בריסקר. כמעט הציל את הנבחרתהנוער פתחו עם הפסד לבוסניה
ספסל ,16/12/2016

מחצית שניה מצויינת של ישראל התחלפה במחצית שניה מזעזעת, כשהמזל עמד לצידנו עם החטאת עונשין ושלשת באזר של בריסקר ששלחו את המשחק להארכה. ההארכה הייתה הכי צמודה שאפשר, ישראל ביזבזה 3 הזדמוניות לנצח והפסידה בסיום 102:103.

הפסד מאכזב מאוד לישראל בפתיחת אליפות אירופה, אבל גם הפסד צודק. אחרי מחצית ראשונה מצויינת בה הוליכה ישראל ב20 הפרש, המחצית השניה הייתה זוועתית ורק במזל המשחק הגיע להארכה. קבלת החלטות גרועה מאוד של ישראל, עם בחירת זריקות רעה מאוד ואי ניצול של הזדמנויות, ובסיום 102:103 לבוסניה.

הנבחרת רשמה פחות מ62% מהעונשין, והשאירה 12 נקודות על קו העונשין. הבוסנים היו הרבה יותר חדים במאני טיים וידעו לצאת היטב למחצית השניה, כשהם משפרים את האחוזים שלהם ואת ההגנה, והניצחון מגיע להם.


מהלך המשחק:
פתיחה הגנתית טובה של הנבחרת הישראלית הצליחה להקשות על הבוסנים לחדור בצבע, ויחד עם 2 שלשות ונקודות במתפרצת של יונתן רבינוביץ' מאסיסט נהדר של יובל זוסמן ברחה ל12:6. הבוסנים ירדו לפסק זמן וחזרו ממנו יותר אגרסיביים בצבע וצימצמו את הפער, הנעת כדור יפה ומשחק קבוצתי עזרה לישראל לברוח שוב ל12:18 בדרך ל24:16 בסוף הרבע הראשון. זוסמן סיים את הרבע עם לא פחות מ3 חטיפות וחסימה. ההגנה הישראלית המשיכה להיראות טוב עם עוד עצירות רצופות שאיפשרו לעמית אבו ולתומר לוינסון לעלות את הפער לדו ספרתי, 29:16. המגמה נמשכה כשהבוסנים בקושי מצליחים להגיע למצבי זריקה, זוסמן ועבו עם חדירות וגילויי אתלטיות מרשימה זמרו על הפער הדו ספרתי ורבינוביץ' עם השלשה השלישית שלו קבע \37:22. הבוסנים כנראה התייאשו מללכת פנימה ולהיתקל בחסימות וניסו לזרוק מחוץ לקשת אבל לא פגעו בכלום, אסיסט ענק של רבינוביץ' למיכאל מושקוביץ' קבע יתרון שיא 42:22. נקודות מהקו וכמה חסימות יפות עזרו לבוסנים לצמצם את ההפרש, סל באזר של זוסמן קבע 49:32.

פתיחת המחצית השניה היתה מבולגנת כשהבוסנים מפגינים יותר לחץ בהגנה והורידו את ההפרש ל51:38. זוסמן ורוינה קלעו בצבע, אבל הבוסנים המשיכו לקזז את הפער כשישראל לא פוגעת וקלעה 5 נקודות בלבד ב5 דקות. בוסניה הצליחה להוריד לחד ספרתי, 49:58, ודניאל גוט מיהר לקחת פסק זמן לקראת סוף הרבע השלישי. ישראל נראתה אבודה מול הלחץ הבוסניה ורשמה איבודי כדור מיותרים, נקודות של עבו שהוציא גם עבירה בלתי ספורטיבית הצליחו לשמור את הנבחרת בדו ספרתי לקראת הרבע האחרון, 66:55. הבוסנים פתחו בטירוף את הרבע האחרון, המשיכו עם הלחץ בהגנה ורצו 2-9 ב3 דקות והפער 68:64 בלבד. הפער כבר ירד ל2 בלבד, סל ועבירה של עבו גם לא עזרו לעצור את הבוסנים שעלו ליתרון 71:76, 5 דקות לסיום. פסק זמן בהול של גוט עורר קצת את ישראל שעדיין לא נראתה טוב, אבל הצליחה לצמצם את ההפרש עם נקודות מהקו. הבוסנים צלפו פעמיים מחוץ לקשת, ישראל לא ממש ירדה להגנה אבל מייקל בריסקר עם שלשת קלאצ' השאיר את הנבחרת במשחק, 81:83, דקה וחצי לסיום. הבוסנים כמעט ברחו שוב, ישראל עם קבלת החלטות לא טובה הצליחה בסופו דבר למצוא את הסל עם שלשה כמעט בלתי אפשרית של זוסמן שקבעה 87:88, 13 שניות לסיום. בוסניה הכניס כדור מהצד וסיימה עם אותו עם סל קל, למזלה של ישראל היא החטיאה את זריקת הבונוס ושלשה ענקית של בריסקר עם הבאזר צללה פנימה וקבעה שוויון 90 והארכה.

5 דקות תוספת הזמן היו צמודות מאוד כשהבוסנים מסרבים להחטיא וישראל קולעת בעיקר מהקו, נקודות מריבאונד התקפה של עבו קבעו שיוויון 97. שתי הנבחרות הלכו הרבה אל הקו, דקה לסיום יתרון 102:102 לבוסניה. הבוסנים איבדו כדור, לישראל נשאר את כל הזמן שבעולם כדי לעשות סל ולעלות ליתרון, כולל כדור אחרון שניות לסיום, אבל בעטו בדלי וסיימו את המשחק בהפסד.

קלעו לישראל: עמית עבו 30 (6 אס', 3 חט', 7/8 ל-2, 4/11 ל-3), יובל זוסמן 23 (8 רב', 7 אס', 4 חט'), מייקל בריסקר 12 (5 רב'), יונתן רבינוביץ' 11 (3/7 ל-3), תומר לוינסון 7, ברק אוריון (7 רב', 4 חט') ומיכאל מושקוביץ' (4 רב', 5 אס', 2 חט') 6 כ"א, רון נקרשביץ' 4, גיל בני 2, מירון רוינה 1 (4 רב'). כן שותף תומר זלמנסון.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();