צילום: פרטיהטכניון במקום השמיני
ספסל ,27/07/2015

נבחרת אס"א טכניון סיימה במקום השמיני באליפות אירופה לאוניברסיטאות בכדורסל 3*3. למרות ששיחקה ללא מחליפים, הצליחה הטכניון לרשום 2 ניצחונות ולעלות לרבע הגמר שם הודחה על ידי המארחת מסרביה. גל ויינריך קיבל גביע השחקן ההוגן.

נבחרת הטכניון ייצגה השבוע את ישראל באליפות אירופה לאוניברסיטאות כחלק ממשחקי הסטודנטים האירופאיים. הטכניון חזרו עם הישג יפה בדמות המקום השמיני, וזאת למרות ששיחקה לאורך כל האליפות עם 3 שחקנים בלבד ללא חילופים. ברבע הגמר הם פגשו במארחת מ-מקרגוייבץ החזקה, ולאחר פייט הודחו וסיימו כאמור במשחקי הדירוג. בטכניון מרוצים מההישג, תומר הבר שחקן הקבוצה סיכם:

"באליפות הזאת עשינו היסטוריה ראשונה בישראל, פעם ראשונה שקבוצה עולה לשלב רבע הגמר, דבר שאף אחד לא נתן לנו סיכוי ועשינו את הבלתי יאמן כנגד כל הסיכויים. אני מודה לכולם על האהדה והתמיכה שקיבלנו בפייסבוק. שיחקנו עם 3 שחקנים בלי אף מחליף בניגוד לשאר הקבוצות ומול שחקנים שמשחקים חלקם בליגות הראשונות והשניות במדינתם כאשר לנו יש שחקן אחד ששיחק בליגה ארצית ושניים האחרים משחקים רק בטכניון"

ביום הראשון של האליפות שיחקה הטכניון 3 משחקים במסגרת שלב הבתים: הראשון היה מול אוניברסיטה מבלגרד (סרביה). המשחק היה צמוד לאורך כל הדרך, בלגרד הובילו בפתיחה 3-0 אך שחקני הטכניון עם אופי ענקי חזרו לשיוויון 3-3. עד סוף המשחק המשחק היה צמוד כאשר כל קבוצה מובילה לסירוגין אך בסוף המשחק נגמר בתוצאה של 14-11 לטובת הבלגרדים. במשחק השני הטכניון שיחקה מול הקרואטים הנחשבים לפייבורטים לזכיה באליפות. גם פה המשחק נפתח צמוד ולאחר מספר דקות התוצאה היתה 5-5 אך ללא מחליפים שחקני הקבוצה נכנעו לעייפות והמשחק נגמר לטובת הקרואטים 15-6. לאחר כשעתיים-שלוש מנוחה בין המשחק השני לשלישי הנבחרת עלתה למשחק של להיות או לחדול מול הבולגרים ובמשחק מותח ומורט עצבים עם הרבה הקרבה וגם עייפות הטכניון השיגה את הניצחון המיוחל 15-13 שהשאיר אותה בתמונת העלייה לרבע הגמר.

ביום השני הטכניון עלתה למשחק מכריע מול הרומנים משחק שיתברר בדיעבד שאם מנצחים עולים. השחקנים עלו בטירוף שאין כמותו ועם מאבקים בלתי פוסקים. במהלך המשחק עמית חדד נפגע בסנטר ולמרות זאת חזר למשחק עם תחבושות וכאבים וכולם ביחד כיחידה קרבית נלחמו עד סוף המשחק מול הרומנים והשיגו את הניצחון המיוחל בתוצאה 10-14. המשחק השני היה לשם הקרב על המקום השלישי מול אוניברסיטת ניש שהינה אוניברסיטה סרבית. גם במשחק הזה נלחמו השחקנים בכל כוחם בכדי להשיג את הניצחון המיוחל וזה היה צמוד לאורך כל הדרך אך בסופו של דבר הבחורים נכנעו להם והפסידו 13-7. הטכניון כאמור סיימה את הבית במקום הרביעי ועלתה לרבע הגמר.

בשלב רבע הגמר פגשו הכטניון קבוצה סרבית מהעיר בה מתקיימים המשחקים שסיימה את הבית שלה במקום הראשון ללא הפסד ונחשבת מועמדת חזקה לאליפות. הטכניון עלתה למשחק כאשר גל וויינריך פצוע בירך (מפגיעה במשחק יום קודם מול הרומנים) ועמית פצוע בסנטר. הטכניון פתחו את המשחק בהובלה של 2-0 אך הסרבים הישוו. הטכניון הצליחה להחזיק מספר דקות מעטות במשחק צמוד אך הסרבים היו טובים יותר והובילו עד סוף המשחק שנגמר בתוצאה 21-14. לאחר מכן במשחק השני בהתמודדות על המקום ה 5-8 מול הסרבים מאוניברסיטת ניס שכבר ניצחו את הטכניון בשלב הבתים. היה משחק צמוד לאורך כל הדרך, אך לבסוף ניס ניצחו סל בשניה האחרונה ממצב קשה (מה שנקרא מזל) והטכניון הפסידו 15-13. במשחק האחרון על מקום 7-8 שיחקו מול אוניברסיטה נוספת מבולגריה איתם היה משחק צמוד לאורך כל הדרך שנגמר בשיוויןן 11-11. בהארכה הבולגרים בשניה האחרונה של ההתקפה קלעו שלשת וניצחו. הטכניון כאמור מסיימת במקום ה8 המכובד.


הטכניון מרוצים מההישג (צילום: פרטי)


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();