שמחה להמשיך ברעננה, פן.


פן, אדוארדס וגוס – הזרות החדשות ברעננה
שי ברק ,11/06/2017

מכבי רעננה עובדת בשקט אך במרץ רב ובסוף השבוע האחרון סגרה את מצבת הזרות כשהשאירה בקבוצה את קאריזמה פן וצרפה אליה את אריאל אדוארדס ובריה גוס. שרף על ההחתמות, "מאמינים שפגענו בינגו והליגה תהנה"

מתוך הפקת לקחים מהעונה שעברה, הקיץ במכבי רעננה לא המתינו וכבר בתחילת חודש יוני, כארבעה חודשים לפני שנפתחת העונה החתימו בקבוצה שלוש זרות בדרך לסגור כבר בשבועות הקרובים את הסגל כולו. ברעננה בחרו להמשיך עם הקונספט שעבד בעונה שעברה רכזת-גארדית זרה, שהפעם בחרו בשחקנית גבוהה ופיזית יותר, פורוורדית גבוהה עם יכולות קליעה מרחוק וקאריזמה פן אחת מוכחת.

במקומה של אשלי האוטס, בעמדה החשובה של גארדית-מובילת כדור, החתימה רעננה שם מסקרן, את השחקנית האמריקאית בריה גוס (24, 178). ברעננה הרגישו שהיתה חסרה להן גארדית גבוהה יוצרת, כדי להגיע רחוק יותר העונה ומצאה אותה בליגה הפינית (ממנה הגיעה, בעונה שעברה, לישראל, קריסטל ברדפורד). גוס, בוגרת מכללת קנטקי, שיחקה בפינלנד בשורות האלופה והובילה אותה בנקודות (18.6 בממוצע) ובאסיסטים (3.9). במצטיינות העונה נבחרה לגארדית הבולטת של העונה ולזרה המצטיינת.

שתי שחקניות זרות החליפה מכבי רעננה בעונה שעברה, רק אחת פתחה את העונה ו(כמעט) סיימה אותה – קאריזמה פן (26, 188). פן הובילה את רעננה בנקודות וריבאונדים כשסיימה את העונה בממוצע של דאבל-דאבל (15.8 נק' ו-10.3 ריב') כשבשתי קטגוריות אלה היתה בעשירייה הראשונה בליגה, בעונתה הטובה ביותר בליגה, מאז הגיעה (ממוצע 18.8 נקודות מדד). פן תפתח את העונה הרביעית שלה בישראל אחרי שנתיים בהפועל ראשל"צ ואפיזודה קצרה באשדוד.
לאחר ההחתמה אמרה קריזה פן, באמצעות סוכנה הישראלי אמריקאי, זיו גולדנסקי (המייצג גם את גוס) שהיא שמחה מאד להמשיך ומודה לרעננה שנתנה לה את האפשרות להמשיך לעונה נוספת במועדון שמרגיש לה כבית ומקווה לעשות עם הקבוצה צעד נוסף קדימה. גולדנסקי סיפר לאחר החתימה כי לקאריזמה פן היו הצעות נוספות בליגה הישראלית כולל הצעות כספיות גבוהות יותר אך זו התחברה מאד לאגודה ובעיקר ליו"ר יואב מזרחי ולמאמן לירון שרף וכששמעה שמעוניינים בה לעונה נוספת לא היססה.

אמנם, בקבוצה היו שמחים להמשיך גם עם ג'יידה פיין אך מיד בתום העונה קיבלה הצעה אטרקטיבית במיוחד מאלופת בלגיה, קסטורס בריין, וחתמה שם. במקומה, צורפה לקבוצה הפורוורדית, אריאל אדוארדס (25, 190). השחקנית הגבוהה בעלת קליעה טובה מבחוץ, שיחקה בשלוש העונות האחרונות בליגה הספרדית בכולן סיימה עם ממוצע נקודות דו ספרתי וכ-40 אחוזים מחוץ לקשת (15.3 נקודות בממוצע בעונה החולפת וגם 4.4 ריב') והקיץ משחקת אדוארדס בליגה בארגנטינה.

לאחר שהשלוש חתמו אמר מאמן הקבוצה, שרף: "אנחנו שמחים להחזיר את קריסמה לעונה נוספת ובטוחים שתתן עונה עוד יותר טובה. עם בריה גוס ואריאל אדוארדס, על פניו אנחנו מאמינים שפגענו בינגו והליגה תיהנה אבל זה כבר יעמוד למבחן התוצאה בעוד כמה חודשים."

כעת עמלים ברעננה על השלמת הסגל הישראלי, מתוך שאיפה להשלים גם אותו בשחקניות צעירות שיובילו את הקבוצה בעונה הבאה.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();