תמונות: מוטי קלינגר


יחד לאליפות אירופה: לירון כהן
שי ברק ,07/11/2017

מוקדמות אליפות אירופה 2019 תהיה מיוחדת. תחילתה של תקופת חילופי דורות, כשלפחות 4 שחקניות יקיימו הופעות בכורה בנבחרת.
לקראת האירוע ועד למשחק הבית ב-15.11 (19:30) נגד פורטוגל נגיש לכם טורים מיוחדים של גדולות שחקניות הנבחרת על ההתחלה שלהן במדים הכחולים-לבנים וזוית אישית על חילופי דורות.
לירון כהן על האימונים הראשונים בנבחרת ועל יום הכיפור הדרמטי ב-2007

לפעמים אני מתגעגעת...
לימים האלה, שהמכתב היה מגיע בדואר, (לא אלקטרוני :-) ) עם לוגו איגוד הכדורסל בצד.
התוכן היה מאוד פשוט , שני משפטים קצרים , ענייניים, אבל הכי עוצמתיים שיש , בשבילי...

"שלום רב ,
הינך מוזמנת לאימוני סגל נבחרת ישראל.
(פרטים טכניים על שעה ואולם )
והסיומת הייתה כל כך ברורה ומובנת מאליה – נוכחות חובה. "

תמיד החזקתי את המכתב ביראת כבוד וציפייה גדולה ללבוש את המדים עם דגל ישראל, לשמוע את ההמנון או לצעוק בגאווה גדולה - אל אל ישראל!
האימונים הראשונים שלי בנבחרת ישראל היו באולם 'אוסישקין' המיתולוגי עם לימור מזרחי, אלומה גורן, תמר מעוז, שרית ארבל וכמובן עוד הרבה שחקניות, כשכולן השאירו נעליים גדולות להיכנס אליהן. מוישלה ויינקרץ ואלי רבי היו הראשונים לתת לי את ההזדמנות לחוות את הנבחרת בליגה של הגדולות ואת שיחות הניעור/נזיפה כמו שתמר אומרת, קיבלתי באופן קבוע (ובאהבה גדולה :) משרית שותפתי לחדר בהמון מסעות, משימות וקייצים ארוכים.

אבל מה שזכור לי יותר מכל הוא הקמפיין באיטליה, קיץ 2007 עם אלי רבי וטל נתן חברי היקר, אנחנו נמצאים כבר כמה ימים, מנצחים ומפלסים דרכינו למטרה - לאליפות אירופה. יום כיפור היה חלק מימי הטורניר וראשי האיגוד נתנו לנו את האפשרות לבחור האם לבלות את יום הכיפורים בחו"ל או לחזור לארץ. חלקינו חזרנו, אני באופן אישי ביליתי את יום הכיפור בארץ בלי היכולת לדעת, האם פולין ניצחה או הפסידה? האם העפלנו לאליפות אירופה וצריך לחזור לאיטליה להמשיך במשחקים...?
אז כן, זה היה הצום הארוך ביותר אבל בסופו הגיע פרס גדול עוד יותר - העפלה לאליפות אירופה !

זכיתי להיות חלק מנבחרת שהעפילה 4 פעמים לאליפות אירופה כאשר 3 מהן ברציפות עם אלי רבי !
בכל מקום ,כששואלים אותי על הקריירה בחו"ל או בארץ והישג מרגש כזה או אחר בכל שנותיי כשחקנית- נבחרת ישראל תמיד התשובה הראשונה, הטבעית. ייצגתי את המדינה שלי בגאווה גדולה בימים מתוחים (קמפיין משחקי ה"בית" בבולגריה...) ואף עוינים.
באופן כללי, תמיד היינו סוג של שגרירות הסברה אבל כשצריך - גם לביאות טורפות - שירן צעירי, קטיה אברמזון, נעמי קולודני, קטיה לויצקי, ליעד סואץ, שי דורון, נעמה שפיר ועוד רבות וטובות.

שימשתי כקפטן הנבחרת במשך 4 שנים עד לפרישתי בגיל 32 וכל שנותר לי הוא לאחל לחברותי הממשיכות את הדרך ולצוות המקצועי המון הצלחה , מאמינה ביכולת , ברוח הלחימה ובסגנון הייחודי שלנו שגם את המשוכה הזו נעבור!

תצליחו ,
אל אל ישראל
לירון כהן (173, גארדית) שיחקה במדי נבחרת ישראל 13 שנים ולקחה חלק ב-4 אליפויות אירופה (03', 07', 09', 11'). לכהן 151 הופעות במדים הלאומיים והיא מובילה את טבלת קלעיות כל הזמנים בנבחרות ישראל עם 1729 נקודות (בממוצע 13.2 נקודות למשחק). לכהן לא מעט משחקים בלתי נשכחים, אחת התצוגות הגדולות היתה באליפות אירופה 09' נגד צרפת אז קלעה 30 נקודות והיינו קרובים לניצחון יוקרתי. משחק השיא שלה היה במוקדמות נגד הונגריה אז קלעה 33 נקודות. בשנת 2014 פרשה מהנבחרת, כקפטנית.
כהן, מס'7, במרכז. מטורניר 2006

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();