צילום: איגוד הכדורסל


אליפות אירופה קרובה מתמיד
ספסל ,19/11/2016

משחק מצויין של נבחרת הנשים שלמרות קצת התקפי לב ברבע האחרון הסתיים בניצחון גדול 62:51 על נבחרת רומניה, ניצחון שמבטיח לה את המקום השני בבית ומקרב אותה מאוד לקראת אליפות אירופה. עכשיו מחכים לראות מה יעשו שאר הבתים ולקוות לטוב.

נבחרת הנשים של ישראל הבטיחה הערב את המקום השני בבית שלה במוקדמות אליפות אירופה, והיא נמצאת עם מאזן מצויין שמקרב אותה מאוד לקראת אליפות אירופה. הניצחון טרם הבטיח לה את הכרטיס לאליפות, שתלוי בתוצאות הבתים האחרים, אבל העובדה שיש לה ניצחון על טורקיה שסיימה ראשונה בהחלט משפר את מעמדה.

משחק מצויין של הנבחרת קיבלנו הערב. שליטה כמעט מוחלטת לאורך שלבי המשחק משני הצדדים, הגנה טובה, וגם הרבה מזל שבדקות הפחות טובות הרומניות לא ידעו לנצל זאת. לא הכל היה מושלם, הרומניות רשמו הרבה ריבאונדים בהתקפה וראינו הרבה איבודים מיותרים וכמובן רגעי החרדה ברבע האחרון כשהרומניות הורידו מ17 הפרש ל3 בלבד. אבל השחקניות שלנו התעשתו בזמן ועם הרבה אופי בסיום לא נתנו למשחק לברוח. משחק גדול כבר אמרנו?

מהלך המשחק:
פתיחה טובה של הנבחרת שלמרות פחות ריכוז בהגנה הציגה התקפה מצויינת בראשות שי דורון שחדרה את ההגנה הרומנית ואלישה קלארק שקלעה גם מבפנים וגם מבחוץ וברחה ליתרון 12:2. טל לב קיבלה קרדיט בשלב מוקדם של המשחק והציגה הגנה טובה ואסיסטים יפים לקטיה לויצקי ואלישה קלארק. הנבחרת הציגה יכולת טובה משני הצדדים והצליחה לשמור על הפער ובסוף הרבע הראשון 18:9. ההתקפה הישראלית נתקלה בהגנה יותר לוחצת בפתיחת רבע השני אבל קלארק הצליחה למצוא את הפרצות בהגנה כדי לדאוג שהרומניות שבנתיים שיפרו את אחוזי הקליעה שלהן לא יחזרו למשחק. הנבחרת החזירה לעצמה את המומנטום ועם סלים יפים של רוני בן נון ונעמה שפיר (שגם קלעה מבחוץ) ברחה שוב ל17:35 בירידה להפסקה. הרומניות קלעו בחצי הראשון 6/32 בלבד מהשדה.

ישראל כבר עלתה ליתרון 22 בפתיחת המחצית השניה, אבל אז איבדה את קצב המשחק הטוב שהיה לה ועם יותר מידי איבודים מיותרים איפשרה לרומניות לרוץ 0-6, ריצה שיכלה להיות הרבה יותר גרועה אם הרומניות לא היו ממשיכות במשחק הנוראי שלהם מהחצי הראשון. עדן ענבר איפס את השחקניות שחזרו לשלוט במשחק (ליעד סואץ קרני על ההגנה, שי דורון על ההתקפה) כשמידי פעם הרומניות מצליחות להוריד במעט את ההפרש. אחרי חצי שעה של משחק 52:35 לישראל. הרומניות החליטו להתחיל להילחם ברבע האחרון ובלי ששמנו לב הפער יורד ל13 בלבד, ופסק זמן מהיר של ישראל שגם הוא לא עצר את הריצה של המקומיות שעם שלשה של אשלי ווקר הורידו ל53:45 בלבד. ההתקפה הישראלית נראתה רע מאוד, הכדורים לא הגיעו למקומות הנכונים ועבירה בלתי ספורטיבית של שפיר הביאה את הרומניות ל6 הפרש בלבד 3 דקות לסיום המשחק, והלחץ בשיאו. שלשה ענקית של שירן צעירי היתה סל השדה הראשון של ישראל ברבע האחרון והכניסה הרבה מאוד אנרגיות בנבחרת שחזרה לעצמה בדיוק בזמן. הגנה חזקה ומהלך של 3 נקודות של דורון וכמו שהלך הדו ספרתי ככה חזר, ניצחון ענק לישראל עם הרבה אופי בסיום 62:51.

קלעו לישראל:
שי דורון 22 נק' (14/19 מהעונשין), 5 רב', 2 חט'
אלישה קלארק 21 נק' (8/3 ל-2), 12 רב'
קטיה לויצקי 6 נק', 5 רב', 6 אס'
שירן צעירי 5 נק'
נעמה שפיר 5 נק', 4 רב'
רוני בן נון 2 נק', 5 רב'
ליעד סואץ קרני 1 נק', 2 חט'


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();