהלך השביתה חיפה ניצחה את גליל בשלשת באזר של נועם לייש.

- איגור מאיור חוזר ליבנה, המקום בו נתן עונת פריצה ענקית ב-14/15. הוא סיים כמלך הסלים הישראלי של הליגה באותה עונה ונבחר לחמישיה הצעירה של העונה.