צילום: ההתאחדות לספור נכיםאיל"ן ר"ג מחזיקת הגביע
ספסל ,20/03/2017

זכיה שלישית ברציפות לאיל"ן ספיב"ק ר"ג, אחרי ניצחון 49:57 על בית הלוחם חיפה. 2 וחצי רביעם צמודים קיבלנו, אז ברחו הירוקים ליתרון דו ספרתי ממנו חיפה לא הצליחה לחזור.

משחק נהדר הערב בגמר גביע המדינה בכיסאאות גלגלים. צמוד כמעט עד הסוף, חילופי יתרון, שחקנים צעירים שמקבלים את הבמה ומראים שיש עתיד. ריצת 2-16 של ר"ג ברבע השלישי העבירה את היתרון והמומנטום אליהם, בדרך לחגיגות בסיום. במחצית המשחק נערך טקס הוקרה לשחקני נבחרת העתודה של ישראל שסיימו במקום ה6 באליפות אירופה האחרונה.

2 הדקות הראשונות של המשחק היו בקצב מהיר כשהקבוצות החליפו סלים. המשך הרבע היה פחות התקפי עם בעיקר החטאות וקרוב ל6 דקות ללא סלים. ר"ג עם כמה התקפות מתפרצות גם לא הצליחו לנצל אותן לנקודות, עד שהגיע עשהאל שאבו ועם חדירה יפה לצבע שבר את הבצורת.

חיפה שנתקעה על 2 נקודות מפתיחת המשחק ירדה לפסק זמן וחזרה יותר מפוקסת. איתי אלימלך עם סל ועבירה מאסיסט יפה של אבי קורדובה הוריד את ההפרש ל5:6. ליאור דרור קלע 4 רצופות לזכות ר"ג, אלימלך הוסיף עוד סל בצבע לחיפה ובתום 10 הדקות הראשונות יתרון קל 7:10 לספיבק.

הרבע השני כבר היה יותר מסודר משני הצדדים והסקור עלה. דרור העלה את ר"ג לפלוס 5, דותן מישר ולירן לוי הורידו לנקודה בלבד, 13:14. המומנטום החיפאי נמשך עם סלים של קורדובה, אלימלך ומישר שהפכו ל19:14, 5 דקות להפסקה. הפעם היה תור ר"ג לרדת לפסק זמן. איל"ן חזרו יותר מרוכזים בהתקפה, אבל לא בהגנה. סל באזר של דרור קבע את תוצאת המחצית על 25:23 לחיפה.

בדומה לרבע הראשון גם השלישי נפתח בהרבה החטאות כשקיבלנו סל אחד בלבד ב3 הדקות הראשונות. דרור נכנס לקצב עם 3 סלים והפך את המומנטום לזכות ר"ג. יחד עם נקודות של עידו שקורי הצעיר ושאבו ור"ג בורחת ל27:32. גם פסק זמן נוסף של חיפה לא עזר, ספיבק כבר ברחו ל27:36 כשחיפה לא שומרת טוב. מישר במתפרצת קלע את הסל הראשון של חיפה אחרי הרבה מאוד זמן, 29:38 לקראת הרבע המכריע.

מישר בהתקפה יפה יוסי סוארי הוריד את ההפרש חזרה ל33:38, אבל דרור החזיר שוב בצד השני לדו ספרתי 33:43. הפער כבר עלה עד ל34:48, 5 דקות לסיום, וחיפה ניסו לעצור את השעון עם עבירות. אלימלך עם שתי שלשות לחיפה הוריד את ההפרש קלות, אבל לא מספיק. ארתור חסון (בן 14, שחקן נבחרת העתודה) חתם את תוצאת המשחק על 49:57 לר"ג.

קלעים:

לרמת גן: ליאור דרור 22, עשהאל שבו 13, שי ברביביי 10, עידו שקורי 8, ארתור חסון 4, כן שיחקו רון פורמן ותומר יצקן.

לחיפה: דותן מישור 14, יוסי סוארי 13, איתי אלימלך 10, אבי קורדובה 8, יניר עוז 4, כן שיחקו לירן הנדל, מהרן חמדאן, דודו אבוזאגלו.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();