סיכום שבועי: מרכיבים לכם חמישיה
ספסל ,13/01/2018

גם השבוע הנציגים שלנו מגיעים מהחלקים התחתונים של הטבלה. עדי לוקס שהובילה את ראשל"צ לניצחון וכמעט עוד אחד, נמרוד לוי שחוזר אלינו אחרי עוד תצוגת שיא עם מכבי אשדוד. גיא סהר נכנס וממש לא רק בגלל שלשת הניצחון של מוצקין, תומר סנקר ומוטי מוסקוביץ' הובילו קבוצות שקלעו מעל 100 נקודות השבוע.

--- שי ברק, ענר חתואל, אלירן כהן ---

על: נמרוד לוי (מכבי אשדוד \ באר טוביה)

מרגישים דה ז'ה וו? רק לפניש בוע נמרוד לוי שבר שיא קריירה ונכנס לחמישיה, והנה הוא עושה זאת שוב. גם הפעם הוא סיים משחק מצויין עם 20 נקודות (7/13 מהשדה), להן הוסיף 3 חסימות. גם הפעם אשדוד בהובלתו רושמת ניצחון סופר חשוב והיא כבר 2 נקודות מהקו האדום. גלבוע גליל העונה נראית מחוברת מאוד, והיא מוקש לכל קבוצה בליגה. היא הגיעה למשחק ברצף ניצחונות מצויין עם הפסד בודד ב-7 המשחקים שקדמו לו, מה שהופך את הניצחון למרשים אפילו יותר. לוי היה שם ברגעים החשובים, כשאשדוד בדיוק התחילה לברוח, או כשגלבוע גליל ניסתה לחזור למשחק. לוי דאג שהעניינים ימשיכו בכיוון הנכון, עם זריקת מומנטום מקומית.


על נשים: עדי לוקס (הפועל ראשל"צ)

עדי לוקס הראתה השבוע כמה חשובה ומשמעותית היא להפועל ראשון לציון. 14 הנקודות שלה בניצחון הקבוצה על אליצור רמלה החזקה העלו את התהייה היכן היתה היום ראשל"צ אם לוקס היתה פותחת את העונה ללא הפציעה.

בלי מחשבות על העבר ועל "מה היה קורה אילו", בלטה השבוע לוקס עם שני משחקים בהם קלעה מספר דו ספרתי של נקודות. אחרי הניצחון על רמלה, היתה קרובה (היא וקבוצתה) להפתיע את הרצליה ולעלות לחצי הגמר בניצחון חוץ, עם 11 נקודות אישיות. אך בסיום משחק צמוד ויכולת טובה צברה לוקס רק ניצחון ליגה יקר ומחמאות אחרי קאמבק בגביע אך לא מנעה את ההדחה.


לאומית: גיא סהר (מכבי קרית מוצקין)

בפעם השנייה העונה השיגה מוצקין ניצחון ממש על הבאזר. בפעם השנייה העונה זה גם קרה נגד יריבה מצמרת הטבלה. מוצקין, עם רועי פרל על הקווים, אמנם אירחה את המשחק בביתה שלה אך הגיעה כאנדרדוג, כשגם החיפושים אחרי רכז במקומו של ליאור שגב טרם נשאו פרי.

פרל לא הגיע להמציא את הגלגל אלא החל את המסע שלו במוצקין עם מה שיש. כשאלמוג ברק, שהיה נהדר במשחק, הסתבך בעבירות וירד מהפרקט, הלך פרל לקצת הספסל ושלף משם את סהר, שהחזיר על זריקת הביטחון שקיבל במשחקו הטוב בקריירה. 13 נקודות היו לסהר, מתוכן 3 שלשות. לכאורה לא יותר מידי, אבל רבות מהנקודות שלו הגיעו ברגעים החשובים של המשחק, ושלשה נוספת, איך נאמר, הקפיצה את הספסל של מוצקין 3 שניות לסיום ההארכה והכריעה את המשחק.


ארצית דרום: תומר סנקר (הפועל חבל איילות)

מה צריך לעשות כדי לנצח את חבל מודיעין ביום שרז ניסים כהן תופס (עוד) יום משוגע של 46 נקודות? על פי הפועל חבל איילות התשובה היא פשוט לתפוס יום משוגע בהרבה. ביום ראשון שחקני חבל איילות הגיעו לשוהם, למשחק מול המוליכה ולמקום בו אף קבוצה לא ניצחה קודם לכן העונה. במחצית הראשונה הכל התנהל לפי התכניות והציפיות, הקבוצה המקומית שלטה ללא עוררין וירדה למחצית ביתרון דו ספרתי, 44:60, שלא רמז בכלום על העתיד לבוא.

במחצית השנייה כבר ראינו משחק שונה לגמרי, ובעיקר הופעה אדירה של שחקני איילות. בראשם תומר סנקר שעם 15 נקודות רק ברבע האחרון (מתוך 23 בסך הכל) הינדסו קאמבק מהסרטים שקבע ניצחון מפתיע לדרומיים וגם את תוצאת המחזור שלנו, 106:97.


ארצית צפון: מוטי מוסקוביץ' (א.ס. רמה"ש)

הרבה קרבות חצי-חצי היה לנו השבוע, לצד קרב צמרת אחד במחוז הצפוני של הליגה הארצית. על הנייר לפחות. זה הסתיים בניצחון מוחץ, חד משמעי של רמת השרון על מי שהובילה את טבלת הליגה לאורך כמעט הסיבוב כולו - הפועל צפת. רמת השרון שלטה במשחק כבר מהפתיחה, העלתה לא פחות מ- 11 שחקנים על הטופס, ורשמה את אחד מקרבות הצמרת היותר חד-צדדיים שנראו בליגה בשנים האחרונות.

איתי קרביוב שוב סיים כטופ סקורר עם 21 נקודות, אבל מי שבלט הפעם על הפרקט לצידו היה מוטי מוסקוביץ'. האחרון תרם 17, הוסיף עשרה כדורים חוזרים והעמיד קו קדמי שהקשה על האורחים מצפת לעשות את הנקודות שלהם בצבע. וכשצפת קולעת רק 61 נקודות בכל המשחק, זה הבטיח לרמת השרון ניצחון תשיעי ב- 11 משחקים, ושישי ברציפות.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();