"קשה ליריבות לשחק במגרש שלנו"

שביעות רצון במכבי תל אביב לאחר הניצחון החשוב על אולימפיאקוס אמש שמחזיר אותם לתמונת הפלייאוף. במועדון ינצלו את השבועיים הקרובים, הכוללים שני משחקי ליגה בלבד, להורדת עומסים ודגש באימונים לקראת השלבים המכריעים של העונה. (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

חלום פלייאוף היורוליג של מכבי תל אביב שב לחיים לאחר שהצהובים גברו אמש (חמישי) על אולימפיאקוס, 64:65, בתום מותחן אדיר. הקרב המסקרן בין המאמנים לקבוצותיהן לשעבר הבטיח וקיים, וכך גם הניחוח היווני שריחף בהיכל בדמות כדורסל יווני קלאסי המאופיין בסקור נמוך וקרבות בצבע. המשחק התאפיין כאמור בהגנה חזקה ואגרסיבית והחטאות רבות, אך במכבי מרוצים כמובן ממבחן התוצאה הכולל ניצחון חשוב שמחזיר את הקבוצה לתמונת ההעפלה להצלבה.

בשעות שלפני ההתמודדות חלה תפנית כשדיאנדרה קיין הוכשר למשחק, למרות שהוא לא החלים לחלוטין מפציעתו. הגארד האמריקאי, שמועד חזרתו נקבע תחילה רק לעוד שבוע-שבועיים, החליט לקחת חלק בהתמודדות לאחר שהראה שיפור בהחלמתו ובשל חשיבות המשחק. במכבי ציינו לטובה את תפקודו, אולם מי שגרף את מירב המחמאות היה טאריק בלאק, שסיפק משחק נהדר בשני צידי המגרש עם לחימה מתמשכת בצבע שתורגמה ל-19 נקודות, שבעה ריבאונדים וחסימה.

האווירה בחדר ההלבשה הצהוב התאפיינה בשמחה מאופקת, כשהשחקנים התרצו מהניצחון החשוב שמחזיר אותם למאבק על הכרטיס לפלייאוף. "זה ניצחון מדהים, היה משחק הגנה נהדר של שתי הקבוצות ללא הרבה סלים, אבל בסופו של דבר זה נהדר שניצחנו אותו", אמר ג'וני אובראיינט, "אולימפיאקוס קבוצה מעולה, קשה ליריבות לשחק במגרש שלנו. היה משחק אינטנסיבי עם אווירה מטורפת, יחד עם ההיסטוריה של שני המאמנים".

לצהובים מצפה כעת הפוגה קצרה מהיורוליג, שלא תתקיים בשבוע הבא בשל משחקי הגביע. מכבי הודחה כזכור מהמפעל כבר בשלב רבע הגמר, אך תשלים בשבוע הבא ביום שלישי משחק ליגה מהמחזור ה-11 נגד עירוני נהריה בשל החלון שהתפנה לה. במכבי מתכוונים לנצל את השבועיים הקרובים, הכוללים שני משחקי ליגה בלבד, להורדת עומסים ויעבדו על אספקטים בהם הקבוצה מתקשה במטרה להגיע לישורת האחרונה של העונה במוכנות גבוהה. "אנחנו לוקחים את זה משחק אחר משחק", הוסיף אובראיינט, "אנחנו צריכים להתכונן עכשיו למשחקים שלנו בליגה ואז נחזור ליורוליג".