ליגת המכללות חוזרת
ספסל ,17/11/2016

שנת הלימודים האוניברסיטאית החלה ואיתה חוזרת אלינו גם ליגת המכללות. אחרי שבעונה שעברה המכללה למנהל החזירה לעצמה את תואר האליפות, העונה ינסו שוב לתת לה פייט נבחרות רופין, הבינתחומי הרצליה, הטכניון והעולה החדשה מאוניברסיטת חיפה.

ליגת המכללות בכדורסל תצא היום (חמישי לדרך), כשכבר במחזור הראשון מחכים לנו כמה מפגשים מעניינים. 15 קבוצות ישתתפו השנה בשתי הליגות הראשונות, כשמבנה הליגה מאפשר לכל אחת מהן לזכות באליפות. הפייבוריטית הקבועה לזכיה באליפות היא האלופה המכהנת ומי שזכתה בתואר הכי הרבה פעמים בעשור האחרון - המכללה למנהל. המכללה מראשל"צ מחוזקת דרך קבע בשחקני ליגה לאומית וארצית ותחת המאמן גל קארש הדברים מתחברים. אבל לא רק אצלם ניתן למצוא שחקנים מהשורה הראשונה. מי שאמורות לתת פייט ולהיאבק עם המכללה למנהל על האליפות הן: נבחרת רופין, סגנית האלופה הנוכחית אותה מאמן ארז דגן, הבינתחומי הרצליה, האלופה מלפני שנתיים אותה מאמן ברק לדרר, ואוניברסיטת חיפה אותה מאמן דודי אדלר שעשתה בשנה שעבר את כל הדרך מהליגה השניה ועד לחצי גמר הפליאוף. כולן מחוזקות בשמות שכבר יצא לנו להכיר ובהחלט צפויה ליגה מעניינת העונה. עוד ישתתפו בליגה העליונה וינסו להפתיע: האקדמית תל אביב יפו אותה מאמן טל רונן, אוניברסיטת ת"א אותה מאמן יניב בלזר, הטכניון אותה מאמן ניר גרוטס ואוניברסיטת בן גוריון אותה מאמן יקי דוף.

שיטת המשחקים:
שלב א' בתים: הקבוצות מחולקות ל2 ליגות, הליגה העליונה בה נמצאות הקבוצות שהעפילו \ שרדו אותה בעונה שעברה, והשאר בליגה השניה בחלוקה לבתים אזוריים. הליגה הראשונה משחקת סיבוב משחקים אחד, הליגה השני שני סיבובים. בסוף השלב הראשון מקומות 5-6 בליגה העליונות ומקומות 1-2 בליגה התחתונה ישחקו בינהן על הכניסה לפליאוף העליון, המפסידות ירדו לפליאוף התחתון.

שלב ב' פליאוף עליון: 4 הקבוצות שסיימו ראשונות בליגה העליונה + 2 המנצחות במשחקים על הכניסה לפליאוף העליון מוחלקות ל2 בתים של 3 נבחרות כ"א. סיבוב אחד, 2 הראשונות ממשיכות לחצי הגמר בהצלבה עם הבית המקביל. שלב חצי הגמר בשיטת בית חוץ, משחק הגמר משחק אחד באולם נייטרלי.

שלב ב' פליאוף תחתון: מקומות 7-8 בליגה העליונה + 2 המפסידות במשחקים על הכניסה לפליאוף התחתון ישחקו בינהן סיבוב אחד, 2 הראשונות ישחקו בעונה הבאה בליגה העליונה.

שלב ב' ליגה תחתונה: שיטה תיקבע בהתאם לכמות הקבוצות להמשך פעילות הליגה לסמסטר ב'.

המחזור הראשון:
מרכז אקדמי רופין - אוניברסיטת בן גוריון (חמישי, 17.11, 21:30)
אוניברסיטת חיפה - הטכניון (שישי, 18.11, 9:30)
המכללה למנהל ראשל"צ - אקדמית ת"א יפו (שישי, 18.11, 12:30)
המרכז הבינתחומי הרצליה - אוניבריטת ת"א (חמישי, 29.11, 20:30)



המכללה למנהל, ינסו לשמור על התואר (צילום: פרטי)






כתבות אחרונות באתר
Print






© כל הזכויות שמורות
cker();