גולדין. ניצחון על המוליכה


לאומית: חותכים ב-8
שי ברק ,05/01/2018

במרכזו של המחזור הפסד הבכורה של הפועל ראשל"צ להפועל כפ"ס. מעבר לכך נשמר הסטטוס קוו עם ניצחונות למובילות גליל, מעגן מיכאל, גלבוע, ירושלים וחיפה במה שמתחיל להסתמן כחלק עליון וחלק תחתון לליגה כשבין המקום השמיני לתשיעי מפרידים כבר 2.5 משחקים. עוד במחזור ניצחון חשוב לכאוכב על פ"ת שמרחיק אותן מהקו האדום

טבלת הליגה:
1. הפועל ראשל"צ 23 נק' (237+)
2. הפועל גליל עליון 23 נק' (223+)
3. הפועל כפ"ס 21 נק' (175+)
4. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 21 נק' (192+)
5. אס"א ירושלים 20 נק' (37+)
6. הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 20 נק' (62+)
7. מכבי חיפה 19 נק' (33-)
8. אליצור ת"א 18 נק' (15-)
9. אקדמיית וינגייט 16 נק' (25-)
10. הפועל כאוכב 16 נק' (88-)
11. מכבי תל כביר 15 נק' (172-)
12. א.ס. רמה"ש 14 נק' (159-)
13. הפועל באר טוביה 13 נק' (164-)
14. הפועל פ"ת 13 נק' (270-)

הסטטוס קוו נשמר בליגה ונדמה שמתחיל להיווצר סדר כשרק חיפה ות"א החליפו מקומות השבוע. בין המקום התשיעי לשמיני נוצר פער של 3 משחקים ונדמה שאפשר להגדיר חלק עליון וחלק תחתון לטבלת הליגה ולזהות את המועמדות לפיינל פור ואת אלה שייאבקו העונה על הירידה.


הפועל כפר סבא 59 – הפועל ראשון לציון 48


ירידת מתח ואולי גם עייפות הורגשו בראשל"צ בשבוע שאחרי הניצחון הגדול ב"משחק העונה", הקבוצה הגיעה לכפ"ס ללא האנרגיות המוכרות שלה ועדיין הוליכה בביטחה במחצית הראשון כולל 14 הפרש בהפסקה (ויתרון שיא של 17 נקודות) אבל ב-19 דקות של המחצית השניה נעלמה לחלוטין קלעה 9 נקודות בלבד(!) ונכנעה לראשונה העונה לכפ"ס. אחת ההוכחות לכך שהעונה של ראשל"צ גדולה, מעבר לתוצאות ורצף הניצחונות, היא החגיגה בלנצח אותה. קבוצת נערות הפכה ליעד אותו מנסה לכבוש קבוצה עם כמה מהשחקניות הבולטות של הלאומית. גם בהפסד ראשל"צ מוכיחה שהיא גדולה השנה.

כפר סבא אמנם לא הרשימה ברוב שלבי המשחק אבל במחצית השניה היתה יעילה יותר ובעיקר רצתה יותר. אגרסיביות הגנתית והליכה חזקה פנימה בהתקפה היו הדרכים של המקומיות לחזור למשחק. כשסהר דגן הביאה את השינוי עם הנקודות מבחוץ ורוני גולדין הצטרפה ברבע שלישי בו השתיים קלעו יחד 11 נקודות בדרך למהפך.

המשחק נפתח צמוד. בן ישי ויעקובוביץ העלו את כפ"ס ליתרון 4:2 במשחק שנמשך צמוד עד 6:4. אז, ראשל"צ, בדקה של הגנה טובה הובילה לריצת 7-0. סלס, שלשה של אייזנר ונקודות של שפובלוב (משחק טוב) העבירו את היתרון לאורחות. המהלך היפה במשחק היה בהתקפה הבאה, של הנעת כדור בין כל שחקניות ראשל"צ, פנימה והחוצה, משפובלוב למיכאליץ שמצאה את סלס לשלשה נהדרת. אמנם המזכירות קצת "קלקלה" את המהלך כשסימנה אותו כאילו היה סל ל-2 בלבד, אבל מסלס וראשל"צ אי אפשר ללקחת אותו ביתרון 14:6 לאורחות. האדומות עוד עלו ליתרון 8 הפרש לפני ששלשה של סהר דגן ואחריה שתיים עונשין שלה החזירו את כפ"ס למינוס 3 ואת הרבע סגרה גילי איזנר, 18:13 בסוף הרבע הראשון.

