לייש. גם הוא בזיסמןגם הוא כאן: נועם לייש בר"ג
אלירן כהן ,12/06/2017

הקבוצה של מתן חרוש קרובה להשלמת סגל השחקנים שלה לעונה הקרובה, ומצרפת את הגארד נועם לייש שהעביר את העונה האחרונה בין אשדוד לקריית גת. וגם: מינויים חדשים במחלקות הנוער של מכבי קריית מוצקין והפועל באר שבע.

הפועל רמת גן / גבעתיים מתקרבת להשלמת סגל הישראלים הבכיר שלה ומצרפת לשורותיה את הקלעי נועם לייש (23, 1.88) שהעביר את העונה שעברה בין אשדוד לקריית גת. לייש, שגדל במחלקת הנוער של הפועל עמק יזרעאל, היה מועמד לרמת גן / גבעתיים עוד באמצע העונה שעברה, לאחר שעזב את אשדוד, אולם בסופו של דבר בחר להשאר בליגה הראשונה והצטרף לשורות קריית גת, מה שלא עזר לה לשרוד בליגה בסופו של דבר.

3.7 נקודות ב- 15 דקות רשם לייש במחצית העונה האחרונה בקריית גת. את עונתו האחרונה בלאומית, במדי קריית אתא (13/14) סיים עם 9.7 נקודות ו- 1.9 ריבאונדים בממוצע למשחק. לייש הוא תוספת כוח נהדרת לקו האחורי של האורדונים שמונה עד כה גם את ליאור ליפשיץ ועומר טל.

ובעניין אחר - הפועל באר שבע / בני שמעון, פיינליסטית העונה האחרונה, אמנם עדיין לא פתחה באופן רשמי את קיץ 2017, אך בכל הקשור לקידום הדור הבא של הענף בעיר - במועדון קיבלו החלטה לקחת שני צעדים קדימה. לשם כך מונה עמית רשף לתפקיד המנהל המקצועי של מחלקת הנוער ובית הספר לכדורסל. רשף שימש בשנים האחרונות כמנהל המקצועי במחלקת הנוער של לב השרון ולפני כן עשה זאת בהצלחה גם בכפר סבא, ובמועדון מהנגב מאמינים ששיתוף הפעולה החדש יתן רוח גבית נוספת להתעוררות הענף בעיר.

עמית: ""אני נרגש ומלא מוטיבציה לקראת המעבר לבאר שבע. אני בטוח שאפשר לעשות דברים יפים וגדולים בבית הספר ובמחלקת הנוער בעיר כה גדולה ומתפתחת שהעומדים בראשה דוחפים ותומכים בספורט", אמר עמית, והוסיף: "אני מודה לאנשים בחברת כיוונים ואגף הספורט ולראשי מועדון הכדורסל שבחרו בי לתפקיד כה חשוב ומשמעותי, ומבטיח שאעשה כל שביכולתי להרים את ענף הכדורסל בעיר ובאזור כולו".

קבוצה נוספת שעשתה צעד דומה, ומסקרן לא פחות, היא מכבי קריית מוצקין, העולה החדשה מהליגה הארצית שמינתה לתפקיד המנהל המקצועי את עידו קוזיקרו שאמנם לא ימשיך כשחקן פעיל בקבוצה בעונה הקרובה אך יענוד את טייטל המנהל המקצועי של מחלקת הנוער ויחליף בתפקידו את ליאור שגב. גם במוצקין, כמו בבאר שבע, "אווירת הכדורסל" עלתה מדרגה ובמועדון מאמינים שלצד הצלחת הקבוצה הבוגרת - גם מחלקת הנוער בשלה לקפוץ שלב אחד קדימה. דוד אלהרר צפוי להצטרף למועדון ולאמן את קבוצת הנוער, וליאור אנגלמן את קבוצת הנערים.

עידו: "מוצקין היא סוג של בית. זה אתגר מיוחד בשבילי. עברתי הכל בכדורסל הישראלי ואני מאושר גם להשקיע בקידום דור העתיד. החיבור עם אברי ואלי מאד עזר לקבל את ההחלטה וזו זכות לעבוד עמם. לא בכל מועדון אתה יכול להרשות לעצמך לעסוק רק בצד המקצועי וכך הם פני הדברים במכבי קרית מוצקין. אני בטוח שאוכל להצעיד את המועדון לפסגות חדשות".

ראש עיריית מוצקין, חיים צורי, סיכם את הדברים ואמר: "קוז'יקרו וטרטצקי (שמונה למנהל המקצועי של קבוצת הכדורגל) הם ווינרים. אני שמח שדמויות כאלה מובילות ענפים פופולאריים כמו כדורסל וכדורגל בקרית מוצקין. זה רק אומר שיש תמיד מה ללמוד ולאן לשאוף. אני ראיתי את עידו השנה משחק, למרות הפציעות, כמו לוחם אמיתי עולה ומסתער על המגרש. אין לי ספק שהילדים והנוער בעיר ייהנו מהם".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();