הפועל ג'ת. יעשו את הבלתי יאמן? (פרטי)ארצית: הכל או כלום
ספסל ,17/04/2017

גורלות יחרצו במחזור האחרון בארצית - מי לפליאוף העליון ולקרב על האליפות, מיד לליגה א' ומי למבחנים. בצפון ג'ת זקוקה לנס, כפר יונה תנסה לנצח בעכו. בדרום באר טוביה עם משחק סופר קשה בבת ים תילחם על חייה.

-- אדי מינץ, ענר חתואל --

דרום - מחזור 22

אליצור "איתו" אשקלון - אליצור עירוני אשקלון (19:30, אולם אגמים, אשקלון)
אחרי עונה אחת בלבד והדרבי האשקלוני כבר נפרד מאיתנו. זה אולי ישמע מפתיע, אבל דווקא המשחק הזה הוא היחידי בו לשתי הקבוצות אין, לפחות מבחינת המיקום של שתי הקבוצות, על מה לשחק. למזלנו, דרבי הוא לא משחק שמוותרים עליו, והמאבק על היוקרה לא פחות חשוב.

'איתו' מגיעה עם ארבעה ניצחונות רצופים שסייעו לה להבטיח את ההישארות עוד במחזור הקודם. עירוני כבר ירדה מזמן ויותר משמחה שהסיוט שנקרא הליגה הארצית הסתיים בשבילה. 'איתו' טובה יותר ותרצה לתת בונוס לקהל לפני היציאה לפגרה בדמות ניצחון על היריבה השנואה עליהם, שתשתדל מצידה לצאת עם כמה שפחות נזקים.


אליצור יבנה - מכבי שוהם (19:30, אולם רלף קליין, יבנה)

השנייה נגד הרביעית בסוג של חזרה גנרלית לקראת הפלייאוף. אם זאת, המצב בטבלה עשוי להשתנות ולהפגיש את השתיים כבר בשבוע הבא. במידה ושוהם תנצח כאן ומעלה אדומים השלישית תפסיד במשחקה, השתיים יפגשו בחצי גמר הפליאוף.

שתיהן כאמור כבר בפנים. המטרה כרגע היא בעיקר להעביר את המשחק הזה בשלום ולהמנע מפציעות מיותרות, ומשום כך כנראה גם רמת האינטנסיביות במשחק הזה לא תהיה בשיאה. הזדמנות טובה למאמנים לתת זמן משחק לשחקנים שבדרך כלל פחות משחקים כדי שיוכלו להיות זמינים עבורם לקראת המשחק החשוב באמת, בשבוע הבא.


הפועל לוד - מכבי מעלה אדומים (20:30, אולם תיכון מדעים, לוד)

מעלה אדומים הבטיחה בשבוע שעבר את מקומה בפלייאוף, ועשתה את זה בסטייל לאחר ששרדה מותחן מטורף של 4 ההארכות מול בת-ים. מעלה עוד יכולה ליפול למקום הרביעי במידה ותפסיד ושוהם תנצח, אבל נראה שהמשחק הזה חשוב הרבה יותר ל-לודאים. המארחים חייבים ניצחון כדי להבטיח הישארות מבלי להיות תלויים בתוצאות של יריבותיה לתחתית.


מכבי בת-ים - הפועל באר טוביה (20:30, אולם החשמונאים, בת-ים)

באר טוביה, להזכירכם, היא הקבוצה הותיקה בליגה ופיינליסטית הגביע לעונה זו. ומחר היא זקוקה לנס כדי לשרוד בליגה עוד עונה. כדי שהנס הזה יקרה צריכים שם שגם יריבותיה לתחתית יפסידו וגם, ובעיקר- לעשות את מה שנראה כמעט בלתי אפשרי. לנצח בחוץ את מוליכת הטבלה מבת-ים.

אם לבאר טוביה יש שמץ תקווה, הוא נעוץ בכך שבת-ים נמצאת בתקופה לא טובה. המוליכה מגיעה אחרי שלושה הפסדים מארבעת משחקיה האחרונים, שניים מהם לירבותיה בפלייאוף. השאלה הגדולה היא איזה בת-ים נראה כאן? האם את זו שדרסה את הליגה ברוב העונה או את זו המגמגמת מהחודש האחרון. בבאר טוביה מקווים שאלילת המזל תעבוד גם הפעם לטובתם, כמו בעונה שעברה בה הבטיחה הישארות ממש עם הבאזר לעונה.