ראשל"צ המשיכה ביכולת בינונית, התקשתה ביצירת נקודות, אבל ההגנה שלהן היתה יעילה במיוחד כך שגם 5 נקודות בשלוש דקות (שלשה של בן אליעזר ונקודות של סלס) הספיקו כדי לעלות ליתרון דו ספרתי 23:13. מי שהחזיקו את כפ"ס במשחק היו שכט שעלתה מהספסל ושלי שפית הצעירה. פעם שפית מצאה את שכט בצבע ופעם צלפה שלשה חשובה מבחוץ והורידה יתרון דו ספרתי 30:16, למינוס 9 בלבד. ראשל"צ ידעו לעצור את המומנטום המקומי בשתי הדקות האחרונות ושחר ברנר עם אייזר וסלס דאגו שההפרש יצמח חזרה לקראת ההפסקה 36:22.

בראשל"צ הראו בניצחונות האחרונים שלהן שכדאי להיזהר מהן ברבע השלישי, לפחות בבית, זה רבע הקליעה הטוב שלהן במשחק, וכך נפתח גם הרבע הזה עם שלשה שלישית של אייזנר ויתרון שיא 39:22. אבל אז נעלמה ראשל"צ ועל המגרש היתה קבוצה אחת שהובילו גולדין ודגן. גולדין שהלכה לסל סחטה גם עבירה והשלימה מהלך של 3 נקודות. יעקובוביץ והולצר המשיכו ואז צללו פנימה השלשות של גולדין ודגן ובריצת 15-0 סגרה כפס את ההפרש 39:37. דניאל קארש ניסתה לעצור את המומנטום בנקודות שלה אחרי מבצע אישי, אבל זה היה זמני כשדגן השוותה 41 לכל , שתי דקות לשחק והולצר עד סוף הרבע קבעה מהפך 43:41 לקבוצתה.

דקה ברבע האחרון אייזנר עם חטיפה ומתפרצת עוד קבעה שוויון וקארש החזירה זמנית ליתרון, אבל אז רשף עם נקודות חשובות החזירה את קבוצתה ליתרון 45:44, 7 דקות וחצי לסיום ומשם לא שמטה עוד את היתרון. פעם הולצר ופעם שכט שמרו על ההפרש שצמח 52:47, ארבע דקות לסיום וכשבדקות ההכרעה ראשל"צ הצליחה לייצר רק עוד נקודה אחת, נדמה שהסיפור היה ברור.

הפסד ראשון העונה לקבוצה של זיו ארז, שאם ינצחו את כאוכב בבית בשבוע הבא, יסיימו את הסיבוב הראשון בצמרת הטבלה וכפ"ס התמקמה בפיינל פור עם משחק יתרון על המקום החמישי והן ינסו לשמור עליו במשחק החוץ בוינגייט בשבוע הבא.

קלעו להפועל כפר סבא: יהב יעקובוביץ 14, רוני גולדין 13, סהר דגן 10, חן הולצר 7, שירה שכט 6, טלי בן ישי 4, שלי שפית 3, שרון רשף 2.
קלעו להפועל ראשון לציון: גילי אייזנר 12, גאיה סלס 11, אנה שפובלוב 9, דניאל קארש 8, שחר ברנר 4, עמית בן אליעזר 3, ניקול מיכאליץ 2.אקדמית וינגייט 65 – הפועל גליל עליון 74


גליל עליון ללא ליאור הלוי, היו לפגיעות בצבע מול הפורוורדיות של וינגייט . הרבע הראשון היה צמוד ובשליטת המקומיות. ניצן עמאר ברבע טוב הובילה את קלעיות קבוצתה עם 5 נקודות ברבע וכמוה גם גרזון וגיטצ'נקו קלעו מחוץ לקשת כדי להוביל את המקומיות ליתרון 16:15 אחרי רבע אחד. בגליל היתה זו קרן נחמה עם 8 נקודות ברבע שהחזיקה את קבוצתה לקראת הרבע השני שהוביל למפנה. ההתקפה השתחררה שני לוי ברבע נהדר היתה בלתי ניתנת לעצירה עם 10 נקודות אישיות ואיתה המשיכה לבלוט נחמה עם שתי שלשות ונוי לפושניאנסקי הצעירה תרמה גם היא נקודות במהפך ויתרון 41:31 בהפסקה, כשבוינגייט המשיכו להיות אלה גיטצ'נקו ועמאר ושלוש שהצטרפה אליהן.

