ר"ג. תמשיך ללהוט?ארצית: קרב על המקום השני בדרום
ספסל ,06/01/2018

אשקלון ומעלה אדומים, שתי ההגנות הטובות בליגה, בקרב ראש בראש. חבל מודיעין תנסה לשמור על המקום הראשון מול חבל איילת, ר"ג תנסה להמשיך ברצף מול מבועים מרחבים, ויש גם מפגש בין שתי המפיעות של מחזור קודם. בצפון: רמה"ש וצפת בקרב צמרת, ג'ת ונצרת עלית בקרב תחתית, עמק חפר ומעלות שנלחמות על הפליאוף.

-- אדי מינץ, ענר חתואל --

צפון

מכבי כרמיאל 76 - אליצור גבעת שמואל 83

הפועל נצרת עלית - הפועל ג'ת (19:30, אולם הפיס ז'בוטינסקי, נתניה)

המארחת נמצאת בעיצומה של בריחה מהתחתית (מאזן 6-4) והיא מגיעה אחרי 3 ניצחונות ב-4 משחקים. האורחת (מאזן 9-1) ניצחה השבוע לראשונה בליגה אבל הפעם המשוכה שלה גבוה למדי. על הנייר נצרת עלית טובה יותר, בטח בביתה.


אליצור עירוני נתניה - ביתר כפר יונה (19:30, ביה"ס ישורון, נתניה)

דרבי שרוני בין המובילה הגאה (מאזן 2-8) ובין החברים מהכפר שנמצאים במקום טוב באמצע (מאזן (5-5). נתניה בכושר מצוין והמאזן שלה עד כה בקופסל הינו נקי מהפסדים. האורחים אמנם ניצחו כבר העונה שתי קבוצות פיינל פור (צפת ועכו), אבל מול נתניה זה יהיה הרבה יותר קשה.


הפועל עכו - עירוני 'שיקו' קריית אונו (20:30, משה שרת, עכו)

סוג של קרב קצוות בין המארחת מהמקום הרביעי (מאזן 4-6) והאורחת מהמקום העשירי (מאזן (6-4). עכו מגיעה אחרי ניצחון גדול במעלות (שהקפיץ אותה סוף סוף אל תוך הרביעייה הראשונה), וקריית אונו מביטה בדאגה על נצרת עלית המתאוששת שדחקה אותה למקום שמוביל למבחנים. האם המומנטום העכואי ימשך? האם התחתית הבוערת תכניס קצת פלפל לשחקני הקריה?


א.ס. רמה"ש - מ.ס. צפת (20:00, אורנים, רמה"ש)

משחק המחזור ואחד ממשחקי העונה בין שתי קבוצות נהדרות שחולקות עם נתניה את המשולש שמוביל את הליגה. שתיהן חושבות התקפה וצפוי משחק מרתק וקצבי. יהיה זה קרב בין שני שחקנים ותיקים שנמצאים בכושר נהדר, איתי קרביוב ועופר דיגמל שקולעים בחודש האחרון בכל משחק בין 25-30 נקודות כ"א. בגדול יש פה יתרון למארחים (שני ההפסדים היחידים של צפת היו בחוץ), אבל הם יצטרכו להזיע בשבילו והרבה.


הפועל עמק חפר - הפועל מעלות (20:30, רופין)

משחק בין שתי קבוצות קרובות בטבלה ולהן שאיפות זהות- להשתחל לרביעייה הראשונה. העמק במאזן 5-5 ומעלות מעט מעליה במאזן 4-6. המארחת, כמו עוד כמה קבוצות אמצע טבלה, לא מצליחה לפתח מומנטום מיוחד. ואילו האורחת, לאחר פתיחה טובה מאוד, נמצאת במגמת היחלשות והיא כבר סופרת 3 הפסדים רצופים, כולן לקבוצות מהרביעייה הראשונה. משחק מאוד חשוב לשתי הקבוצות. כל תוצאה אפשרית.


