צילום: מנהלת הליגה"צריך להסתכל על העונה המלאה, שהייתה נהדרת"
ספסל ,13/06/2017

חנן קולמן היה קרוב לפיינל פור עם הפועל אילת, אבל בסופו של דבר הגיע אליו כצופה ביציע. בראיון סיכום הוא מנסה להסביר מה לא עבד מול ראשל"צ, הנקודות החיוביות מהעונה החולפת והאם נראה אותו משתף פעולה עם מאמן ישראלי בנבחרת דנמרק?

-- גיא יעקובוביץ' --

עונה סדירה מצוינת עברה על הפועל אילת אותה סיימה במקום השני בליגה (לפני ירושלים ומכבי ת"א). ואז הגיעה האכזבה בעקבות ההדחה כבר בשלב רבע הגמר לאחר סדרה מותחת מול מכבי ראשל"צ שנגררה לחמישה משחקים. הרכז המוביל של הקבוצה חנן קולמן ראה את הפיינל פור מהיציע, ובין המשחקים התפנה לריאיון סיכום. על העונה שעברה עליו ועל קבוצתו, על ההדחה המוקדמת בפלייאוף ועל תחושותיו לאור הצלחתה של קבוצתו הקודמת - מכבי חיפה.


קודם כל ברכות על עונה נהדרת. איך אתה מסכם את העונה שחלפה מנקודת המבט שלך?


"כרגע זה בוודאי מאכזב, לבוא לפה (פיינל פור), לצפות ולא להיות חלק, אבל ברגע זה אני בעיקר שמח עבור חבריי לשעבר לקבוצה מחיפה. מבחינה קבוצתית העונה הייתה לנו ריצה נהדרת במהלך העונה הרגילה, ובפלייאוף נראינו פחות טוב ובמיוחד במשחק 5 בו הודחנו. אני חושב שאם היינו משחקים בצורה חכמה יותר, ואם היינו מגיעים לסדרה בצורה בה היינו אמורים להגיע, היינו יכולים לעבור את הסדרה הזו. נכון שקיימת אכזבה עכשיו, אך צריך להסתכל על העונה המלאה, שהייתה נהדרת עבורנו. אני לא חושב שמישהו ציפה שנעשה את מה שעשינו, זו הייתה חבורה של אנשים טובים ועונה טובה לכל אורכה."


איפה לדעתך טעיתם בסדרה מול ראשל"צ? אחרי הכל אתם הגעתם מהמקום השני עם יתרון הביתיות לעומתם שהגיעו מהמקום השביעי.


"אני חושב שהיום (ערב חצאי הגמר), זאת דוגמא מצוינת שהכל יכול לקרות בפלייאוף. חיפה הגיעו מהמקום השמיני עד לגמר, זאת עונה חדשה לגמרי כשהפלייאוף מתחיל. מה שעשינו לא בסדר בסדרה היה בעיקר לתת לעצמנו להיכנע לרגשות ולהשפעות של שחקני ראשל"צ עלינו, זה גרם לנו להפסיק לשחק את הכדורסל שאנחנו יודעים במהלך הסדרה."


מבחינה אישית זו הייתה עונה טובה יחסית עבור קולמן. כמעט ולא ניתן היה לשים לב שהוא כבר בן 33 (!) והוא קלע 7.7 נקודות לצד 3.3 אסיסטים ו1.1 חטיפות בממוצע למשחק, אך בהשוואה לעונה שעברה יכולת זו מהווה ירידה ביכולת עבורו. בכל זאת העונה היה הרכז הפותח במדי הפועל אילת שרק במחזורי הסיום שמטה את המקום הראשון והסתפקה במקום השני המכובד, ולחנן היה בהחלט חלק נכבד בהצלחה של הקבוצה.


לאור ההצלחה של הקבוצה העונה, האם מבחינה אישית אתה מצטער על ההחלטה לעזוב את חיפה בקיץ הקודם?


"לא ממש. באותה עת זו הייתה ההחלטה הנכונה, וכמו שאמרתי הייתה לנו עונה טובה והיינו נהדרים לאורך העונה למרות הסיום המאכזב. אך אני מאוד שמח עבור מכבי חיפה ונרגש לקראת יום חמישי עבורם."


במבט אל העונה הבאה, האם יש לך כיוון היכן תשחק בעונה הבאה?


"עדיין לא החלטתי."


האם אתה חושב שתלך לשחק עבור נבחרת הכדורסל של דנמרק בעקבות המאמן החדש, הישראלי ארז ביטמן?


"אני שוקל את זה, במיוחד לאור זהות המאמן החדש והעובדה שהוא מישראל. אני נפגשתי איתו, הייתה ביננו שיחה טובה, אז זאת בהחלט אופציה אפשרית עבורי ."


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();