קפיטולניק, קאמבק גדול


לאומית נשים: ניצחון כביר
שי ברק ,20/12/2017

במשחק הצמרת ואחרי שנכנעה לה בגביע גברה כפ"ס על מעגן מיכאל וחלפה על פניה בטבלה. קאמבק גדול של תל כביר מפיגור 27 נקודות סידר להן ניצחון יקר על וינגייט. גליל עליון וראשל"צ ממשיכות לשמור על מאזן מושלם לקראת "משחק העונה" בשבוע הבא. ניצחונות גם לגלבוע, ולכאוכב.

טבלת הליגה:
1. הפועל גליל עליון 20 נק' (253+)
2. הפועל ראשל"צ 20 נק' (209+)
3. הפועל כפ"ס 17 נק' (122+)
4. הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 17 נק' (63+)
5. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 17 נק' (133+)
6. אס"א ירושלים 16 נק' (6)
7. אליצור ת"א 15 נק' (27-)
8. מכבי חיפה 15 נק' (51-)
9. אקדמיית וינגייט 14 נק' (7-)
10. הפועל כאוכב 13 נק' (79-)
11. מכבי תל כביר 13 נק' (142-)
12. א.ס. רמה"ש 11 נק' (151-)
13. הפועל פ"ת 11 נק' (198-)
14. הפועל באר טוביה 11 נק' (120-) – משחק חסרהפועל כפר סבא 68 – הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 61


לפני כחודש הגיעה מעגן מיכאל לכפ"ס ויצאה משם עם ניצחון וכרטיס לרבע גמר גביע האיגוד. כפ"ס קלעה אז 67 נקודות אך ספגה 75 והודחה. חודש אחרי בכפ"ס התחילו להפיק לקחים והופיעו עם הגנה טובה יותר ההתקפה קלעה בקצב דומה והגנתית הורידו את האורחות ל-61 נקודות וחלפו על פניהן בטבלה.

עם נקודות בצבע של גולדין, יעקובוביץ ושכט ושתי שלשות של רשף וסהר דגן הובילו כפ"ס בסוף הרבע הראשון 18:15, עמית גור ודניאל שקד היו אלה ששמרו את מעגן מיכאל קרובות בפתיחה, אך נפלו לפיגור, בסוף הרבע הראשון. ההפרש צמח גם בשני הרבעים הבאים. אחרי שלשה של בן ישי היו אלה גולדין ורשף שהובילו את הקלעיות הלבנות ברבע השני. למעט דניאל חג'ג' ואלה יערי לא היו שחקניות אורחות שמצאו את הטבעת מהשדה ובסך הכל אחרי מחצית של כדורסל הוליכו המקומיות 38:30.

לא הרבה השתנה גם ברבע השלישי. ההגנה הכפר סבאית עבדה טוב, חג'ג' ויערי המשיכו להיות הבולטות לצד הבלחות של גור וזילברברג, אך זה היה מעט מדי מול רבע טוב של טלי בן ישי וסהר דגן שקלעו יחד 10 נקודות והורידו את כפ"ס ביתרון דו ספרתי 53:43. מה שנשאר למעגן מיכאל זה רק להקטין את ההפרש. גור התחילה עם 4 אישיות, שבתאי קלעה 9 נקודות אישיות, אבל על אלה לא הספיקומול המארחות ששמרו על היתרון ברבע האחרון ועל הניצחון הגדול והיקר.

קלעו להפועל כפר סבא: רוני גולדין 13, טלי בן ישי ויהב יעקובוביץ 12 כ"א, שרון רשף 11, סהר דגן 10, חן הולצר 6, שירה שכט 4.
קלעו להפועל זיכרון/מעגן מיכאל: דניאל חג'ג' 16, עמית גור 14, אלה יערי 12, שירלי שבתאי קאלו 10, דניאל שקד 4, אורלי זילברברג 3, נועה רודה 2.מכבי תל כביר 75 – אקדמיית וינגייט 68


זה היה קאמבק אדיר של תל כביר. דווקא הקבוצה שהתקשתה לפתוח את העונה כפי שציפתה והסתבכה בתחתית גילתה המון אופי ואחרי פיגור 27 נקודות(!) (42:15) הצליחו שחקניות תל כביר להוכיח שהן מסוגלות בבית להכל ודהרו לניצחון ענק שאולי נותן לעונה שלהן תפנית. וינגייט שניצחון היה מצמיד אותן לחלק העליון בטבלה שיחקו היטב בחצי הראשון אבל בכל המחצית השניה נתקעו על 26 נקודות ואיבדו את היתרון המבטיח.