דרום

הפועל חבל מודיעין – הפועל חבל איילות (18:00, חט"ב נחשון, שוהם)
חבל מודיעין רוצה לסיים את הסיבוב הראשון כאלופת החורף ולשם כך היא צריכה לנצח את קבוצת החבל השנייה של הליגה, חבל איילות. חבלמו השיגה ניצחון דחוק בראשון האחרון על מבועים הלפני אחרונה, ללמדך שאין משחקים קלים העונה. מי שעוד למדה זאת על בשרה היא איילות שהופתעה בבית על ידי גזר/נען האחרונה בטבלה וספגה הפסד לא צפוי. רז ניסים כהן וחבורתו טרם הפסידו העונה בבית ורוצים להשאיר את המאזן המושלם על כנו גם הפעם.


מכבי עירוני רמת גן – הפועל מבועים/מרחבים (19:00, זיסמן, ר"ג)

רמת גן הלוהטת מסכמת חודש דצמבר נפלא עם 4/4 ורוצה להשלים סיבוב מושלם בבית עם ניצחון על מבועים המדרדרת. מבועים שסופרת כבר ארבעה הפסדים רצופים פיטרה השבוע את רועי ליכטנברג ומינתה במקומו את יוסי בן אקן שחוזר לקדנציה שנייה במועדון וינסה להצעיד אותו לדרך חדשה. האם השינוי על הקווים יסייע לדרומיים לנצח דווקא בזיסמן, מקום בו אף קבוצה עדיין לא עשתה זאת? יהיה מעניין לראות.


מכבי בת-ים – מכבי פתח תקוה (19:00, אולם החשמונאים, בת-ים)

משחק אמצע טבלה קלאסי. בת-ים אמנם הפסידה בראשון האחרון במעלה אדומים אך באופן כללי היא בגרף ברור של עלייה, מה שאי אפשר לומר על פתח תקוה. האורחת ניצחה רק פעמיים בחודשיים האחרונים ורק פעם אחת העונה מחוץ ל'עולמות', אי שם במחזור השני. דן שפי, קפטן וסמל בבת-ים בשנתיים האחרונות, יפגוש לראשונה את האקסית.


אליצור 'איתו' אשקלון – מכבי מעלה אדומים (19:30, אולם אגמים, אשקלון)

המשחק המסקרן של המחזור. אשקלון השלישית תארח את מעלה השנייה, בקרב בין שתי ההגנות הטובות בליגה כשהפרס למנצחת יהיה המקום השני. אשקלון סופרת כבר שלושה ניצחונות מאז רועי בן יהושע לקח את המושכות ויודעת שניצחון כאן הוא אבן בוחן חשובה בשבילה לקראת המשך העונה. במעלה מבינים את חשיבות המשחק והיריבה ויודעים שהמאצ' אפ הזה עשוי לחזור על עצמו גם בפלייאוף. הקבוצה של אבי סוכר תנסה לשפר את מאזן החוץ המאוד בינוני שלה, במסגרתו ניצחה רק את שתי האחרונות בטבלה.


הפועל גזר/נען – מכבי שוהם (19:30, אולם 'הרפת', קיבוץ נען)

בנען חוזרים הביתה ל'רפת' אחרי הניצחון המפתיע באיילות ורוצים לחבר ניצחון שני ברציפות שיחזיר אותם למאבק ההישארות. קל זה בטוח לא יהיה, כשמהעבר השני יתייצבו צעירי שוהם הנפיצים שהפתיעו את לוד ביום ראשון עם מופע שלשות נהדר ועל הדרך רשמו את ניצחונם הראשון החודש. אם בנען יצליחו לעצור את הקו האחורי של האורחים יש להם סיכוי לרשום וי שני ברציפות, אבל כששוהם הבלתי צפויה מעורבת, הכל, כרגיל, יכול להיות.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();