הרבע השלישי היה צמוד יותר, שלוש שאיפסה את היד ברבע השני המשיכה לבלוט עם 9 נקודות אישיות ברבע וכשמולה היתה שני לוי המצויינת ירדו הקבוצות בסופו ביתרון 56:48, לקראת הרבע האחרון. בוינגייט לא ויתרו וליאור גרזון לקחה אחריות עם 12 נקודות אישיות ברבע , אבל זה ללא הספיק מול הגליל. פעם רוזנסטון בשלשה ואחריה לופושניאנסקי עם אחת כזו משלה (ו-7 נקודות אישיות ברבע) הצליחו לנצח את הרבע האחרון 18-17 ולהשיג ניצחון חוץ יקר שבוע אחרי ההפסד לקבוצת נערות אחרת.

קלעו לאקדמית וינגייט: ליאור גרזון ואלכס גיטצ'נקו 15 כ"א, עידן שלוש 12, ניצן עמאר 10, תמר אנגל 6, גלי בן מרדכי 4, זוהר לופטין 2, מוריה חסון 1.
קלעו להפועל גליל עליון: קרן נחמה 28, שני לוי 26, נוי לפושניאנסקי 11, אמה רוזנסטון 8, רבקה רוס 6.אליצור תל אביב 65 – אס"א ירושלים 74


אס"א ירושלים צוברת תאוצה עם ניצחון רביעי רצוף והפעם במגרש הקשה בת"א. אמנם ת"א התרחקה ממאבקי הצמרת אך היריבה שכבר ניצחה בביתה קבוצות חזקות ככפ"ס וחיפה ומתחה את ראשל"צ עד להפסד דחוק קיוותה לעשות אותו הדבר לירושלים ולהיצמד אליה בטבלה, אך הגיעה למשחק ללא חנה הללי הפצועה והתקשתה לעמוד בקצב של האורחת שברבע שלישי אותו ניצחה 25-15, הכריעה את המשחק.

המחצית הראשונה היתה צמודה. מורן שטרית, כרגיל העונה, לקחה את האחריות וקלעה 7 נקודות ברבע הראשון (מתוך 9 של כל קבוצתה) ובסך הכל קלעה 14 נקודות במחצית הראשונה. איתה היו אלה סבינה מרדנוב ויהל יובנוביץ ביכולת טובה ששמרו את ת"א קרובות לירושלים. אצל האורחות היו אלה גילי ליאור, יולי גרוסמן והדר רפאל שחלקו 12 נקודות ברבע הראשון כדי להוליך 12:9.

ברבע השני הגיע מטר שלשות הדר רפאל פתחה אותו עם אחת משלה, נטע רפאל צלפה אחריה שלוש שלשות אישיות ואלונה מודלין חתמה כשבין לבין גילי ליאור הוסיפה 6 נקודות מהצבע וירושלים ביתרון 33:27 בהפסקה. כאמור אחרי המחצית השקולה הגיע הרבע השלישי, קופר, רפאל ומודלין המשיכו לקלוע מבחוץ, ליאור, גרוסמן וסילפן מהצבע וכשמולן רק שיפטר, יובנוביץ ושטרית מצאו את הטבעת ברחה ירושלים ליתרון 58:42 והכריעה את המשחק. הרבע האחרון היה לפרוטוקול בו שיחקו שחקניות הספסל. סילפן הוסיפה עוד 4, ג'קוור שתיים ולמרות ניצחון 23-15 של אליצור (6 נקודות של אור שלום, 8 נקודות של יובנוביץ), ירושלים שמרה על הניצחון והעפילה למקום החמישי, נקודה מהרביעי לקראת הסיבוב הבא בו שלוש מיריבותיה ברביעייה יגיעו לקוסל.

קלעו לאליצור תל אביב: מורן שטרית 24, יהל יובנוביץ 14, לירון שיפטר 12, שובל אור שלום 8, ענבל מיכל 3, שרית עטיה וסבינה מרדנוב 2 כ"א
קלעו לאס"א ירושלים: גילי ליאור ויולי גרוסמן 14 כ"א, הדר רפאל 10, אורית קופר ונטע רפאל 9 כ"א, אלונה מודלין 8, אלי סילפן 6, רותם רוכסאר ואריאל ג'אקוור 2 כ"אהפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 72 - א.ס. רמת השרון 51


משחק קצוות כאשר בנות הגלבוע אירחו את רמה"ש למשחק בו ידעו שהפסד יפגע אנושות בסיכויים להעפיל לחצי הגמר וברמת השרון קיוו לניצחון שירחיק אותן שני משחקים מהתחתית. הפתיחה היתה של הצמד סנפורד את גוטין שקלעו את 13 מתוך ה-15 נקודות הראשונות של הקבוצה , אומנם רמה"ש היתה הראשונה לעלות על הלוח (צוובנר) אבל בגלבוע רצו 10-0, אחריו. המשחק המשיך להיות בשליטה מקומית שהובילה ליתרון דו ספרתי, לפני שניצן קוך הורידה זמנית את ההפרש למינוס 9 כשאת הרבע סגרה מאיה וינד בשלשה. 18:6 למקומיות אחרי 10 דקות.

