ישראל במקום השני לאחר הפסד לצרפת, איטליה מחכה בשמינית
ניב שמולי ,10/09/2015

החניכים של ארז אדלשטיין ללא כספי, אליהו ומקל, לא יכלו מול האתלטיות הצרפתית והפסידה 86:61 בדרך למקום השני בבית. יניב גרין טיפס למקום הראשון בטבלת ההופעות בנבחרת ישראל. היריבה בשלב הבא איטליה.

ישראל הופיעה למשחק ללא גל מקל, עומרי כספי וליאור אליהו שקיבלו מנוחה בעקבות פציעות קלות. בטרם המשחק נערכה מחוץ לאולם הפגנה פרו פלסטינית ומולה תמיכה בישראל של הקהילה היהודית בצרפת. יניב גרין טיפס למקום הראשון בטבלת ההופעות בנבחרת ישראל.

נבחרת ישראל - נבחרת צרפת


ישראל פתחה בחמישייה עם יוגב אוחיון, רביב לימונד, שון דוסון, אלישי כדיר ודאור פישר. מנגד, צרפת עלתה עם טוני פרקר, נאנדו דה קולו, ניקולה באטום, בוריס דיאו ורודי גובר.

שתי הנבחרות פתחו בצורה מהוססת את המשחק ולאחר 3 דקות הלוח הראה 4:2. לימונד בשלשה עוד העלה את ישראל ליתרון אבל הצרפתים השיבו בריצת 12-0 בראשות באטום שקלע 6 נק' - 16:5, 3 דקות וחצי לסיום הרבע הראשון. עד לסיום הרבע צרפת שמרה על היתרון וירדה בפלוס 12 - 22:10. ישראל התקשתה בהתקפה, אך למזלה צרפת לא הלהיבה - 26:12 לצרפת, 6 דקות וחצי למחצית. רוטבארט וטימור קיבלו דקות ראשונות באליפות אבל את הצרפתים זה לא עניין והם המשיכו לסחוט תשואות מהקהל בדרך ל-16:31. ישראל עברה לאזורית וזה השתלם לה כשהצליחה להצר את צעדיהם של שחקני המארחת, נק' של רוטבארט ושלשה של דוסון חתמו את תוצאת המחצית 38:27.

דוסון פתח את הרבע השלישי את דאנק ורוטבארט צלף שלשה, אולם דה קולו השיב באחת משלו. הצרפתים נלחצו לאחר נק' של כדיר בריב' התקפה והזעיקו פסק זמן במצב של 45:38. טימור מצא נהדר את לימונד ולפתע הלוח הראה 47:42 בלבד למקומיים. הצרפתים הבינו שהם צריכים להתעשת ועשו זאת עם ריצת 5-0 שגררה פסק זמן ישראלי. הנבחרת המשיכה להיראות טוב אבל זה לא הספיק בשביל להוריד את הפער, 62:48 בתום הרבע השלישי. דוסון פתח את הרבע האחרון בשלשה אבל גובר שוב הרעיד את הטבעת עם דאנק - 66:53. ווסטרמן תפר שלשה והפער עמד על 18 - 72:54. מכאן ועד לסיום צרפת שיעשעה את הקהל הביתי בדרך למקום הראשון.

ארז אדלשטיין התייחס לאי שיתופם של השלישייה המובילה: "אני רוצה להאמין שאם זה היה משחק חשוב הם היו משחקים. יש רופא לנבחרת והוא מחליט מי ישחק ומי לא. לכל אחד יש את הפציעה שלו ואני רוצה להאמין שלשלב הבא הם יופיעו. אני חושב שבפיב"א צריכים לאפשר ל-14 שחקנים להגיע".

על השחקנים שהשלימו את מקומם: "אי אפשר לשתף בכל משחק 12 שחקנים. יש עוד נבחרות שיש להם שחקנים נהדרים שלא משחקים הרבה וגם בכדורסל הישראלי זה קרה כמו נדב הנפלד באליפות ב-1987".

על היריבה הבאה: "זאת קב' מוכשרת התקפית עם ארבעה שחקני נ.ב.א ונצטרך להיות בשיאנו כדי להפתיע אותם. הם משחקים בסגנון של מסירה וזריקה עם הרבה נשקים התקפיים. אנחנו נביא את הגנון המיוחד שלנו ונקווה להפתיע. ננוח ונשב ללמוד אותם".

קלעו לישראל:
רביב לימונד 13 נק', שון דוסון ורוברט רוטבארט 11 נק' כ"א, בר טימור 9 נק', אלישי כדיר 8 נק', דגן יבזורי 4 נק', דאור פישר 3 נק', יוגב אוחיון 2 נק'.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();