שתי הקבוצות הגיעו למשחק עם 8 שחקניות בסגל, אבל הדבר לא הורגש באינטנסיביות של המשחק, כשתמר אנגל (9 נק') ועידן שלוש (8 נק') הובילו את וינגייט בפתיחה נהדרת ליתרון 26:13 ברבע הראשון כשמנגד יפית כהן ויאנה שפירו היו אלה ששמרו את תל כביר במרחק סביר. הרבע השני היה חד צדדי הרבה יותר כשוינגייט רצו 16-2. אלכס גיטצנקו הובילה את הריצה (8 נק') ונעזרה בשלשה של לופטין מול שתי נקודות עונשין של אסולין. ואז.... התרחש המפנה. שלשה של סגל, נקודות של בן יעקב ושלשה נוספת של קפיטולניק סגרו את הרבע בריצת 12-0, עד 42:27 ומשם המשיך הקאמבק גם במהלך המחצית השניה.

לי קפיטולניק הנהיגה את תל כביר לקאמבק עם 12 נקודות ברבע השלישי ויחד עם שפירו וכהן דאגו לסגור את הפיגור למיניאלי, 53:52 בסוף הרבע השלישי בו רק 3 שחקניות של וינגייט קלעו, כשאנגל, שלוש וחסון צלפו מחוץ לקשת. המהפך הגיע ברבע האחרון עם שתי שלשות קצופות של קפיטולניק ואחריה כהן וסגל ענו לוינגייט שקיבלה ברבע הזה נקודות ראשונות במשחק מגרזון אך לא הצליחה לשמור על היתרון ונכנעה ללוחמות של תל כביר שברבע אחרון 23-15 דהרו לניצחון.

קלעו למכבי תל כביר: לי קפיטולניק 23, יאנה שפירו 14, חן סגל 13, יפית כהן 10, רינת בן יעקב 9, עינב אסולין 6.
קלעו לאקדמיית וינגייט: תמר אנגל 18, עידן שלוש 16, אלכס גיטצ'נקו 15, מוריה חסון 8, זוהר לופטין 5, ליאור גרזון 4, ניצן עמאר 2.מכבי חיפה 43 – הפועל ראשון לציון 63


כל מי שהניח שראשון לציון תנצח בבית ותתקשה בחוץ, התבדה כבר אחרי המחצית הראשונה של השחקניות של זיו ארז בחיפה. אמנם חיפה היא עדיין לא גליל עליון, אבל הקבוצה שהקשתה על המוליכה בגביע וניצחה בבית את קבוצות הצמרת מהגלבוע וירושלים, לא הסתדרה עם ראשל"צ שחסרה את מיכאליץ הפצועה. סלס עם חמש נקודות ברבע הראשון וגילי אייזנר עם 6 נקודות אישיות הוליכו את ראשל"צ ליתרון 18:11 בסוף הרבע, אייזנר המשיכה לבלוט גם ברבע השני כשהוסיפה עוד שלשה ועם 6 נקודות של דניאל קארש, שחקנית ליגת העל (9 נקודות במחצית הראשונה) ברחו יתרון דו ספרתי ברבע בו רק ירדן עיבל עם 7 נקודות החזיקה את חיפה במשחק ובהפסקה, 33:20.
ברבע שלישי, לא גדול אבל יעיל, חמש שחקניות מהאורחת חלקו 11 נקודות ועצרו את חיפה על 3 סלי שדה, שניים מהם של ניר בהיר והנוסף מידי נור כיוף, 44:29 בסוף הרבע השלישי. ברבע האחרון עלתה שחר ברנר נהדר קלעה 5 נקודות ועם עוד שתי שלשות של סלס ועוד אחת של קארש ראשון לציון שיתרונן לא עמד בספק ברחו לניצחון גדול ומשכנע בחיפה והן נותרו מושלמות לקראת משחק הצמרת בשבוע הבא – על המקום הראשון.