הדומיננטיות המקומית המשיכה גם בפתיחת הרבע השני, לברון פתחה את הרבע בנקודות ואחריה עדי וינד שהעלתה ל-16 הפרש, ספיר אפריימסון הגיבה בנקודות ורמה"ש החלו להכנס למשחק עם התעוררות של אביטל צוובנר (22 נקודות בערב) , הקבוצות החלו להחליף סלים עם יתרון קל לגלבוע כאשר מצד אחד צוובנר עם 6 אישיות ומהצד השני עדי וינד עם 6 משלה, את הקרח שברה שלשה של מלכין שקבעה 30:14 הנקודות הבאות של מלכין כבר הובילו להפרש 20 נקודות (38:16) דקה למחצית שהסתיימה בתוצאה 38:17.

את הרבע השלישי פתחה גוטין עם 5 נקודות אישיות רצופות וכשהלוך הראה 43:17 נדמה שהוכרע המשחק. אמנם מייברג וצוובנר קרבו במעט את רמה"ש אבל אז היתה זו פעם ארמה בשלשה ופעם טויטו ב-4 נקודות אישיות ובסופו של דבר הסתיים הרבע בהפרש 22 נקודות (55:33) ולרמה"ש לא היו הכלים לחזור. ברבע האחרון הצעירות של הגלבוע הגדילו את ההפרש ברקוביץ ו-וינד עשו 27 נקודות יתרון לגלבוע בעוד מייברג וצוובנר עם 15 נקודות משותפות וביחד עם שמשי הצליחו לקראת הסיום לקזז מההפרש עד לסיום.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: הדר גוטין 12, מאי מלכין ויעל טויטו 9 כ"א, דניאל סנפורד ועדי וינד 8 כ"א, מאיה וינד 7, נועה שמעוני וענבר לברון 5 כ"א, גילי ארמה ומאיה ברקוביץ 3 כ"א, עלית כהן 2.
קלעו לא.ס. רמת השרון: ליאור גרזון ואלכס גיטצ'נקו 15 כ"א, עידן שלוש 12, ניצן עמאר 10, תמר אנגל 6, גלי בן מרדכי 4, זוהר לופטין 2, מוריה חסון 1.מכבי תל כביר 84 – מכבי חיפה 93 (בהארכה, 78:78)


במשחק דחוי שהתקיים בשישי בצהריים תחת הסערה, הגיעו הקבוצות לשחק בקצב גבוה כדי לשמור על חום הגוף הקבוצות רצו וויתרו על הגנות בכל אחד מהרבעים קלעו הקבוצות מעל 15 נקודות (חיפה עשתה מספר כזה של נקודות גם בהארכה) ואחרי דרמה ברבע האחרון ששלחה את המשחק להארכה, הובילה שירה בן דוד את חיפה לניצחון החוץ החשוב.

חיפה הגיעו למשחק וקלעו 23 נקודות כבר ברבע הראשון. ירדן עיבל ושיר רביב קלעו 14 נקודות יחד והובילו את חיפה ליתרון מול משחק הפנים של תל כביר, הכדורים נכנסו פנימה לשפירו ואסולין שהחזיקו את תל כביר במשחק ואת הרבע סגרה יפית כהן 23:17. המגמה התהפכה ברבע השני, הפעם היה זה תורה של תל כביר לקלוע 23 נקודות על היריבה הירוקה. רינת בן יעקב במשחק שיא קלעה 6 נקודות רצופות לצידן של שפירו ואסולין שהמשיכו לבלוט. מעיין לוי עם 6 נקודות החזיקה את חיפה באותן דקות, אבל לא הצליחה לשמור על היתרון ובן יעקב שפתחה את הרבע גם סגרה אותו ובמחצית 40:39 למקומיות.

