מנסים לעשות סדר
ספסל ,20/11/2016

הניצחון של ישראל אתמול על רומניה היה חשוב, אבל לא בטוח שיספיק. השיטה של פיב"א שלחה אותנו לחישוב של מאזנים וסלים, ולקוות שמוליכות הבתים האחרים יעשו את העבודה ואז אפשר להתחיל לארוז. ספסל מנסה לעשות סדר לקראת המחזור האחרון במוקדמות.

16 נבחרות יהיו באליפות אירופה. 1 מארחת, 9 מנצחות הבתים המוקדמות ו6 הסגניות עם המאזן הטוב ביותר. בגלל שחלק מהבתים עם 4 נבחרות וחלק 3, בבתים של ה4 המשחקים מול המקום האחרון נמחקים ולא מחושבים במאזן. על פניו לישראל יש מאזן טוב שאמור להספיק, עכשיו רק צריך לקוות שלא יהיו מעידות של נבחרות חזקות בבתים אחרים. התרחישים כאן לא לוקחים בחשבון תוצאות הזויות שיכולות לקרות כגון ניצחונות או הפסדים ב50 הפרש.

ישראל, בין אם תפסיד או תנצח את בוסניה, תסיים במקום השני ולא משנה מי תסיים אחרונה (רומניה או בוסניה) המשחקים נגדה נמחקים כך שהמאזן הסופי של ישראל ישאר 2-2 (ומזל שניצחנו את הטורקיות, אחרת היינו בצרות). הבעיה היא יחס הסלים שבעקבות ההפסד הגדול לטורקיה יעמוד על סביבות ה10- (אם בטעות חטפנו 40 הפרש מבוסניה, אנחנו בצרות רצניות).

בית א' – נשאר משחק אחד בין לטביה לסלובניה שיקבע מי תסיים ראשונה, סלובניה ניצחה במפגש הראשון ב18 הפרש אז זה נראה די חד צדדי. בכל מקרה, ניצחון סלובני עדיף לישראל כי אז השניה היא לטביה עם מאזן 2-2 כמו ישראל והפרש סלים שלילי (בהתאם לכמה שהיא תפסיד), וכנראה יותר גרוע משל ישראל (שוב, אם לא חטפנו יותר מידי מבוסניה)

בית ב'- קרואטיה הבטיחה לעצמה את המקום השני בגלל הפרשי סלים עדיפים על הולנד, ונשאר לה עוד משחק אחד מול צרפת הראשונה שטרם הפסידה העונה. ניצחון צרפתי ישאיר את הקרואטיות עם מאזן שלילי 3-1 ואז ישראל כמובן תעקוף אותה. אם הקרואטיות מנצחת אפילו בנקודה, יחס הסלים הפנימי שלהם עדיף על של ישראל ואז הם ידורגו לפנינו. יאללה צרפת.

בית ג'- הבית הכי הזוי שיכול להיות, כשבריטניה ומונטנגרו שמשחקות על המקום ה2 ניצחו אחת את השניה בדיוק באותו הפרש ונשאיר לפיב"א לפתור את הברדק הזה. בכל מקרה מבחינת ישראל העסק פשוט – ניצחון של מונטנגרו בסיבוב האחרון על איטליה, המונטנגריות עם מאז 2-2 ויחס סלים עודף על ישראל. הפסד ואז לא משנה מי עולה, יהיה לה מאזן שלילי 3-1 ואז ישראל עדיפה.

בית ד'- סרביה ואוקראינה יפגשו לקרב ראש בראש על המקום הראשון בבית, המפסידה בכל מצב תדורג מעל ישראל במדרג הסגניות.

בית ה'- הונגריה החליטה מסיבה לא ברורה להפסיד לאיסלנד ועשתה לנו בלאגן. טיפה מסובך לחשב פה כי טרם ברור מי תסיים אחרונה בבית ואיזה משחקים צריך למחוק, אבל רוב הסיכויים שמהבית הזה הסגנית תסיים עם מאזן עודף, בין אם במאזן ניצחונות ובין אם ביחסי סלים.

בית ו'- יוון ורוסיה משחקות על המקום הראשון, למפסידה בכל מקרה יהיה יחס עדיף על ישראל.

בית ז'- לא ברור עדיין מי תעלה, אבל הסגנית בכל מקרה תסיים עם מאזן 2-2, ומאזן סלים חיובי ועדיף על ישראל.

בית ט'- או שוודיה או פילנד עם מאזן גרוע יותר מישראל, אלא אם בטעות שוודיה תנצח 40 הפרש.


סיכום: בתים ד', ה', ו', ז' – בטוח מעל ישראל
ישראל צריכה כדי לעלות: סלובניה מנצחת את לטביה, צרפת מנצחת את קרואטיה, איטליה מנצחת את מונטנגרו, שוודיה מפסידה או לא מנצחת בפער גדול מידי. על הנייר, סיכויים טובים שלפחות חלק מהתרחישים הנ"ל יקרו, נחזיק אצבעות.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();