עירוני קרית אונו - הפועל חבל מודיעין (20:30, אולם בי'ס רימונים, קרית אונו)

קרית אונו שהצליחה להפסיד במחזור האחרון משחק שהיה כבר בידיים שלה מקבלת הזדמנות נוספת ובלתי חוזרת להישאר איכשהו בליגה. לשם כך תצטרך לנצח בבית קבוצה שהיא לא אליצור עירוני אשקלון, משהו שלא קרה לה מאז נובמבר. קרית אונו שהתחילה טוב את העונה נמצאת בצלילה חדה ותזדקק להתעלות על מנת לנצח קבוצה שעל הנייר טובה ממנה.

לשמחתה, לאורחים שיסיימו את העונה בכל מקרה במקום השישי כבר אין יותר מדי על מה לשחק. חבל מודיעין גם תחסר את עידו חליפה המורחק וכנראה גם את השחקן הכי חשוב שלה, רז ניסים כהן. כהן נמצא בספק למשחק עקב כך שהוזמן על ידי איגוד הכדורסל (!) להופיע במופע ראווה (!) במחצית משחק האולסטאר שיתקיים אף הוא באותו ערב. טענות על חוסר ספורטיביות מישהו?


צפון- מחזור 26

הפועל עמק חפר - מכבי פ"ת (19:30, רופין)
המארחת ממקום 4-5-6 (צפוף שם) מול האורחת מהמקום התשיעי. המקום המוביל לפלייאוף יוכרע בפוטו פיניש אדיר ולעמק אין ברירה אלה לנצח ולקוות לטוב. כמו שזה נראה אפילו אם רק אחת מהמתמודדות מולה בבית המשולש שנוצר תפסיד זה יספיק לה להעפלה היסטורית. עבור פ"ת שכבר הבטיחה הישארות המשחק פחות קריטי. בסיבוב הקודם פ"ת ניצחה ב 10 נק'.


הפועל מעלות - מכבי קריית מוצקין (19:30, אגם מונפורט, מעלות)

הצלע השניה בבית המשולש שממנו תצא עולה אחת לפלייאוף. המארחת מהמקום השישי מול מוצקין שכבר הבטיחה את מקומה השני. מעלות מגיעה חבולה ופצועה ולא בטוח שהיא נמצאת בכושר שיספיק בכדי לנצח את הקרייתים. האחרונים כבר חילקו לפני שבועיים מתנה לעמק חפר ולא נראה שזה יקרה שוב. בסיבוב הקודם האורחים הביסו בענק ונראה שגם הפעם הם יחזרו עם הנק'.


עירוני נתניה - הפועל ג'ת (20:00, ביה"ס ישורון, נתניה)

המקום הראשון מול השביעי. נראה כמו משחק לא מעניין אבל אם בודקים בציציות של המאזנים הפנימיים בין ג'ת לבין שלושת הקבוצות שמעליה רואים שיש לה יתרון מול שלושתן. כך שאם שלושתן מפסידות וג'ת מנצחת את נתניה (שרק מחכה לפלייאוף), היא עוד עלולה למצוא את עצמה ברביעייה הראשונה. האם יש למארחים את תעצומות הנפש? האם נתניה תגיע נינוחה מידי? האם יתכן שגם כפר יונה, גם עמק חפר וגם מעלות יפסידו וג'ת תעשה את הסנסציה? נחיה ונראה.


הפועל עכו - בית"ר כפר יונה (19:30, משה שרת, עכו)

המקום השלישי מארח את המקום הרביעי. עכו בכושר נהדר ועל פניו עיניה כבר נשואות למשחקי הפלייאוף מול מוצקין. כפר יונה תלויה בעצמה רק אם עמק ומעלות ינצחו שתיהן (בית משולש). במידה ומעלות תפסיד ועמק תנצח האחרונה תעבור אותה בגלל הפרש סלים. במציאות יש דם רע בין הקבוצות ואין מצב שעכו תפתח רגליים. בסיבוב הקודם כפר יונה ניצחה ב 16. יהיה קשוח.


הפועל לב השרון - הפועל חדרה (19:00, קרית חינוך בני דרור, צומת בני דרור)

משחק לפרוטוקול בין המארחת שכבר ירדה לבין האורחת שתתמודד במבחנים. החדרתים גם טובים יותר וגם חייבים לשקם את ביטחונם העצמי לקראת הפלייאוף נגד הירידה והם אלה שינצחו.


הפועל נשר - מ.ס. צפת (20:30, תיכון נשר)

עוד משחק לפרוטוקול בין המארחת שכבר ירדה מול האורחת מהמקום השמיני. צפת טובה יותר אבל אלו שתי הקבוצות הכי לא מוותרות בליגה כך שבסופו של דבר כל תוצאה לא תחשב כהפתעה.

נתראה במגרשים ובהצלחה לכולם.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();