בן חמו. חודש נהדר (יניב לני)נובמבר בארצית: המצטיינים
אלירן כהן ,03/12/2017

באיחור אופנתי (כרגיל, אתם לא מתרגשים, כן?) קבלו את הנבחרת הארצית שלנו מחודש המשחקים האחרון. נציגים למוליכות - יש, נציגים למפתיעות - יש. ואיזו קבוצה עשתה באק-טו-באק לתואר מצטיין המחוז שלה?

-- ענר חתואל, יניב לני, אלירן כהן --

מצטיין המחוז הצפוני: אורן בן חמו (הפועל מעלות)

בשקט מופתי, ועם הרבה צניעות, הפועל מעלות כבר מחזיקה במאזן של חמישה נצחונות והפסד בודד (לרמת השרון) ומבססת את מקומה בצמרת הטבלה בראש החץ המשולש עם צפת ונתניה.

מי שהוביל את הקבוצה של שי מינסטר בשבועות האחרונים, ובפרט - מפתיחת העונה, הוא הקלעי הנהדר שלה, אורן בן-חמו, שבגיל 38 הולך ומגדיר את מקומו כמבוגר האחראי הדומיננטי בליגה. 22 נקודות בממוצע למשחק היו לבן-חמו בחודש האחרון (וכמה כיף שיש לנו סטטיסטיקה מלאה כל שבוע ממעלות, אנשאללה גם מהמגרשים האחרים), במהלכו, בין השאר, גם השיג טריפל דאבל נדיר במשחק האחרון נגד נצרת עילית. מעלות נבנתה השנה בעיקר על היכולות של הגארדים שלה, ובינתיים, בהובלתו של בן-חמו, שפתח עונה שנייה במועדון - זה עובד נהדר. בדצמבר תפגוש הקבוצה של שי מינסטר את נתניה, עכו וצפת, ואם תצליח להשיג שני נצחונות במפגשי הצמרת הללו - היא בהחלט תוכל להמשיך לחלום על הפלייאוף, ואולי הפעם גם להיות בו.

אורן: "ראשית, תודה על הבחירה אבל אני יותר שמח שבנוסף להכל הקבוצה מתמודדת בחלק העליון של הטבלה. המטרה להמשיך גם מבחינה אישית את הכושר הנוכחי ומעל זה את הניצחונות של הקבוצה".

מצטיין המחוז הדרומי: דורי אסף (הפועל חבל מודיעין)

חודש שני ברציפות שהפועל חבל מודיעין שולחת לנו את המצטיין של המחוז הדרומי. זה לא קורה הרבה, וכשזה קורה - כנראה שהסיבה מספיק טובה. אחרי שבחודש שעבר היה זה רז ניסים כהן שהוביל את הקבוצה של יוסי מזרחי (חכו, נגיע גם אליו) לפתיחת עונה מוצלחת ולמקום הראשון בטבלה - חודש נובמבר היה של הצלע השנייה בקו האחורי של חבל מודיעין - הרכז דורי אסף, שמציג יכולות נהדרות העונה, כאלה שבהחלט מזכירות את מה שהראה לנו לפני עשור כשכיכב בליגה השנייה.

חבל מודיעין אמנם סיימה את נובמבר עם מאזן של שני נצחונות והפסד, אבל זה לא מנע ממנה לבסס את מקומה בראש הטבלה, ומדורי אסף להציג סדרת משחקים בהם היה השחקן הכי משפיע על הפרקט כשמידי ערב קלע למעלה מ- 20 נקודות. עוד נרחיב ונדבר על החודש הנפלא של מודיעין בהמשך (וראו זאת כרמז) ועל מה העתיד מכין לה, אבל את התוצאות הנהדרות שהציגה עד עכשיו - אף אחד לא יקח ממנה. כבר בחודש הקרוב צפוים לה משחקים מרתקים נגד מעלה אדומים, פתח תקווה, איילות ומבועים, ואם תעבור אותם בהצלחה - בהחלט אפשר יהיה להסתכל על הקבוצה הצנועה הזו במונחים אחרים.

דורי: "תודה רבה על הבחירה. יש לנו מאמן וקבוצה מצוינת וזה מה שהוביל אותנו לאן שהגענו העונה. אני בטוח שנוכל להמשיך ולהוכיח שאנחנו ראויים למקום הראשון ושבסופו של דבר לעשות את מה שאנחנו רוצים וחולמים - לעלות ליגה".

משלימים חמישייה (פלוס)

אדיר הרוש (א.ס. רמת השרון) - ארצית צפון

מאוד רצינו לשים כאן נציג של נתניה, שהפגינה יכולת נהדרת בחודש האחרון והשיגה שלושה נצחונות רצופים, אבל משאף שחקן לא התלבט בשורותיה, התגלגלו דרכנו אל האקס. רמת השרון אמנם הפסידה החודש לנתניה, לא לפני שנתניה לה להזיע, אבל ידעה להחזיר שבוע לאחר מכן עם ניצחון גדול בעכו שייצב את מקומה ברביעייה הראשונה. בשני המשחקים הללו בלט בשורות הקבוצה של גיא קנטור אדיר הרוש, שסך הכל קלע 16 נק' בממוצע למשחק ויחד עם איתי קרביוב דאג להמנע מהפתעות מיוחדות. נראה אם בדצמבר תצליח רמת השרון לקחת צעד נוסף קדימה, ואולי לשוב לאיים על המקום הראשון.