החצי השני נמשך באותה המגמה הקבוצות נשארו קרובות וסיימו את הרבע השלישי בשוויון 20, כשתל כביר נהנתה משתי שלשות של קפיטולניק (8 נקודות ברבע) לצד 6 נקודות של שפירו ושמרה על יתרונה המינימאלי 60:59. הדרמה הגיעה לשיאה ברבע האחרון שיר רביב לקחה אחריות עם 7 נקודות רצופות בדקות הסיום מול חן סגל שקלעה ברבע 13 נקודות אישיות והחזיקה את תל כביר לבדה בציפורניים, אבל עונשין של בר אביטל וירדן עיבל קבע שוויון 78 ושלח את המשחק להארכה.

להארכה הגיעו הקבוצות בהרכבים חסרים כשתל כביר איבדו את אסולין ו-ואהל בחמש עבירות ובחיפה רביב ובהיר היו אלה שסיימו את המשחק בחמש עבירות וכך נשארה הבמה לקרב מספרי "9". חן סגל המשיכה לבלוט והוסיפה 4 נקודות מתוך ה-6 של קבוצתה, אבל בצד הירוק היתה "תשע" מדהימה כשאחרי שלשה של ספיר תירוש קלעה שירה בן דוד 6 נקודות אישיות וניצחה את הארכה עבור חיפה 15-6 ובסיום חיפה חוזרת עם הנקודות שיחממו לה את הסופ"ש.

קלעו למכבי תל כביר: יאנה שפירו 22, חן סגל 18, רינת בן יעקב 14, עינב אסולין 13, לי קפיטולניק 10, מלודי ואהל 4, יפית כהן 2.
קלעו למכבי חיפה: שיר רביב 21, ירדן עיבל 18, שירה בן דוד וספיר תירוש 12 כ"א, בר אביטל וניר בהיר 10 כ"א, מעיין לוי 6, נור כיוף 4.הפועל באר טוביה 69 – הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 89


אחרי מחצית ראשונה שקולה בסיומה הוליכו מעגן מיכאל בנקודה בלבד נראה היה שאולי באר טוביה תפתיע במשחק הקצוות הזה. גם ללא יובל ניצן הצליחו המקומיות להקשות על מעגן מיכאל מור בורודובסקי ומיטל לוי היו מצויינות ונעזרו בשלשות של מיקה שני ושל חופית וקסלר, 37:36 בהפסקה בלבד. רק שאז הגיע הרבע השלישי ובריצת 36-11 מדהימה הכריעו האורחות את המשחק. ברבע האחרון באר טוביה הצליחו לחזור ובכך ניצחו את רבעים 2 ו-4, אבל הרבע השלישי הוא היה סיפור המשחק.

עוד קודם לרבע השלישי הצליחו האורחות להוליך. ללא שי אלון אבל עם חיזוק מקבוצת הנערות של רוני גולדינר הוליכו 20:17 ברבע הראשון מפתיחה טובה של דניאל חג'ג' ואלה יערי. ברבע השני היו אלה בעיקר נועה רודה ושירלי שבתאי שהצליחו להחזיק את האורחות במשחק מול הרבע הנהדר של מיטל לוי יחד עם זאבי ובורודובסקי שחזרו למשחק, עד 37:36.

ברבע השלישי עמית גור השתחררה עם 9 נקודות ברבע ואיתה היתה זו אלה יערי (הטובה במשחק) שהוסיפה 10 נקודות משלה כמו גם שירלי שבתאי והשלוש הוליכו את מעגן לניצחון , כשהרבע הסתיים ב-26 הפרש (73:47) . לוי וקרמר עוד קטינו את ההפרש ברבע האחרון אך מולן היתה רוני גולדינר עם דקות טובות שקלעה 4 נקודות בכורה בקבוצה הבוגרת ומעגן מיכאל שמרה על מקומה בפיינל פור.

קלעו להפועל באר טוביה: מיטל לוי 19, מור בורודובסקי 18, חופית וקסלר 11, שרון זאבי 10, סול קרמר 6, מיקה שני 5.
קלעו להפועל זיכרון/מעגן מיכאל: עמית גור ושירלי שבתאי-קאלו 18 כ"א, נועה רודה 17, אלה יערי 14, דניאל חג'ג' 13, רוני גולדינר 4, מאי אשל 2.הפועל כאוכב 76 – הפועל פתח תקווה 46


הפועל פתח תקווה קלעה נקודה אחת ברבע הראשון, משם הניצחון לא היה מוטל בספק וכאוכב ממשיכה להתרחק מהתחתית ולהתמקם באמצע הטבלה. בכאוכב בלטו הדר לוי עם 25 נקודות ובר סלע עם 12.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();