קלעו למכבי חיפה: ירדן עיבל 13, שירב רביב ונור כיוף 6 כ"א, בר אביטל, אבני סימיונוביץ וניר בהיר 5 כ"א, שירה בן דוד 2, ספיר תירוש 1.
קלעו להפועל ראשון לציון: גאיה סלס ודניאל קארש 16 כ"א, גילי אייזנר 13, שחר ברנר 9, עמית בן אליעזר 5, אנה שפובלוב 4.הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 67 – אליצור תל אביב 37


זה היה משחק בין שתי קבוצות שפתחו את העונה לא "להיט" ומאז נמצאות במגמת שיפור. משחק של הצהרת כוונות מי לצמרת ומי למאבקים על המקום השישי. גלבוע מעיינות הגיעו ללא שבת כהן הפצועה שככל הנראה סיימה את העונה וללא הצעירות ברקוביץ והאחיות וינד. כבר בהתחלה היו ברורים הפרשי הכוחות כשמאי מלכין והדר גוטין הובילו ריצת 10-0 בפתיחה. שרית עטיה ומורן שטרית הורידו את ההפרש לחד ספרתי עם 4 נקודות, אך זו היתה כל התפוקה ברבע הראשון כשלברון וטויטו הגיבו 12:4 בסוף הרבע הראשון.
עם פתיחת הרבע השני דניאל סנפורד החזירה את ההפרש ל-10 נקודות, שובל אור שלום ולירון שיפטר תרגמו את ההגנה האיזורית החזקה של אליצור לשני סלים ורק 6 למקומיות, סנפורד שברה את המיני ריצה בשלשה. חנה הללי השתחררה מהגנה חזקה של מאי מלכין לנקודות ראשונות (ויחידות) במשחק שהורידו שוב ל-7 הפרש אבל שלשות של מאי מלכין ועלית כהן פתחו שוב יתרון דו ספרתי שלא ירד עוד עד לסיום כשבמחצית היתה התוצאה 29:18.

במחצית השניה השתחרר הפקק הביתי, לברון וסנפרוד הצליחו להגדיל את ההפרש ל-17 וגם כששטרית ושיפטר החזירו את אליצור למינוס 10 (37:27) באמצע הרבע השלישי, היה זה זמני כשעד לסוף המשחק, ברבע השעה האחרון קלעו האורחות עשר נקודות בלבד. עלית כהן עם שלשת קלאץ' חשובה, מצאה גם את לברון בפינה לשלשה משלה, פירסטנברג סיימה מתפרצת ועם טויטו סגרו ריצת 14-0 עד סוף הרבע השלישי 51:27. הרבע האחרון היה לפרוטוקול גוטין, לברון וטויטו החליפו סלים עם מיכל, שיפטר ושיטרית ברבע שהסתיים 16-10 והכניס את הגלבוע, זמנית, לארבע המוליכות.


קלעו להפועל גלבוע מעיינות: הדר גוטין 21, ענבר לברון 12, יעל טויטו 10, דניאל סנפורד ומאי מלכין 7 כ"א. עלית כהן 6, עדי פירסטנברג 4.
קלעו לאליצור תל אביב: מורן שטרית 15, לירון שיפטר 10, שרית עטיה 4, שובל אור שלום, ענבל מיכל, יהל יובנוביץ' וחנה הללי 2 כ"א.הפועל כאוכב 63 – א.ס. רמת השרון 57


כאוכב עם ניצחון קשה הצליחו לשמור על הביתיות מול רמת השרון והתרחקו מהתחתית. אמנם האורחות הוליכו בסוף הרבע הראשון 20:14 בזכות דקות טובות של דרור מייברג, יחד עם ענבל יערי ואביטל צוובנר, אך את הרבע השני ניצחו כאוכב באותה תוצאה בדיוק (שתי שלשות של שחר ימין ועוד אחת של דליה חטיב ובמחצית שוויון 34. אחרי נקודות של אסיל עודה בפתיחת המחצית השניה השתלטה הדר לוי על המשחק והוליכה את כאוכב לניצחון. 17 נקודות רצופות היו ללוי ברבע השלישי שהסתיים ביתרון 53:48 וברבע האחרון מול נקודות של יערי ומייברג שמרו לוי ובר גילינסקי על הניצחון היקר של כאוכב.

