Ahmet Tokyay, Turkish Basketball Federation


הנשים הפסידו לטורקיה
ספסל ,21/11/2015

בפתיחת קמפיין מוקדמות אליפות אירופה, נחלה נבחרת הנשים הפסד לנבחרת הטורקית החזקה 72:53. למול קהל ביתי עוין, הטורקיות שלטו במשחק לכל אורכו ולא נתנו לישראל לסכן את היתרון שלהם שהלך וגדל עד הסיום. המשחק הבא- יום רביעי בבית (היכל הדרייב אין, 19:00) מול רומניה, שגברה היום על בוסניה.

אבטחה חסרת תקדים חיכתה לנבחרת הישראלית בטורקיה לקראת המשחק, מה שלא מנע נסיונות לפרובוקציה, לזרוק חפצים למשחק בזמן ההימנונים ולהניף בהמשך גם דגלי פלסטין. למרות יום פחות טוב של טורקיה, ישראל לא הצליחה לנצל אחוזים נמוכים מהשדה ו20 איבודים של היריבה וסיימה עם הפסד כואב. טורקיה שלטה במשחק מההתחלה וכל ניסיון חזרה של הישראליות נבלם במהרה, ועוד הפער הלך וגדל עד לסיום. המתאזרחת, אלישה קלארק הציגה משחק בכורה מצויין כשהובילה את קלעיות ישראל עם 17 נקודות, 10 נקודות לשי דורון וקטיה לויצקי. הנבחרת תחזור ארצה ותנסה להתאושש ביום רביעי מול רומניה.

נבחרת טורקיה - נבחרת ישראל 52:72
ההגנה הישראלית נראתה קצת חדירה בהתחלה, והטורקיות למרות פתיחה מהוססת עלו ליתרון 5-0. שי דורון הייתה הראשונה לעלות על הלוח, ויחד עם הידוק ההגנה ורבע טוב של ליעד סואץ קרני שנפתח בשלשה. למרות שהגנת הנבחרת עשתה הכל כדי לסגור את הצבע לגבוהות הטורקי שלטו בריבאונד בשני הצדדים, אבל למזלה של הנבחרת הן לא ניצלו זאת לנקודות. אלישה קלארק בנקודות הורידה את ההפרש ל-2 , 13:11 לטורקיות אך אלה שוב הגדילו את הפער באחוזי קליעה גבוהים מחוץ לקשת ועלו ל18:11, אברמון ולויצקי החזירו את ישראל למשחק ואחרי 10 דקות רק 20:15 מקומי. בשיחזור של הרבע הראשון, ההגנה הישראלית התקשתה לעצור את הטורקיות שרצו 8-0 והקפיצו את היתרון לדו ספרתי 28:15, לראשונה במשחק. ישראל עשתה קולות של חזרה כשלויצקי וקלארק קלעו סלים יפים בצבע, אבל הטורקיות ברחו שוב להפרש דו ספרתי כשהתוצאה הראתה 34:21. דקה וחצי מצויינות של ישראל לפני הירידה להפסקה עם 2 חטיפות ו-6 נקודות שמרו אותה קרוב לטורקיות ובמחצית 36:27.

הטורקיות פתחו את החצי השני עם 2 שלשות והמשיכו לרוץ בדרך ליתרון שיא 49:32, כשישראל ניסתה ללכת פנימה בצבע אבל פשוט לא הצליחה למצוא את הסל. פסק זמן בהול של עדן ענבר החדיר בנבחרת קצת אנרגיות חיוביות ועם כמה עצירות בהגנה הצליחו להוריד שוב לחד ספרתי, 49:40, אבל לא הצליחו להתקרב יותר מידי לטורקיות שסיימו את הרבע השלישי ביתרון 53:41. הרבע האחרון כמו כל המשחק, ישראל לפרקים מייצרת דקות טובות ומורידה את ההפרש, וחוטפת מייד ריצה נגדית של טורקיה שלא נותנת לה להתקרב. למעשה למרות ההפרש שנע סביב 10 נקודות, נראה היה ברבע האחרון שהקבוצות השלימו עם ניצחונה של טורקיה כשמצד אחד הטורקיות נתנו דקות רבות לשחקניות הספסל שצברו נסיון והראו הרבה התלהבות בלחץ הגנתי, אך לא מתואם שאיפשר לישראל נקודות קלות, ישראל מצד שני העבירה את הדקות, לא הראתה שחושבת על חזרה, אולי על ההפרש - אך גם הוא צמח בדקות האחרונות ובסיום חצה את רף 20 ההפרש.

בסך הכל, מול נבחרת טורקית מתחדשת, הראתה הנבחרת הישראלית ניצוצות לפוטנציאל, אבל האנרגיות, אולי בגלל האולם העוין לא היו אלה שהתרגלנו לראות מהכחולות-לבנות. ביום רביעי, עם הקהל הבייתי ומול נבחרת רומנית בינונית, שאיבדה היום יתרון דו ספרתי מול בוסניה וכמעט הפסידה את המשחק, צריך להראות אחרת, הקהל מוזמן לסייע.

עדן ענבר מאמן הנבחרת סיכם: "אני חושב שזו היתה בשבילנו חוויה מורכבת, אולם עוין. אני חושב שהבנות נתנו 40 דקות של מלחמה, שמרו על תכנית המשחק שבאנו איתה, ידענו שאנחנו לא יכולים למנוע הכל, הימרנו על קליעה מבחוץ וקבוצה של 30 אחוז משלוש קלעה 60 אחוז. חבל לי שבסוף ההפרש, במקום לרדת ל-9-7 עלה לאזור ה-20. שיחקנו מול קבוצה באמת באמת טובה. אני גאה במאמץ שעשינו, ביום רביעי זה המשחק האמיתי שלנו".

קלעו לנבחרת ישראל:
אלישה קלארק 17 נק', 6 ריב', 1 אס', 2 חט'
שי דורון 10 נק', 2 ריב' , 1 אס'
קטיה לויצקי 10 נק', 4 ריב', 4 אס', 4 חט', 1 חס'
נעמה שפיר 6 נק', 2 ריב', 3 אס', 1 חט'
ליעד סואץ קרני 4 נק', 1 ריב', 1 אס'
קטיה אברמזון 3 נק', 2 ריב', 1 אס'
שירן צעירי 3 נק', 1 חט'


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();