ולדי ירשמישיןמכללות: רופין ניצחה את חיפה, הפסד נוסף לאלופה
ספסל ,19/12/2016

אוניברסיטת חיפה רושמת הפסד ראשונה העונה מול רופין, המכללה למנהל עם הפסד שני העונה מול הבינתחומי הרצליה. בחלק התחתון של הטבלה ניצחון לבן גוריון על אוניברסיטת ת"א ולאקדמית ת"א יפו על הטכניון.

ליגה עליונה - מחזור 4

טבלת הליגה
1. המרכז האדמי רופין 1-3
2. הבינתחומי הרצליה 0-3
3. אוניברסיטת חיפה 1-2
4. אקדמית ת"א יפו 1-2
5. טכניון 3-1
6. המכללה למנהל 2-1
7. אוניברסטית בן גוריון 2-1
8. אוניברסיטת ת"א 3-0


המרכז האקדמי רופין - אוניברסיטת חיפה 78:87
חיפה ללא עידו קוז'יקרו סופגת הפסד ראשון העונה בליגה שמורידה אותה למקום השלישי בטבלה (עם משחק חסר). רבע שלישי קטלני של המקומיים השאיר את האורחים על 8 נקודות בלבד, ופתח להם פער עליו שמו עד הסיום. רופין חוזרת לנצח אחרי ההפסד למכללה למנהל וכובשת את ראשות הטבלה.

פתיחה מטורפת של עזמי אבו חמד שצלף 16 נקודות עבור חיפה כבר ברבע הראשון והיה בלתי ניתן לעצירה. אבל גם רופין פתחה טוב את המשחק ועם מטח שלשות בהובלת תומר דביר ואור דרור סיימה את הרבע הראשון ביתרון מינימלי 23:24. הקצב המהיר המשיך גם ברבע השני כשרופין ממשיכה להעיף שלשות (עוד 2 לדרור), ובצד ההשני אבו חמד המשיך ללהוט יחד עם יונתן מוסקוביץ' ובהפסקה אין שינוי, 42:43 מקומי. חיפה כנראה שכחה לחזור מחדר ההלבשה, ופשוט לא הצליחה להתחבר בהתקפה ונראתה מבולגנת מאוד. רופין אמרה תודה וידעה להעניש על כל איבוד וכמעט בכל התקפה כשולדי ירמישין ולירן מורן מריצים את קבוצתם ליתרון שיא 50:62 לקראת הרבע האחרון. חיפה התאפסה על עצמה ברבע האחרון כשרון אלנבוגן לוקח את המשחק על עצמו וצולף כמעט מכל בלטה, אבל את ההפרש היא לא הצליחה להוריד. ירמישין ומורן דאגו לשמור את הנקודות בבית, 78:87 בסיום.

קלעו לרופין: לירן מורן 22, ולדי ירמישין 20, אור דרור 18 (4 שלשות), תומר דביר 12, איתי אהרון 11, טל ארדיטי 4.

קלעו לחיפה: עזמי אבו חמד 29, רון אלנבוגן 25, יונתן מוסקוביץ' 12, יואב אביב 6, לביא ונדל 5.


המכללה למנהל - הבינתחומי הרצליה 57:49
שתיים מהנבחרות הטובות בליגה נפגשו למשחק שהיה הפכפך מאוד ודרמטי כמעט עד הסיום. אחרי שהפכו את המשחק לטובתם ברבע השני, מחצית שניה לא טובה של המכללה למנהל איבדה להם יתרון קל בדרך להפסד. הרצליה שומרת על מאזן נקי מהפסדים עם ניצחון מרשים על האלופה משנה שעברה, שרושמת כבר הפסד שני העונה מתוך 3 משחקים.

הפתיחה היתה של האורחת ובעיקר של גלעז גינזבורג שקלע באחוזים טובים מכל הטווחים ועזר להרצליה לפתוח פער קל. שלשה של בן שוהם המקומי בתוספת נקודות של עידן פז שמרו את המכללה למנהל במשחק, 20:14 אחרי 10 דקות. המכללה למנהל העלתה אגרסיביות בהגנה ברבע השני ושלחה את הרצליה הרבה לקו, כשבנתיים 5 של עידו לוי ו7 של דן קציר השלימו מהפך, 34:35 מקומי בירידה להפסקה. שני הצדדים לא ממש הופיעו לחצי השני עם משחק התקפה מפוזר וסקור נמוך מאוד. 5 סלי שדה נקלעו בכל הרבע השלישי, בסיומו הרצליה מחזירה לעצמה את היתרון עם 44:41. גם הרבע האחרון היה חלש, כשהרצליה מציגה קצת יותר יכולת בצבע ומגדילה את הפער עד הניצחון 57:49.

קלעו למכללה למנהל: עידו לוי 13, עידן פז ואלון דמבינסקי 8 כ"א, דן קציר 7, בן שוהם 5, דביר ישראל, נתנאל יוסף ועוז וטורי 2 כ"א.

קלעו לבינתחומי הרצליה: גלעד גינזבורג 28, עומר כהן 8, טל הרמן 7, יובל גורפיין, גיא לויצקי, והדר גור 4 כ"א, ירדן חושי 2.


האקדמית ת"א יפו - אס"א טכניון 52:74
מי שהיתה הפתעת העונה שעברה כשהגיעה לחצי הגמר, נבחרת הטכניון, העונה כבר הולך לה יותר קשה והיא רושמת הפסד שלישי. מי שכנראה תיהיה ההפתעה של העונה הנוכחית היא האקדמית ת"א יפו שעולה למאזן חיובי ונראית בכושר טוב מפתיחת העונה. המארחים שלטו במשחק מההתחלה ביום מצוין של מתן כהן ודביר באומל, ואחרי מחצית ראשונה מוחצת שהסתיימה בתוצאה 48:16, המשחק עבר לגארבג' טיים. ניצן מדר וגיל סובול היו ממובילי הקלעים לאורחת שהצליחה לחזור קצת לעניינים ולצמצם את התבוסה בחצי השני, אבל רק קצת.

קלעו לאקדמית: דביר באומל 27, מתן כהן 17, טל רונן 12, עמית קפלן 8, איתמר איליי 6, עומר בראל, ברק נחמיאס, דניאל בראון וספיר ביטאן 2 כ"א.

קלעו לטכניון: גיל סובול 14, ניצן מדר 9, בר גנוסר 8, צביקה סווטקין, שי לייבשור ובנצי באס 5 כ"א, דניאל נחום 3.


אס"א בן גוריון - אוניברסיטת ת"א 62:69
נועלות הטבלה נפגשו למשחק סופר קריטי עבור שתיהן, בסיומו הדרומים רושמים ניצחון ראשון העונה שיתן להם קצת אוויר במאבק נגד הירידה.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();