קלעו להפועל כאוכב: הדר לוי 26, בר סלע 10, אסיל עודה 8, דליה חטיב, שחר ימין ופריאל חטיב 5 כ"א, פיירוז חאג' אחמד 4.
קלעו לא.ס. רמת השרון: אביטל צוובנר 17, ענבל יערי 12, דרור מייברג 10, נועה שמשי וירדן ברגר 7 כ"א, ענת לין וניצן קוך 2 כ"אהפועל גליל עליון 70 – הפועל פתח תקווה 44


גליל עליון אירחו בבית את נופר לוי שחקנית הקבוצה שחזרה אחרי שנתיים של היעדרות במהלכן לא פגשה בגליל בגלל שהיו במחוזות שונים. ללא רבקה רוס קלעה קרן נחמה 6 נקודות אישיות כבר ברבע הראשון ועם שלשה של רוזנסטון ונקודות של שני לוי ירדו הגליל ביתרון דו ספרתי כבר אחרי רבע אחד כשעם 2 סלי שדה בלבד הסתפקה פ"ת ב-6 נקודות (20:6). הרבע השני היה צמוד יותר הילה הניגה השתחררה ועלתה על לוח הקולעות עם 4 נקודות, דורין רדט הוסיפה שלשה ועם קונטנט ורוחם ניצחו את הרבע השני שלא התעלה לרמה גבוהה 13-11, עד 31:19 בהפסקה.

ברבע השלישי הכריעו בגליל את המשחק, עם 6 נקודות של הלוי ושלשות של מיכל אהרון ורוזנסטון הגדילו את ההפרש עד 50:33 אחרי שלושה רבעים וברבע האחרון עוד המשיכו והגדילו את ההפרש בדרך לשמור על המקום הראשון לקראת המפגש המסקרן במחזור הבא נגד ראשל"צ.

קלעו להפועל גליל עליון: ליאור הלוי 19, קרן נחמה 14, אמה רוזנסטון 12, שני לוי 10, מיתר אסולין 7, מיכל אהרון 4, נוי לפושניאנסקי וארבל נריה 2 כ"א.
קלעו להפועל פתח תקווה: הילה הניג 11, נופר לוי 7, בר נימני והילה מימון 6 כ"א, יעל קונטנט, מאיה משה ודורין רדט 4 כ"א, עדן רוחם 2.


הפועל באר טוביה 44 – אס"א ירושלים 55


במשחק השלמה שהתקיים במוצ"ש גברה אס"א ירושלים על באר טוביה. מאמן ירושלים, בועז טייב, שהה בחו"ל בטורניר עם נבחרת תיכון ליד"ה וחזר רק סמוך למשחק, אך זה לא הפריע להדר רפאל להתפוצץ מול באר טוביה עם 23 נקודות ולהוביל לניצחון יקר בסיום.

הרבע הראשון היה עם תצוגת כדורסל חלשה במיוחד והסתיים 8:6 בלבד לירושלים כשהקבוצות יחד קולעות 5 סלי שדה ברבע, אבל החל מהרבע השני ירושלים שיחקו טוב יותר וברחו כשהדר רפאל עם 8 נקודות ברבע השני הובילה את הריצה יחד עם דקות טובות של יולי גרוסמן ושלשה של נטע רפאל הצליחו לעלות ליתרון דו ספרתי כשבבאר טוביה, כמו ברבע הראשון, את רוב הנקודות ייצרו מהקו ובעיקר שחקניות הפנים שרון זאבי ומור בורודובסקי (9 נקודות יחד) איתן התקשתה ההגנה הירושלמית להסתדר ובהפסקה 28:18.

ירושלים המשיכה לבלוט גם בחצי השני. רפאל המשיכה להיות המוציאה לפועל העיקרית ועם הגנה טובה שוב סיימו באר טוביה עם מספר חד ספרתי של נקודות (5) במה שהכריע את המשחק כשתוצאת הרבע השלישי היתה 42:23. התעוררות של יובל ניצן (8 נק') ומיטל לוי (9 נק') ברבע האחרון הצליח להקטין במעט את ההפרש אך מול עוד שתי שלשות של הדר רפאל ונקודות של דניאל קריינין לקראת סיום, ירושלים שמרו על הניצחון הגדול וחזרו למאבקי הצמרת כשעלו למקום השישי.

קלעו להפועל באר טוביה: יובל ניצן 13, מיטל לוי 12, מור בורודובסקי 7, שרון זאבי 5, מיקה שני 3, סול קרמר וחופית וקסלר 2 כ"א.
קלעו לאס"א ירושלים: הדר רפאל 23, רותם רוכסאר 10, יולי גרוסמן 9, נטע רפאל 5, גילי ליאור 4, אורית קופר ודניאל קריינין 2 כ"א.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();