חן שרעבי (אליצור גבעת שמואל) - ארצית צפון

חדי העין שבכם בטח כבר שמו לב לכך שהעולה החדשה-ישנה מליגה א', שסך הכל הלכה על בניית סגל מאוד שמרנית, כבר התבססה לה בחלק העליון של הטבלה עם ארבעה נצחונות עד כה ו- 3/3 בחודש נובמבר. הקבוצה של אריאל פשין אמנם לא פגשה את אריות הליגה, אבל הרשימה בכל אחד מהנצחונות שלה, נהנתה מערבים בודדים גדולים של אלון דמבינסקי (29 נק' נגד ג'ת) וניב סולומון, אבל מיציבות של שחקן הבית שלה, חן שרעבי, שעלה עם הקבוצה אשתקד מליגה א', והעמיד כ- 12 נקודות בממוצע לערב.

תומר סנקר (הפועל חבל איילות) - ארצית דרום

אם בקדנציות הקודמות שלה בארצית הקבוצה מיוטבתה מצאה את עצמה מתמודדת בעיקר בחלק התחתון של הטבלה, ניצלת מירידה ברגע האחרון או אפילו לא מצליחה לעשות גם את זה, בקדנציה הנוכחית הסיפור כבר אחר. ארז לוי, בעונתו הראשונה כמאמן ראשי, כבר מוביל את הדרומיים למאזן של ארבעה נצחונות מול שני הפסדים, ואחרי שבחודש שעבר סול לשם היה זה שסחב את הקבוצה על גבו, בנובמבר השתלט העניינים תומר סנקר, שסיים עם ממוצע של 16 נקודות לערב, וכמו לשם - הוכיח שהוא מניה בטוחה בליגה הזו.

אלעד כנפו (מכבי מעלה אדומים) - ארצית דרום

חודש מוזר במיוחד היה לנו במחוז הדרומי, כשאף לא קבוצה אחת הצליחה להעמיד במהלכו מאזן מושלם. אז הלכנו עם מי שהייתה הכי קרובה, ועם מי שהוביל אותה לשם. האימה שאחזה בליגה בקיץ האחרון לאור סדרת ההחתמות של אשקלון לא הרחיקה עד מעלה אדומים, ואבי סוכר, על אף הקשיים בדרך, הצליח להעמיד סגל שהולך ומתחבר ככל שהשבועות מתקדמים. החודש הזה היה של אלעד כנפו, שהצטיין בניצחון על פתח תקווה, בלט בניצחון על איילות יחד עם אלן סקוורר, וכמעט שהביא ניצחון במשחק החוץ ברמלה. בסך הכל היו לכנפו 18 נקודות בממוצע למשחק, ויחד עם ג'פרי פריד ודניאל גור אריה - די ברור מה הולך להיות הקו המוביל של מעלה העונה.


מאמני החודש: יוסי מזרחי (הפועל חבל מודיעין) ופופי חדד (הפועל צפת)

שני המאמנים שמוליכים את טבלאות שני המחוזות יכלו בקלות להיות כאן כבר בסיכום חודש אוקטובר, אותו סיימו עם מאזן מושלם. גם ההפסד שרשמה צפת (לכפר יונה, במחזור האחרון) וחבל מודיעין (ללוד, בתחילת החודש) לא ממש שינו את התמונה הכללית - שתיהן מחזיקות במאזן נאה של חמישה נצחונות מול הפסד בודד, ושתיהן ניצבות - באופן שלא היה ברור מאליו כלל ערב פתיחת העונה - בראש הטבלה.

צפת לא נבנתה בקיץ האחרון על כוכבים גדולים, אבל פופי חדד, בעונתו השמינית על הקווים במועדון, ידע באיזה מקומות לחזק את הסגל, והוביל את הקבוצה לפתיחת עונה נהדרת וכמעט מושלמת, שבחודש האחרון גם כללה שני נצחונות נאים על המועמדות לעלייה - נתניה ועכו. ההפסד בשבוע האחרון לכפר יונה אמנם מדליק נורהת אזהרה (ואולי זו סתם ירידת מתח רגעית), אבל השבועות הקרובים בהחלט ילמדו לאן פניה של צפת העונה, כשהמטרה הראשונית ברורה וחד משמעית - פלייאוף. עם היתרון הקל שפתחה על עכו ונתניה היא בהחלט יכולה לחשוב על זה ברצינות.

פופי: "מודה לספסל על הבחירה בי וזוקף את זה בחלקים שווים לשחקנים, להנהלה המדהימה ולקהל מס' 1 בליגה".

חבל מודיעין (להלן: חבלמו) הייתה אמורה עוד בעונה שעברה להיאבק במקומות אליהן הגיעה השנה, אבל סדרת פציעות שעברה בדיוק בחודשים האלה של 2016 שיבשו לה את התוכניות. הפעם, פתיחת העונה של הקבוצה כבר הייתה שונה בתכלית, ומזרחי - ששמר על שניים מכוכביו - רז ניסים כהן ודורי אסף, הצליח לחבר את העניינים למאזן נאה של חמישה נצחונות והפסד בודד. האתגר הגדול של חבלמו בתקופה הקרובה צפוי להיות דווקא ביכולת שלה לחזק את הסגל, בהחתמה נוספת או בעיבוי הרוטציה, כי כמו שהעניינים נראים כרגע - עומק הוא כנראה הדבר היחיד שעשוי להפריע לקבוצה להמשיך לדהור קדימה.

יוסי: "תודה על הבחירה. אני שמח על הדרך שעשינו עד עכשיו. יש לנו קבוצה מגובשת ולוחמת שהובילה אותנו למקום שהגענו אליו, מגובה בתמיכה מצד של כל המעטפת מסביב לקבוצה, ובתוכה גם ראש המועצה שמגיע למשחקים שלנו. אני שמח שגם הקהל אוהב את מה שהוא רואה. בשני משחקי הבית האחרונים שלנו הגיעו 400 איש ואני מקווה שנדע להמשיך בדרך הזו".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();