גל קרש. אליפות מספר 6 (צילום: פרטי)מכללות: השישית של המכללה למנהל
אלירן כהן ,28/06/2016

לפני שבועיים נערך גמר ליגת המכללות בו ניצחה המכללה למנהל את המרכז האקדמי רופין, 64:60, והחזירה לעצמה את התואר שאיבדה לפני שנה למרכז הבינתחומי. לא היינו שם, אבל דאגנו להביא לכם רשמים.

בפעם השישית ב- 8 שנות קיומה, זכתה המכללה למנהל באליפות ליגת המכללות, כשניצחה במשחק הגמר את המרכז האקדמי רופין - 64:60. בכך, החזירה לעצמה "האלופה הנכנסת" את התואר שאיבדה רק לפני שנה, למרכז הבינתחומי.

ליגת המכללות, כאמור, פתחה בנובמבר האחרון את עונת המשחקים השמינית שלה. לא פחות מ- 15 נבחרות נרשמו לעונת המשחקים האחרונה, מאוניברסיטת בן גוריון שבדרום, עד המכללה האקדמית צפת מהקצה השני של הגלובוס. 15 הנבחרות חולקו ל- 2 בתים, בית עליון שמנה 7 נבחרות, ובית תחתון של שני מחוזות - מרכז (5 נבחרות) וצפון (3 נבחרות). בתום השלב הראשון התמודדו 5 הנבחרות הראשונות בבית העליון יחד עם הנבחרת הראשונה בבית התחתון במשחקי הפלייאוף העליון - 2 בתים של 3 קבוצות כ"א. 2 הראשונות מכל בית העפילו לשלב חצי הגמר (בית-חוץ) כשמשחק הגמר נערך במפגש בודד.

לאורך השנים העשירו את הליגה עשרות שחקני ליגה לאומית וארצית. טל דן, אלעד הופמן, אבי אליהו, רביב פיטשון, יואב דביר, מתן מרציאנו, ולאדי ירמישין, צפריר וולפר, אבי סוכר, יגאל ניר, אלעד שפרן, ניר סטולרו, מתן סימנטוב, טל קרפלס, אופק בוגדנובסקי, אייל אנגל, ינעם אירם, סרגיי אולישנצקי, אבישי דרעי, איגור מאיור, דורי אסף, אור בן גורן ועוד כל כך הרבה שמות מכל כך הרבה תקופות שקצרה לנו הפסקה, שהוגבלה לשתיים וחצי שורות, מלהכיל אותם.

נבחרת המרכז האקדמי רופין (מאמן: ארז דגן), המעוטרת בשחקני ליגה לאומית, סומנה כפייבוריטית לזכייה עוד בתחילת העונה. אחרי שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון (מאזן 1-5), וכך גם את משחקי הפלייאוף העליון, פגשה בשלב חצי הגמר את נבחרת המרכז הבינתחומי, אותה ניצחה בזכות הפרש סלים עודף - ניצחון 61:50 במפגש הראשון והפסד 71:67 בגומלין. המכללה למנהל (מאמן: גל קרש) סיימה את העונה הסדירה רק במקום הרביעי (מאזן 3-3) אבל הצליחה לדלג במשחקי חצי הגמר מעל אוניברסיטת חיפה עם ניצחון כפול - 87:70 במפגש הראשון ו- 86:77 בשני, בדרך למשחק הגמר נגד רופין.

סיקור של משחק שנערך לפני שבועיים כנראה שפחות יעניין אתכם, אבל עם רשימת קלעים - תמיד יהיה מה לעשות. פתיחה טובה של המכללה למנהל שעלתה ליתרון דו ספרתי מהיר נענתה בקאמבק של רופין שירדה למחצית במינוס 4 - 30:26. המכללה למנהל ידעה שוב להדליק מבערים במחצית השנייה ולעלות ליתרון 10, אולם רופין חזרה למשחק, ועד לסיום התנהל קרב צמוד בו ידיהם של החבורה מראשון לציון הייתה על העליונה, שבכך הבטיחה את השתתפות באליפות אירופה בהונגריה בשנה הבאה, בפעם הרביעית (!). הישג השיא של המכללה היה בהעפלה לשלב רבע הגמר באוניברסיאדה שנערכה בהולנד לפני שנתיים.

קולעי הנקודות:

למכללה למנהל ראשל"צ: תומר כהן 15, אלון דמבינסקי 11, נתנאל יוסף ואופיר אקסברד 9 כ"א, יונתן אלפסי 7, בן שוהם 6, זוהר מידן 4, גל טוטנאור 2.

למרכז האקדמי רופין: טום ולנסקו 15, יובל אלון 14, גל חלמיש 10, ולאדי ירמישין 9, אלון אברמוביץ 6, לירן מורן 4, אופק בוגדנוסקי 2.

רשות הדיבור למאמן המנצח, שחגג עם נבחרת המכללה למנהל את האליפות השישית שלו, גל קרש: "אפשר לומר שהשנה הגענו כאנדרדוג מובהק. למרות שסגל השחקנים שלנו לא מונה שחקנים בכירים מהליגה הלאומית כמו הרבה מהנבחרות האחרות ורופין בפרט - ידעתי שבסגנון המשחק שלנו, שמתבסס על הגנה, אפשר לנצח". על חוויות מהליגה עצמה הוסיף: "בסך הכל בהחלט מדובר בליגה ברמה טובה מאוד, שמונה הרבה שחקנים מהליגה הלאומית והארצית, ושאפילו מעניקה אפשרות לשחקנים לקבל גם ניסיון אירופאי במידה והם זוכים באליפות ויוצאים לאליפויות אירופה. אצלנו במכללה, בניהולם של תמר הלמור ושמעון אמסלם - לוקחים את הספורט ברצינות ועוזרים לספורטאים במלגות ובתמיכה כללית - על מנת שיוכלו לשלב את הלימודים עם הכדורסל".


יש לנו אלופה. צילום: המכללה למנהל ראשל"צ.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();